Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el, hogy a...

Hogyan fogadjam el, hogy a szüleimet, főleg anyukámat nem érdeklik az unokái?

Figyelt kérdés

Két kisfiam van, egy 5 éves és egy 2 hónapos.

A férjem oldaláról a két nagyszülő egyáltalán nem foglalkozik a gyerekekkel, a kicsit még nem is látták.

A nagyfiammal sem foglalkoztak soha, így nem is lepődtem meg.


Az én szüleimmel az a helyzet, hogy apukám foglalkozik azért a nagyfiammal.

Anyukàm csak ha muszáj, azaz 1-2 havonta jön el ő is.

A kicsit eddig kétszer látta két hónap alatt.

És itt nem is az a gondom, hogy nincs segítség.

Barátnőmnél meg több ismerősnél is látom, hogy milyen sokszor megy a mama, szívesen foglalkozik a picivel.

Nálunk arra sincs igénye, hogy megfogja..

Már nyugdíjas , otthon van. Jó anyagi körülményeik vannak, tehát ez sem akadály pl az utazás, mert új autójuk van.

Egészségügyileg is jól van, járnak kirándulni, sétálni apukámmal.

Látom pl a barátnőmnél (3 hónapos a kisfia), hogy anyukája milyen sokat van ott.

A társaság miatt is irigylem, én sokat vagyok egyedül. Férjem a munkája miatt sokat megy, van, hogy csak este ér haza vagy máshol alszik.

Anyukámnak kb addig volt érdekes a pici is, míg nem csinált róla egy képet. Körbehívta a családot meg mindenkit, hogy megszuletett a kicsi és ennyi..

Meg mindenki azt hiszi családon belül is, hogy milyen jó mama, mert ezt adja elő.

A kicsi születésénél is húzta a száját, hogy a nagy ott aludjon náluk..

Senki mást nem tudtunk volna megkérni..

Van másnál is ilyen, hogy ennyire nem érdekli a nagyszulot az unoka?


jan. 29. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy nem minden nagyszülő igényli az unokával való együttlétet és foglalkozást. Sok nagyszülő úgy van vele ő kirándulgat, jól érzi magát, néha megnézi az unokát és kb ennyi. Persze van olyan aki aktívan részt vesz, de elvárni már nem lehet úgy mint régen. Úgy kell tenni, ha vele akar lenni és segíteni néha az jó, ha nem el kell fogadni. Mondom ezt úgy hogy nálunk apósék ilyenek. Kezdetben persze nekem is rosszul esett, hogy azért néha vele lehetnének. Azt mondjuk én sem értem ök is a képeket mutogatták boldog boldogtalannak, de nagyon nem siettek vele lenni. Én már nem bánom már elfogadtam. Kárpótol picit, hogy az én szüleim nem ilyenek. Bár nálad rosszabb a helyzet, hogy mindkettő oldalon ez van.
jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Metionin ***** válasza:
90%
Elég sokan az ő korukban már örülnek, hogy nem kell gyerekekkel foglalkozniuk. Főleg ha a sajátjaikat is csak a társadalmi elvárások vagy a tudatlanság miatt vállalták. Vagy egyszerűen úgy vannak vele, hogy ők már felnevelték a sajátjaikat, nem óhajtanak újra ezzel foglalkozni. Ha belegondolsz, sokan közülük a saját gyerekeiket is lepasszolták hónapokra a saját szüleiknek, pedig azokat ők vállalták. Az gáz, amikor az ilyen előadja, hogy ő mekkora király nagyszülő és repteti a fotókat a fészbukra de valószínűleg azt is csak amit szólnak miatt, elvégre ciki bevallani, ha valakit nem érdekel a családban a kisgyerek, főleg ha a gyerekedé.
jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom az ilyen gyerekeket, mert egy jó mama unoka kapcsolat aranyat ér. Ma már 86 éves a mamám, én 31 de neki mondok el mindent csak a családban :D imádom őt és ő is engem. 5 unokája van, mind nála ebédet suliból haza, ő tanított minket kerteszkedni, vele játszottunk sokat. Felnőttként is amikor csak tehetem megyek hozzá, minimum 2x egy héten, de ha úgy jön ki minden nap is beugrok pár percre, egy puszira. Nagyapaimat sajnos nem ismertem.

Az ilyen nagymamabol, mint nálatok, hiányzik az anyai ösztön.. Kompletten. Biztos nem olyan őszinte, odaado szeretetteljes anyad volt neked sem, vagy párodnak. Aki olyan igazi anya, az nagymamakent meg főleg.

jan. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Örökbefogadtak, szóval anyukám nem szült, nem volt kisbabaval sem. Én már majdnem 1 éves voltam, mikor örökbefogadtak.
jan. 29. 14:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted kérdező. Nálunk a kicsi 4 hónapos mindkét nagyi 1-1 alkalommal volt egy kicsit meglátogatni a babát. Az elvárások jönnek, hogy ezt és ezt kell a gyerekkel csinálni, de legyen rend is, főzve is, hogy a férjem tudjon pihenni munka után.


Mikor én voltam gyerek állandóan le voltunk passzolva a nagyiknak. Én még örüljek, hogy méltóztattak a szülés után megnézni. Mikor pihentem volt a kicsit és odaadtam nekik arra az 1 órára a babát akkor is koszos pelenkában, jól felidegesítve kaptam vissza a gyereket. Pedig egy papír pelenkát nem művészet kicserélni.


