Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy gyerek...

Mennyibe kerül egy gyerek felnevelése?

Figyelt kérdés

Első pár évben míg kicsi?


Iskolás korban?


Körülbelil költség havi / éves bontásban. Urizálás nélkül, tehát nem Nike cipő meg nem a legdrágább dolgok, stb.


febr. 2. 17:23
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
86%
🤔 sosem számolgattam
febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
82%

Nehéz kérdés, mert mindenkinek más az urizálás. Az én kétévesem 95%-ban örökölt ruhákat hord, örökölt gyerekbútoraink vannak, nagyrészt örökölt meg cseritis játékai vannak amiket csereberélünk folyamatosan az unokatesókkal, örökölt mosipelusba pelenkázom, gyógyszerre ritkán kell költeni mert nem beteg, tápszerre nem költöttem mert szoptattam, és most is viszonylag keveset eszik, mondjuk egy harmad felnőttnyit. Így mondjuk havi 10-20 ezer körül van amit muszáj rákölteni. Plusz az én elmaradt munkabérem is tekinthető költségnek, mert itthon vagyok vele.


De beoltattuk a nem kötelező oltásokkal például, de ha te nem akarod, akkor erre nem költesz. Szüksége lesz fogszabályozásra, logopédusra valószínűleg, és mire odaérünk, ki tudja, mi marad az állami rendszerből. Más gyereknek meg szabályos magától a fogsora. Ezért nehéz általánosat mondani.


Mindenesetre az első pár évben, ha tartós cuccokat, ruhákat örökölsz vagy használtan veszel, tudsz szoptatni majd te főzöl rá, a fizetős oltásokat nem kéred, akkor a pelenkázázás a legnagyobb kötelező tétel.

febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
91%

Rengetegbe:

Egy csomag pelenka kb 3000 Ft (saját márkás, nem a legdrágább), ez kb 4 napra elég. Egy gyerek átlagban 2 és fél éves korig pelenkás (van, amikor tovább) - csak ez kb 700 000 Ft (évente 300 000 körül).

De akkor a gyereknek még nincs kajája, ruhafélék, semm egyéb.

Mindent beleszámolva évente legalább 1-2 millió kb iskolás korig, utána rájönnek az iskolai kiadások meg a ruhafélék is drágábbak, mint egy pici - erre az idöszakra minimum a dupláját lehet számolni.

A középiskolától kezdve meg még sokkal több.

febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
97%

Urizálás...

Vannak drágább dolgok, mint a nike cipő.

Vagy pl: a logopédust (havi 60 ezer, állami csoportos kétheti és sehova nem haladnak), fogszabályzót (tb támogatott alap is 100 felett van és nem túl hatékony)... is urizálásnak tartod?

febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
53%

Nike cipő nem urizálás, és a gyereket kinézik a kortársai, ha nem veszed meg neki a márkásabb ruhákat, holmikat.


Szerinem urizálás nélküli, normál színvonalú élethez 10 éves korig elég havi 100-120 ezer, 10 éves kortól kell 150-200 is akár.

febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok dologtól függ.


Pelenka. Mosható vagy eldobható.

Eldobhatóból nagy márka vagy saját márkás. Valakinek ez jön be, valakinek az.


Szoptatás vagy tápszer.

Szoptatás kb ingyen van (azért kb, mert van akinél fejt tejet iszik üvegből. Ott kell üveg, mellszívó, sterilizáló)

Tápszer meg 3-5e/doboz.


Hozzátáplálásnál üvegeset eszik vagy te csinálod otthon.


Ruhák. Használt vagy új.


Emellett nem kötelező oltások, ha szeretnéd.


Fejlesztésre kell e vinni.


Plusz bölcsöde is költség, ha nem akarsz/tudsz vele oviig otthon maradni.


Emellett bababútorok, kocsi, pelenkázó lap... Erre is el lehet verni egy kisebb vagyont.


A játékok sem számszerűsíthetők mert van aki minden hónapban vesz valami apróságot a gyereknek (kiautó, stb) azután a nagy ünnepekre meg 10-30e Ft az ajándék. Van aki nem vesz sok játékot, aztán a nagy ünnepekkor meg a gyerek 50-80e Ft értékben kap ajándékot.



Szóval nem lehet így általánosságban számszerűsíteni.

febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Most tudok mondani egy nagyjaboli osszeget, mert kivetelesen kiszamoltam az elozo honapot, kivancsi voltam, de amugy nem szoktam, mert nehez kovetni.

