Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lejár a GYES jogosultságána...

Ha lejár a GYES jogosultságának ideje, anyuka otthon marad, és elmegy munkanélkülire, akkor a következő babánál miből számolják az ellátásokat? (3-ik gyerkőc lenne) És mire lehet számítani? (Munkahely megszűnik)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A minimálbér lesz az alapja.
2011. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szép kilátások a jövőre! :(( Amúgy igen, minimálbérből fogják számolni.
2011. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
...bocsi..csak érdekelne,hogy meddig számolják a minimálbérből a juttatást?..addig,amíg munkanélkülin van..ha lejár,és a baba később születne meg..akkor csak a gyes járhat?
2011. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sejtettem...

A szítú a következő:

Jelenleg Gyesen vagyok. Van 2 gyerekőcöm. Szeptembertől már mind2 ovis lesz. A munkahelyem nem vesz vissza, közös megegyezéssel elválunk egymástól (belemegyek, higyjétek el, jobb így), de a Gyest csak szeptemberig kapom.

Így kénytelen vagyok elmenni munkanélkülire. Esetleg kitolhatom betegállománnyal, táppénzt a Gyes után kapnék? (Persze ha lemondom arra az időre, ezt tudom!) Lenne rá indok, sajnos...

Erre még válaszolna valaki?

2011. ápr. 20. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:

A táppénzt a szerződés szerinti béred után fogod kapni, mert ha 2011-en mégy táppénzre, akkor annak az alapja 2010, amikor végig gyeden voltál, és ilyenkor a kedvezményszabály értelmében a szerződéses béred lesz az alapja.

Ez 30 napig jár, passzív táppénz a neve.

Utána álláskeresési, majd tgyás és gyed.

2011. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!