Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek felnevelése az kb...

Egy gyerek felnevelése az kb mennyi pénz? Mondjuk 5 éves periódusokra leosztva 20 éves koráig?

Figyelt kérdés
Optimális költségek oktatás, egészség, mindennapok.

2022. márc. 12. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Milliók...
2022. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem lehet kiszámolni. Rezsire, kajára plusz egy fő. Szoba kialakítása, egy szekrény sor, egy ágy stb, ugyanúgy mint nektek, szülőknek.

Másra meg…a szülőtő és a gyerektől is függ. Én olcsó gyerek voltam. Évente ugyanúgy mint bárki más, egy pár ruha, 2 évente egy cipő. A könyvek évente kb 50-60 ezer forint. Nekem táska se kellett minden évben, se új ceruza szett. Egyetemen havi 60 ezerrel támogattak. De ha dolgoztam volna mellette, kevesebb is elég lett volna tőlük.


De öcsém…egy anyagi katasztrófa. A márkás cipő is max 6 hónap a lábán. Évente több ceruzaszett, iskolatáska stb.

Ugye a fiatal generációnak már kell egy normális számítógép/laptop/telefon. Ezek 4-5 évente nem árt cserélni.


Én azt mondom hogy egy gyereket simán kilehet bírni átlag fizuból, 400 nettó. 2-höz már nem árt egy havi 500 ezres nettó minimum, inkább több. Persze 400-ból is lehet kettőt nevelni, csak nem fogsz tudni annyi mindent megadni, amennyi jó lenne ha lenne.

2022. márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sok.
2022. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A második válasz konkretizálta a választ (köszönöm), bár nekem az sem tűnik hatalmas nagy kiadásnak. Értem, ha hitel van az mindent megdob, de anélkül elvileg csak egy plusz ember. Vagy nem?


A milliók, meg a sok az nem igazán nagy levezetés, de köszi:)

2022. márc. 12. 10:42
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Egy plusz ember, igen, ami sokat dob rajta, az egyedül a suli. Meg ha kell neki fogszabályzás, esetleg magánórák, osztálykirándulás, szemüveg stb. Meg utána az eltartása ha egyetemre is menni akar.
2022. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit vezessünk le???? A csillagos ég lehet. Egyéni igényektől és anyagi helyzettől függ.
2022. márc. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Egészséges gyereket simán eltartani nem sok, ha nem nagyok az igényeitek. Ha fizetős fejlesztés, magánorvos kell, az lehet húzós. Vagy ha nincs segítséged és babysittert kell fizetni rendszeresen. Egyetemből van, ami költségesebb, meg ha a bulizást, ivászatot is támogatni akarod anyagilag.
2022. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
(Konkrét számokat sajnos nem tudok írni, mi még az elején vagyunk, havi 40 ezer kb. a pluszköltség, meg az én csökkent jövedelmem. Azt már látom, hogy a szórás milyen nagy. Nálunk még nem tudni, kell-e majd plusz fejlesztés, ha igen, az simán ötszörözheti a költségeket.)
2022. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Levezetem neked

Kezdjük a terhességnél, ha már gyerek

Ha magán orvoshoz jársz az alkalmanként átlag 15ezer, ha csinálsz prena/nifty tesztet 100-200ezer

Kiságy, babakád, valamilyen hordozó eszköz (babakocsi, kendő), ruhák, vitaminok, pelus, popsitörlő

És még meg sem született

Megszületik

Onnantól ha nincs szükség tápszerre, speciális tornára stb kb az első 1 évben egész olcsón ki lehet jönni (havi 10-20ezer-ruha, pelus, popsitörlő, néha új játék, szükséges kozmetikumok) ezen felül lehet venni pihenő széket, játszószőnyeget stb de ezek nyilván nem kötelező dolgok

Ha nem bölcsis a gyermek 3éves korig sem kell hatalmas költségekbe verni magunkat (néha egy egy program, ruha, jó minőségű cipő) ha bölcsis akkor oda is fizetni kell

Kezdi az ovit, ugyan az mint előtte csak az oviba fizetsz

Aztán be kell iskoláztatni, folyamatosan pótolni kell ezt azt

Ma már kell laptop a tanuláshoz, és telefont is kérni fog egy idő után (szülői kompetencia ezekre mikor kerül sor)

Mindezek mellett nyilván etetni kell és rezsit fizetni


Na most mindenki belenézhet a pénztárcájába és eszerint okoskodhatja ki, mi az amire szükség van☺

2022. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

9

Ez igazából olyan, hogy úristen, mennyibe kerül mire mindent megveszel az újszülöttnek. De én nagyon azt látom ismerősi körben is (nyilván nem mindenki teheti meg, vagy gondolkozik így), de mi például baromi sok használt babacuccot vettünk, kaptunk rokonoktól, rengeteg ruha soha rá se került a gyerekre annyi volt neki a szekrényben, barátnőimnél szintén. Ahogy sokan megvették a 400 ezres babakocsit is, és kb 2 napot ült benne a gyerek, holott nagyon jó a használt baba kocsi piac is, pont emiatt.

Most az, hogy megveszel egy 400 grammos Sudocremet, meg pelenka...nem tudom, nekünk belefért, havi 400 nettóval. Arról már nem is beszélve, hogy nagyszülők ha mentek valahova, mindig pelenkával, meg tápszerrel jöttek haza, hogy na sziasztok vettünk ezt azt. :D

Szerintem az iskolás gyerek kerül a legtöbbe, de az sem olyan nagy dolog, ha tudtok gazdálkodni.

Mi kb a havi 400 ezerből olyan, hónaptól függően, gyerek nélkül egy 100-ast mindig félre tudtunk tenni. Nem ért tehát felkészületlenül minket a gyerek anyagilag, főleg, hogy keresztszülők, tesók, nagyszülők sokat segítettek, de ez családfüggő.

2022. márc. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!