Kb 120 ezret koltottunk a 10 hos kisfiamra, de lehet, hogy valamennyivel tobbet, a kajara nehez egy konkret osszeget mondani, amiota eszik rendesen is.

Ebben pelenka, tapszer, positorlo, egyeb rendes kaja, babauszas, deveny torna, maganorvos volt benne. Most ruhat nem vettem,mert nem nott eppen, de egyebkent az is szokott lenni, eleinte havonta nott, 6 hos kora ota kb 2 havonta kellett teljes uj ruhatar. Ja es neha veszek egy-egy jatekot, konyvet, az se volt most ebben a honapban, igy nem szamoltam. De ha lett volna, legyen mondjuk egy plusz 30-40 ezer.


Mozgasfejlodesben le van maradva, ezert kell neki a fejlesztes, meg a neurologus, csak allamiba nem jutottunk be.

Szoval draga es a hatar a csillagos eg. Minel nagyobb, annal tobb lesz anyagilag.

febr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
76%

Mint látod, nagy a szórás.


Mi hasonlóan csináljuk, mint a 2-es válaszoló, a gyerekeknek mosható pelenka van/volt, ruhát turizunk, szinte sosem betegek, stb. A két 3 év alattira szerintem nem költünk el havi 40 ezret, ha a megtakarításukat nem számoljuk.


És mégis megvan mindenük, szép ruháik, játékaik, itt a nagy kert, legnagyobb kiadás talán a gyümölcs, mert a nagy rengeteget eszik, de nyáron itthon is terem mondjuk.


De látod, a 3-es meg ennek az összegnek a sokszorosát írja, mert ők másképp élnek. Lehet így is, úgy is, ki mit tart fontosnak és ki mire költ.


Egyébként nyilván ovitól kezdenek el rohamosan nőni a költségek.

febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, tudod-e szoptatni, kell-e neki fejlesztés vagy szemüveg vagy allergiás-e valamire... Amíg nem jár (kb. egy éves kor), addig cipő nem kell. (Nike és más sportcipők egyébként nem jó márka babáknak és nem a márka a lényeg, hanem hogy anatómiailag jól fejlődjön a lába benne és dőljön be a bokája.) Pelenka ... sokféle árú van, de te használhatsz moshatót is, és lehet, hogy a gyerek másfél évesen lesz szobatiszta és lehet, hogy három évesen. Gyerekruha nem annyira nagytétel, ha spórolni akarsz, használtan akár ingyen "hozzádvágnak" marketplace-n zsáknyi ruhákat - de kinek mire van igénye és mire futja. Bútor dettó. (Ahogy a saját szoba is jó kérdés.) Babakocsiból is irdatlan különbségek vannak, de helyette hordozhatod is. Iskolás kortól kb. annyit fog enni, mint te, kamaszként mg jó eséllyel már többet, csak ő hamarabb fogja szétrúgni vagy kinőni a ruháit. Az a nagy költség, ha különórákra, táborokba járatod, saját telefont és/vagy gépet veszel neki és pláne megint, ha pl. fogszabályozóra van szüksége az máris olyan félmillió forint. Ha autóval közlekedtek, valószínűleg annak a költsége is nagyon megugrik egy gyerek miatt. Na meg plusz egy fő fog fürödni, kell miatta mosni, mosogatni... Az se mindegy, milyen oviba-suliba jár, mit kell ott rendszeresen fizetni, viszik-e sokat színházba vagy kirándulni őket, van-e vagy jár-e nektek étkezési támogatás.

Szóval ez a kérdés pont annyira megválaszolható, mintha megkérdeznéd, mennyibe kerül egy felnőtt havi bontásban. Nem mindegy, 2 méteres és 150 kiló vagy 150 centis és 40 kiló :) kenyéren és vízen él, vagy zöldséget is vesz, hogy egészséges maradjon, vagy pechjére meg kell műttetnie mittudomén, a térdét magánban, mert mire sztk sorra kerül, kirúgják. És akkor ugye nem mindegy, mennyit kell utaznia, mennyi rezsit fogyaszt, vagy csak szokott-e fogat mosni napi kétszer vagy csak egyszer :) És még egyik sem urizálás.

febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
És mégis miből telik erre a magyar népnek? Itt mindenki arról beszél, hogy szegénység van aztán havi 200 ezer megy csak a gyerekre?? Meg új autó meg családi ház? Hát alig több a fizetésem ennél!!!
febr. 2. 18:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!