Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után mennyi idővel...

Szülés után mennyi idővel "illik" visszanyerni az alakunkat? És meddig tart a szervek/szervezet visszaállása szülés előtti állapotra?

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én mire hazamentem a kórházból, ugyanolyan voltam, mint terhesség előtt. Igaz én csak 7 kilót híztam, le is ment rólam. Azóta pedig -10kilóval vagyok könnyebb, most lesz 10 hós a kisfiam.

Nőgyógyászatilag a 6 hetes kontrollon is minden rendben volt.

Engem nem viselt meg a terhesség különösen, szülés után is olyan voltam, mint terhesség előtt.

Más dolog, hogy azóta sokkal fáradékonyabb vagyok, mert a baba sok időmet és energiámat leköti:)


De szerintem egyénenként változó.

Azt szokták mondani, hogy kb. 1 év kell a "regenerálódáshoz" és a fogyáshoz.

2009. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 kilót híztam a fiammal, de a végén már vizesedtem is. Szülés után 3 héttel újra annyi voltam mint amennyivel kezdtem a terhességet. Ez szerintem egyénfüggő.
2009. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is egyénfüggő. Valakinek nagy marad a hasa szülés után. Valaki hízik a szoptatás alatt.


Én 14 kilót híztam a terhesség alatt, és mikor jöttem haza a kórházból már nem látszott rajtam semmi. Egy héttel szülés után eszembe jutott a farmerom, simán rámjött, mint rég. A mérleg is ugyanannyit mutatott, mint rég. És a hasamon is csak a terhességi linea negra látszik, más nem.

És ráadásul nekem étvágyam sincs a szoptatástól, úgy kell leerőltetni a torkomon a kaját :S

2009. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én most irigykedem. Nekem sajnos még csak 12 kiló ment le a 22-ből. Jó sokat híztam, ráadásul nem is vizesedtem, ez mind hízás volt. Még 10-et le kell adnom, akkor fogom magam jól érezni. Ja 4 hete szültem. 50 kilóról indultam. Nekem azt mondták, hogy teljesen úgy nézzek ki, mint a terhesség előtt, annyi időbe fog tellni, mint amennyi idő alatt feljött. Hát nem túl biztató. De a csontok is szétcsúsztak, főleg a medencénél, annak is kell idő, hogy visszamenjen. De ez tényleg alkat függő.
2009. jan. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 4. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!