Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2-3 gyerekes szülők! Ti hol...

2-3 gyerekes szülők! Ti hol laktok, és hány négyzetméteren? Elfértek kényelmesen?

Figyelt kérdés
Lakás/ház, illetve melyik város/városrész,(kerület).

jan. 24. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ez annyira igényfüggő, meg az is számít hogy vannak a terek.


Mi 3-n nem férünk el 58 nm-en 3 szobában, mert a férjem ho-ban van, és nem jó elrendezésű a lakás. Azt el sem tudom képzelni mi lesz, ha lesz dadus is, mikor visszamegyek én is dolgozni, szintén ho-ban.

jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

2 gyerekkel 112 nm-es nappali + 3 szobás lakásban élünk. Most még kényelmes, de kezd szűkössé válni. Én home office-ozok, illetve gyakran jön itt alvós vendég. Jelenleg az egyik szobát iroda/vendégszobaként használjuk. De jövőre megy a nagyobb gyerek suliba, szeretnénk neki külön szobát, akkor már kicsit szűkösen leszünk.

De mondjuk jobb elosztással ki lehetne hozni még egy értelmes szobát ennyi négyzetméterből. Akkor rendben lennénk.


Külföldön élünk.

jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

2 gyerek,100 nm-es 3 szobás ház. 2 nagy szoba (26 nm), az egyik a gyerek szoba, a másik a nappali. És egy kisebb 13 nm-es szoba, az a háló.

Egy kicsit ideálisabb lenne, ha az egyik nagy helyett 2 kicsi lenne, így külön lehetne a 2 gyerek, de a nagyobb iskolás korára ketté lesz választva.

Elférni elferunk, nagyon szeretjük és hálásak vagyunk érte.

Pest megyében élünk, 25 percre autóval Budapesttől.

jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

2 gyerek, 240 nm-es ház. 5 szoba, nagy nappali, nagy konyha, ebédlő, 2 fürdő, 2 WC. Persze, elférünk :)

Kisvárosban élünk.

jan. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

55 m², 2 háló, no nappali, de normális külön étkezőkonyha, nem amerikai, 2 gyerek, 1 felnőtt full HO, 1 bejárós.

Nem mondom, hogy óriási a helyünk, de mivel még kicsik és semmi igényük külön lenni, elférünk.

Hosszú távon kell még egy szoba, de 100 m²-nél nagyobba még házból se mennék. Lakásból elég lesz 70-80.

jan. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

110 nm-es házban élünk, amerikai konyha, fürdő, wc és 3 szoba, plusz egy nagyon nagyon pici, ami most dolgozószobaként funkcionál, ha valamelyikünk ho-zik, másra nem alkalmas, egy vendégágy sem fér el benne.

2 pici gyerek van, egyelőre egy szobában alszanak, én is azt mondom, hogy akkor lesz majd kicsit szűkös, ha külön költöznek. Sokszor van itt alvós vendégünk, kényelmes a vendégszoba megléte, ha az nem lesz, még nem tudom hogy lesz.

Itt sem tökéletes az elrendezés sajnos, kijönne mégegy szoba az alapterületből, de hatalmas átalakítással járna és zsúfoltabb lenne a hatás, úgyhogy valószínű sosem lépjük meg.

Elférünk, soha többé nem tervezünk költözni, csak esetleg idős korunkban, ha már nagy lesz.

jan. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

120 nm, 3 gyerek. Nappali + 4 szoba.

Egész jó az elrendezése is, elférünk. Bár néha az az érzésem nincs akkora nappali, ami elég lenne, pedig elég nagy a miénk.


Vidék. Családi ház megyeszékhelytől 15 km-re.

jan. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Két gyerek,két felnőtt,egy konyha, két szoba + most bővítjük,így lesz még egy szobánk
jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
120 nm családi ház, nappali, konyha étkezővel, nagy fürdő, 2 wc, 3 háló. Kényelmesen elférünk. Kicsit rossz az elrendezés, de ez a legkevesebb.Megyeszékhely
jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi most rakjuk rendbe a házat, amit vettünk, ez megyeszékhelytől van kábé 15 km-re. Kábé 80 négyzet méter. Konyha-nappali ami elég tágas lesz + 2 szoba és egy fél szoba. Két gyereket tervezünk (egy már van). A fél szobát dolgozónak/vendégszobának szánjuk. Nekem az az elképzelésem, hogy a két gyerek egy szobában lesz míg egyetemre nem mennek, mert ahelyett hogy bővíteném a házat vagy vennék egy nagyobbat, inkább egy lakást akarok nekik, hogy egyetemen már nyugodtan éljenek külön. Ha nagyon nem bírják ki egymást a szobában, akkor vagy beköltözhet az egyik a félszobába (egy fiúnak elég kell legyen), vagy akkor mi megyünk a feleségemmel a kicsibe. Meglátjuk majd milyen lesz a családdinamika. Ha jön egy harmadik gyerek is véletlenül, akkor nincs mese, két gyereknek muszáj egy szobába lenni.

Én annyit költöztem életemben, hogy én még egyszer biztos nem fogok bármi lesz, és felújítani sincs kedvem soha többé semmit.

jan. 26. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!