Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utál otthon lenni, de szüli a...

Utál otthon lenni, de szüli a következőt?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm 2 gyerekkel van otthon, egy majdnem 3 éves és egy 2 éves. Előtte HR-esként dolgozott multinál. Mióta otthon van azt hallgatom tőle de nehéz neki, utál otthon lenni, menne dolgozni, a bölcsibe ahova a gyerekem is járt kérte intézzem be a gyerekeit, mert jóban vagyok velük..Férje keveset van otthon, sokat dolgozik, minden napja kín, mondta eddig, de mondtam neki tartson ki, lassan mehet dolgozni. Erre ma közölte, hogy 4 hónapos terhes, felejtsem el a bölcsis témát is, elvileg tervezett gyerek. Csak nekem fura ez? Ha valaki utál otthon lenni, akkor minek újabb gyerek?? Mondtam neki is, azt mondja már mostanában mintha jobb lenne, azért vállalta be. Kíméljetek meg a tudja e hogy kibeszéled kommentekkel, anonim oldal. Ti értitek ezeket a nőket?

Megmondom őszintén kicsit sokkolt.


dec. 28. 00:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem logikus.

Én pont ezért nem terveztem harmadikat, mert már sok volt itthon. Féltem, hogy a gyereknevelés rovására megy. Meg persze nem akarok idegileg csőd lenni.

dec. 28. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek két olyan családot is, ahol anyuka 2 illetve 4 babától ovis korúig gyerek mellől hirtelen lelépett, mert ő mégsem erre a családosdira vágyik. Remélem, náluk nem ez lesz, csak példa, hogy az emberek mennyire ésszerűen, felelősen és mennyi önismerettel döntenek, csak hangulatok alapján.
dec. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg bevállalták valamilyen támogatás, vagy kedvezményes hitel miatt a három gyereket
dec. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom az 50 milla csábítóbb, mint a hr-es pitsáskodás és utána ugyanúgy a gyerekekkel kínlódás késő estig
dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Én is utálok itthon lenni, mégis érkezik a második gyerkőc. Vele is utálni fogok itthon ülni, de feltudom fogni ép ésszel, hogy vagy ez, vagy nem lesz több gyerekünk és ha a kettőt mérlegre helyezem, akkor én jobban vágyom mégegy gyerekre, mintsem hogy ne bírjam ki az itthonlétet...

Az első gyerek után is találtam megoldást, egy éves korában visszamentem egy évre heti 1,5 napot dolgozni. A másodiknál is így lesz, ha úgy érzem nem bírom szellemileg. Ez van, én már attól is lelki beteg voltam világ életemben, ha mondjuk betegség miatt kellett itthon lennem 1 hetet. Képes vagyok teljesen befordulni. Akkor nem kellett volna egyáltalán gyereket vállalnunk, vagy nem értem?

dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha hármat akarnak, de minél kevesebbet akar otthon lenni velük, akkor a lehető legkisebb korkülönbség az optimális. Ha 1-1 évet dolgozik köztük, akkor 3x3 évet van otthon, így jóval kevesebbet az átfedés miatt.


Másrészt egy anya fejében sok szempont harcol egymással. Te ebből egy részhalmazzal találkozol, attól függően, milyen az akut hangilata.

dec. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Ez olyan, mint amikor valaki az első gyereknél panaszkodik, hogy semmit nem alszik, de bevállal egy másodikat. 😅
dec. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

7# Ez olyan, mint amikor valaki utál korán kelni, mégis fel kel és elmegy dolgozni.

Valamit valamiért.

dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!