Próbálok megbékélni a helyzettel, de szerintem ez nagyon gáz. Ők elvárták, hogy az ő gyerekükkel a nagyszülők foglalkozzanak a saját unokával még nem akarnak.

jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám dettó ilyen,persze amikor.oda megyünk gügyög de cserébe mindig kioktat hogy,an kéne nevelni,de még ég,szer nem volt a pici a karjában. Ez nem idegesítene ha cserébe nem foglalkozna kB mindenki más gyerekével,unokájával többet mint a saját unokájával. Évekig sóvárgott unoka után amikor meg kiderült hogy úton van az volt az első válasza hogy ő nem lesz ingyen dada... pedig folyton le lettünk adva az anyai nagyihoz.
jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 babyboom567 ***** válasza:
42%

3-as azért ettől árnyaltabb ez a kép.

47 éves vagyok,kicsi (7 éves)gyerekkel,szóval igen öreg leszek mikor lesz unokám(de ez most részletkérdés).Imádom a saját gyerekemet,a világot ki tudnám fordítani érte a helyéből,rengeteg játszunk,sétálunk,játszótérre megyünk, tanulunk,mesézünk,olvasunk,tornázunk.És lehet megdöbbentő,de alig várom,hogy felnőjön(rettegek,hogy nem tudom felnevelni),és élje a saját életét,mint önálló felnőtt aki képes elfoglalni/ szórakoztatni magát,és hogy éli a SAJÁT boldog életét.A koromból kifolyólag, ha most lenne unokám/felnőtt gyerekem/menyem,nem járnék a nyakukra, nem héderelnék ott hetente többször,nem szólnék bele hogy élnek,és nem várnám el,hogy engem szórakoztassanak.Ha megkérnének segítenék dolgokba,de nem telepednék rájuk.Bocsi, lehet bármit mondani, de nem szórakoztatnám őket.Ez az ő felnőtt életük.Nem, nem hiányzik belőlem az anyai ösztön.És egyáltalán nem biztos,hogy a kérdező anyából is hiányzik.Egyszerüen csak teret adott nekik az életre.

Kérdező!

Én cserélnék veled anyukát,szerintem egy hét után sírva könyörögnéd vissza a sajátodat.

Az én anyám a mai napig nem tudja elfogadni, hogy már nem vagyunk gyerekek, ha rajta múlna nem is engedett volna elköltözni,és azt is megszabná,hogy milyen bugyit vehetek fel.A múltkor a gyámügyön akart feljelenteni, hogy szerinte nem etetem a gyereket,mert szerinte minden nap 6 féle ételt kéne főznöm, hogy tudjon szegény válogatni.Hordja ide a felesleges turis sz@rokat(de tényleg sz@rokat,pl szétnyúlt,bolyhos kötött,tiszta haj sapát,amit kb egy hajléktalan hrdott legutóbb,meg foltos elnyult,szakadt cipzárú kabátot),hiába mondjuk szépen/csúnyán hogy nem kell,közben meg ő delikátos vizet eszik,hogy arra spóroljon,hogy nekünk megvegye a sz@rokat.Ha nem megyünk akkor azért nyüglődik,hogy nemlát minek,hogy hiányzunk, ha megyünk akkor az a baja,hogy kifárasztjuk, a gyerekkel max 5 percet foglalkozik.Ha elmondok neki valamit(pl hogy kell vinni vérvételre a gyereket)akkor abba teljesen belebetegszik, napokat nem alszik, hívogat,hogy jaj szegény gyerek,vagy kombinál tudálékoskodik, és ott is problémát csinál ahol nincs.Ha nem mondok semmit, akkor azért nyüglődik, és kombinál ,hogy biztos baj van, és hogy mit kéne tenni.Őszintén megmondom kérdező,irigyellek, szeretném az anyukádat,ha az enyém lenne.Becsüld meg,mert nagy kincs aki képes élni a saját életét.

jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

Hülye vagy, 6-os, csak nem veszed észre. Nem erről volt szó, amit írtál.


Nem csak ez a két véglet van, hogy egy nagyszülő hetente többször ott ül meg hogy 2 havonta nem rá az unokára, él-e mêg, hanem van egy egészséges átmenet, tehát tök irreleváns a kommented.

jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

7-es a te példát nem jó, mert az meg a másik véglet. Persze mindenkinek más az igènye. Neked a leírtak alapján az, hogy az anyukád kb semmit ne csináljon ami érthető is. A helyedben én se bírnám ezt pedig gondolom csak pár példát emeltél ki. Nem lehet egyszerű nektek.

Az biztos elvárni már semmit nem lehet a nagyszülőtől ezt tartom továbbra is. De ha van olyan szülő aki részt vesz az unoka életében ot5 szerintem az a normális, ha nevelni nem akarja. Nem ő szülője. És az, ha megkérdezi mit segíthet, mit hozhat és nem valami baromságot vesz össze. Elfogadja ha azt mondod ne hozz semmit. És minőségi időt tölt vele nem csak a képeket gyártja a mutogatásra és még sorolhatnám. 1es voltam

jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Azt elfelejtettem leírni, hogy anyuék mindenki gyerekével is jópofiztak, odamentek gügyögni nekik, játszani velük és mondták mekkora áldás a gyerek és az unoka. Mikor megtudták, hogy mi várunk babát hónapokig nem szóltak hozzám (egy házban kellet velük élnem pár hónapig akkor), mert milyen h@lye vagyok, hogy gyereket vállalunk mikor még nem volt esküvő és nincs még saját ház...


#5 voltam

jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!