Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet jól megoldani a...

Hogyan lehet jól megoldani a jatszótérre járást, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

2 lányom van. 4 és 8 évesek.

A kicsi középső csoportos, a nagy harmadik osztályos.

A kicsi igényelné az ovi utáni játszótérre járást. Viszont, fél 4re megyek értük (ovi, suli szinte egymás mellett van). Legközelebbi játszótér kb 15 perc séta.

A nagy baromi fáradt már, nem szeretne játszótérre menni csak haza, hogy végre lerakja a táskát-egyen, pihenjen.

Heti 2x külön sportra járunk, egyik nap a kicsi, másik nap a nagy. Ez is fél óra séta.

És itt vagyok megrekedve, hogy nem tudom mit csináljak, hogy mindenkinek jó legyen. Más, hogy oldja meg ezeket a szitukat? Vagy egyszerűen nem kell erre így rá pörögni, és marad a hétvégi játszóterezés?


jan. 24. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Egy 8 éves gyerek lehet otthon egyedül 1-2 órát.
jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Vagy a nagynak is megtanítjuk, hogy heti egyszer nem hal bele ha elmentek a kistesó miatt a játszótérre, ahol egyébként ő is kiereszthetné a gőzt. (Btw a gyerekeknek pont hogy szaladgálással, szabad(ban) játékkal kéne “kipihenni” az iskola okozta stresszt és egész napos ülést - nem otthoni “pihenéssel”. Szvsz jobb egy ilyen szokást kialakítani, mint a tespedést)
jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljetek meg a hétvégén kívül plusz egy napot, amikor pl a nagynak könnyebb a táskája, akkor legyen fél óra játszó. De annyira rápörögni sem kell, mert az ovist úgyis kiviszik az óvónők az udvarra. Talán tavasszal érdemesebb többször menni játszóra, amikor az idő is jobb. A napsütés a nagynak is jobban kedvet csinál.
jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Még nem hagyom itthon egyedül. Nem mer még egyedül itthon lenni.

Egyáltalán nem tesped itthon, de már nem foglalja le úgy a játszótérezés.

jan. 24. 21:39
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

2#-es Ne viccelj már,heti 2x sport is van. A passzív pihenés is kell!


Kérdező,én is azt csinálnám,mint a hármas. Azért érthető,hogy a 8 évesnek is iskola után már nem ehhez lenne kedve,hanem pihenni picit.

jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy a hármas mondja. És azon az egy napon sem kell rugdosni a nagyot, hogy menjen játszani, nyugodtan leülhet melléd a padra és beszélgettek, amíg a kicsi kiéli magát. Valaki szerint éppen ezért kínszenvedés és kitolás, ha az embernek tesója van. Szerintem meg ebből is rengeteget tanulnak.
jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Ugyanezt mondtam, csak más szavakkal… (2-és voltam)
jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
7, én felpontoztalak.
jan. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Milyen 8 évesetek van nektek? Az enyém megkésett mozgásfejlődésű volt, a mai napig ezerszer nehezebb neki a mozgás, az izomtónusa miatt hamarabb elfárad, mint egy atlag gyerek, mégis örül ha belefér a játszótér suli után. Sose ő az, aki azt mondja menjünk már "pihenni".
jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
9# Akkor én gyenge 8 éves voltam. Sportoltam is világ életembe, pörögtem. De amikor nem volt semmi,szerettem volna hazamenni és lazítani. :) Sportos felnőtt lett belőlem. Mik vannak tényleg. :D Annyira szánalmas az a hozzáállás,amit annak idején nagyapám is tolt. Reggeltől estig menni kell, szaladgálni,kint lenni,mert az a jó. Mindenki más. Nekem nem ez volt a jó. Rohangálj te 12 óra munka után pl. :D
jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!