Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kezelted volna, ha...

Hogy kezelted volna, ha megvádolják a rád bízott gyereket valamivel, amit majdnem biztos, hogy nem követett el?

Figyelt kérdés

Különórán egymást kellett értékelniük a gyerekeknek és az egyik gyerek teljesítményét nem értékelte jóra(2est adott) a rám bízott gyerek, de nem mondott rá semmit, csak az osztályzatot, futószalagon ment az osztályzás. Mire az anyjához sírva ment ki az osztályozott gyerek, hogy csúnyát mondtak neki, mert egy harmadik megmondta neki, hogy a jegy azt jelenti, hogy amit csinált rossz, és nem volt szép meg jó, hogy ilyen jegyet kapott(az egyébként nem jó teljesítményre). A gyerek elsős, még nem kapott rossz jegyet és megviselte, főleg, hogy felnagyította a dolgot valaki más és úgy élte meg, hogy valaki kitoltak és ő rossz gyerek.. Anyuka nekiesett(félinformációk alapján) a kettest adónak(azt se tudtuk kihez beszél először, mert megszólítani senkit sem szólított, csak úgy magának mondta), hogy nem kellene gorombának lenni a gyerekével, mire a gyerek fel volt háborodva, hogy nem mondott semmit, csak kettest adott(picikét hangosabban), mert a teljesítmény kettest ért, mire anyuka mondta, hogy ne emelje a hangját vele szemben(emelt hangon), majd már emelten a srác, hogy nem volt emelve a hangja, mire anyuka kiabálva, hogy vele ne kiabáljon. A kissrác azt se tudta mi van, olyan felháborodott volt, hogy gyanúsítják és vádolják hamisan. Illetve ahelyett, hogy arra figyelne anyuka, amit mond, arra figyel hogyan mondja. Próbáltam csitítani és mondani valamit, de anyuka és a gyerek is be volt feszülve, mikor az egész csak félreértés volt(én csak utólag tudtam meg, mi történt, de a gyerek egyáltalán nem gúnyolódós, hanem nagyon objektív és hiteles, és hát fel se fogta, hogy neki beszélnek és ő gúnyolódott volna). Tanár végignézte az egészet, meg sem szólalt, pedig ő volt az egyetlen, aki tudta, hogy mi történt a teremben(és miről beszélnek) és az anyuka elhitte volna felnőttől, hogy a gyerek nem gúnyolta ki az övét, egyszerűen nem volt annyira jó, mint a többieké, pedig ugyanaz a korosztály volt.


Anyuka nyilván bekattant kicsit, mert a legrosszabbat vizionálta és hitt a félinformcáiót átadó gyerekeinek(a tesó fújta fel a kettest, mindenkit osztályozni kellett és többen kaptak/adtak rossz jegyet), a kissrác meg mert ártatlanul gyanúsították volt kikészülve. Ma kell bemennem rendezni a dolgokat, mert hogy a tanár nem szólt közbe nagyon zavart, pedig ő egy hiteles forrás lenne, meg érdekelne ő hogy látta bent, milyen csúnya kifejezést használt a gyerek a másik munkájára. Őszintén úgy fel volt háborodva a gyerek és az enyém is alátámasztotta, hogy csak a jegyet adta, hogy én elhiszem.


Kár, hogy csak utólag tudták elmondani a nagy feszültségtől, hogy mi is volt bent, a helyzet miatt meg kitereltem a gyerekeket a kiabálásból, mert mindkettő irtó dühös lett a vád miatt, anyuka meg látszott, hogy kicsit bekattant a képzelt történésektől, és hogy egy gyerek nem húzza be fülét farkát mikor megvádolja egy felnőtt, olyan hangos lett.. szóval kivittem a felháborodott gyerekeket lelépve a helyzetből, két mérges gyerekkel nem jöhettünk volna jól ki ebből a bekattant anyukával szemben, nem tudtam kezelni a helyzetet.


Ma visszamegyek. Utána megbeszélték, hogy nem adhatnak jobb jegyet, csak azért, mert sírhat utána(az enyém csak picit adott jobbat), ők sem szoktak kapni a suliban és hogy azt kérték értékeljék a munkát, hogy milyen és ha valakinek ez rosszul esik nem az ő hibájuk, meg kielemezték, hogy keveset foglalkozott vele, nem feccölt bele elég munkát, nem voltak ötletei és a kivitelezés is csúnya volt és még valóságtalan is.


Való igaz, hogy a jobbakhoz képest elég silány volt, mint egy királyi palást meg egy törölköző közti különbség, minden igaz, amit mondtak. Arra tudok gondolni, hogy így kielemezték esetleg órán is részekre szedve és ez esett rosszul a gyereknek, amire ők nem gondoltak, ezt fogom megkérdezni a tanártól.


febr. 7. 04:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Azt gondolom,hogy ez egy szokásos kitalált történet.

Kezdő tanár sincs akkora hülye, hogy kisgyerekkel értékeltesse a másik munkáját.

Amúgy meg egy nagy szar zagyva katyvasz az egész, amit ide hánytál.


Az elején azt írod a rád bízott gyerek, később meg már előkerül a tanár aki nem csinál semmit..

febr. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a kérdező a rossz jegyet adó gyerek bébiszittere. Azért rábízott gyerek.


Ez egy az egyben a tanító sara. Neked az egészhez semmi közöd.

febr. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Megint nem hajtogatta 3 centire a papírt ?
febr. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ja, egyből arra gondoltam, hogy ez ugyanaz az anyuka 😁

febr. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

4, 100 %, hogy ő az.

Ugyanaz a katyvasz írás.

Fogadok, hogy az ő gyereke mondott csúnyát, és megint más a hibás természetesen.😆

3

febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
3-4# Én is rá gondoltam,biztos ő,felismerhető a zagyva írásképe,a csapongás. Kérdező,ha kamu ha nem,azért azt érzem te egyetértesz a kis sráccal,aki felemelte a hangját egy felnőttel szemben. Ne mond már,hogy szerinted normális egy elsőstől... mert akkor veled is gondok van. De szerintem kamu,elsősök nem fogják egymást így értékelni.
febr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
61%
Nem sokat értettem ebből a sztoriból, de egy dologban biztos vagyok. Ha egy anyuka félinformációk alapján kiabálva nekiesik a gyerekemnek csak azért, mert hisztizni akar, nem pedig normális, felnőtt emberként a tanár vagy a kísérő felé fordul először, hogy mi is történt valójában, annak anyaként átharapom a torkát kb.
febr. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy te anyuka vagy, mégis ki vagy ott az iskolában ha nem tanár?

Mi ék vagy ott?

Az irasodbol kiderül(bár sokszor kellett nekifutnom hogy megértsem)hogy nem te vagy a tanár akkor mégis minek felügyeled te a gyerekeket?

febr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ugyanaz írta a kérdést, mint a csapkodó gyerekest. Már akkor is felmerült bennem, hogy kamu, mert ennyire idióta hogyan lehet valaki, de ez meg pláne az. Ennyi időd van, hogy ilyen katyvasz baromságokat találsz ki?
febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
9# Biztos ezt is hajnalba írta ki. :D
febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!