Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nálatok is rosszabb...

Anyukák, nálatok is rosszabb a családi élet, mint terveztétek? Sok vita, rossz hangulat, rohanás?

Figyelt kérdés

A férjemmel lassan 15 éve vagyunk együtt, két kicsi gyerekünk van, és azt hittem, szebb és békésebb családi életünk lesz, mint amilyen a valóságban van.


Nem vagyunk egy egész nap kiabálós, veszekedős család, de basszus, nincs olyan hétvége, hogy ne veszekednénk a gyerekek előtt :/ Vagy néha hétköznap is, aztán nem szólunk egymáshoz, rossz a hangulat, nekem meg lelkiismeretfurdalásom van.


Nyilván igyekszem változtatni ezen, de úgy érzem, a férjem a hibás ebben a dologban főleg, mert teljesen belekényelmesedett abba, hogy én otthon vagyok a gyerekekkel (a kicsi még csak 7 hós).


Egész nap pörgök, főzök, takarítok, a kertet rendezem, neki meg semmi nem jó, ez miért nincs kész, az miért, miért maradt ott a vágódeszka a pulton, miért nincsenek összepárosítva a zoknik. Ezen nagyon sokat veszekedtünk már, számtalanszor elmondtam, hogy vegyen vissza, fogja fel, hogy nem lesz 100 %-os patyolat rend, de csak nem bírja ki, én meg már nyilván kiakadok, mikor elkezd megint cseszegetni.


Ma azon vesztünk össze pl. már szombat kora reggel, hogy muslicák voltak a kamrában, kiakadt, hogy mert én mindig ott hagyok valamit valahol, fúj, nyilván erre már felidegesít ettem magam, mondtam, hogy ő is elpakolhat néha, akkor nem lesz ilyen. És közben kiderült, hogy ő hagyott ott egy fél almát, arra mentek, de még ezek után is ő volt megsértődve ahelyett, hogy magába nézne.


Na, ilyen apróságok miatt megy mindennap a vita, mert egyedül nem tudok mindent megcsinálni, és nem fogja fel, pedig látja, mikor itthon van, milyen nehéz a gyerekek mellett bármit csinálni. A gyerekekkel kapcsolatos dolgok alól is kihúzza magát, nem akar kakás pelenkát csinálni, fürdeni, etetni, merthogy unalmas, ö dolgozott és fáradt.


És az az ember 10+ évig a gyerekek előtt mindenben részt vett, mosott, főzött, takarított, most meg mindennapos a vita, mert semmit nem akar csinálni :/



jan. 27. 08:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor nem vagyok egyedűl. Kb ugyanez itt is
jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%

Mi is 15 éve vagyunk együtt,két gyerek van..

Szerencsére a férjem lazán kezeli azt, hogyha nincs össze párosítva a zokni .

Persze szoktunk veszekedni, melyik az a házasság párkapcsolat ahol nincs veszekedés?

Az is szerencse,hogy a férjem nem életképtelen. Ha az asztalon ott van egy pohár szó nélkül elteszi.

jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is ez volt elég sokáig, amíg kicsik voltak a gyerekek. Mindenki frusztrált volt, én a háztartás, gyerekek, minden miatt. Férjem a munka, pénz miatt. Néha nekem is eszembe jutott, akarom-e ezt életem végéig, aztán egyre jobb lett a helyzet, most, hogy nagyobbak és mi is értünk, határozottabban jobb. Csak azt sajnálom, hogy ez akkor nem sikerült, de be kell látni, a kisgyerekes korszak a legemberpróbálóbb talán. Legalábbis nálunk így volt.
jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk nem így van, a férjem maximálisan oda teszi magát, de meg tudom érteni min mész keresztül.

Tudom drasztikusan hangzik, de ráhagyni a gyerekeket mondjuk egy teljes napra hétvégén? Egyik barátnőmnél ugyanez volt ő azt csinálta. Azt mondta a férjének, hogy neked jobban menne tessék. Fejt le előtte napokig tejet bolt a fagyasztóba hütőbe. Elment az anyukájához este ment haza. A férje bocsánatot kért azóta másképp megy. Persze tudom van aki azt fogja mondani milyen drasztikus, minek szültél egy ilyennek bla bla. De ha az ember nem ilyen volt de ilyen lett akkor ő eredendően nem ilyen csak most valami kattanása van.

Próbálhatod esetleg azt is, hogy ha nem akarsz elmenni otthon maradsz, de direkt nem segítesz megmondod most az ő dolga minden hajrá. Érezze át milyen.

De az is lehet elég, ha leülsz vele nyigodtan beszélni hogy így nem mehet tovább.

Én azt mondom mindig két szülője van egy gyereknek (optimális esetben) és ennek mentén kell megosztani a gyerek körüli teendőket. Meg azért a háztartást se lehet egyedül vinni gyerekekkel. Akinek megy jó neki. Nekem nem megy egyedül.

jan. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Agyára ment a családi élet. Rájött, hogy gyerekekkel nem olyan egyszerű és szórakoztató mint gondolta. Unja őket, fárasztják. Ezért sem akar semmit csinálni körülöttük. Nem való mindenkinek gyerek, a jelek szerint neki sem. Nem hinném, hogy ez változna idővel. Itt csak az a kérdés, hogy melyikőtök un rá végleg a helyzetre és mennyi idő múlva. Ami biztos, nagy eséllyel egyedülálló anya lesz belőled. Ő valószínűleg a későbbiekben sem fog sok időt áldozni a gyerekekre, ha külön lesztek akkor sem. A mostani viselkedése ennek az előjele.
jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Előzővel egyetértek, ma szombat van állj fel és menj el, lahat az övé egész nap.
jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Férjem csinálta házasságunk elején, hogy ne így hajtogassam a ruhát,mert anyukája nem így szokta. Szépen rábprítottam a ruhákat hogy akkor hajtogassa ő,mert én nem az anyja vagyok. Azóta sem nyaggat vele. Ha férjed panaszkodik hogy jaj mi van, akkor a nagyot hagyd rá és menj el egy napra a picivel. Majd leszokik a 3. Alkalom után arról hogy beszóljon.
jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Sajnos a férfiak még mindig kisgyerek módjára gondolkodnak/viselkednek, és szerintem ez soha nem is fog változni. :/
jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Egymással ritkán veszekszünk, akkor sem komolyan, viszont a gyerekekkel szinte folyamatosan, úgyhogy szar az egész élet!
jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
9-es, mert mit csinálnak a gyerekek? Hány évesek?
jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!