Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy gyereks...

Mennyire gyakori, hogy gyerekszületésnél megromlik a saját szüleinkkel a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Amitó megszületett a kisfiam szinte minden rossz szerintük amit csinálunk. Pl.: ne ringassuk, mert hozzászokik (csak így aludt el), rakjam be a kiságyba, ő is így altatott minket, hozzátáplálás kapcsán is sok beszólás, miért nem vezetjük kézen fogva (még nem jár, manapság azt mondják nem tesz jót), stb. Már kedvem sincs sokszor találkozni velük, pedig korábban jó volt a kapcsolatunk. Többször vita is volt már.

febr. 8. 18:42
1 2
 1/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

A varázsmondat,amit minden beszólásnál mondani kell,olykor erélyesen:

Anya/apa,Béluska az ÉN gyerekem,ez az én dolgom.

De különben ,ha csak teher amit csinálnak, miért találkozol velük?

febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk anyósom ilyen. Pl. A babánk úgy szereti a tápszert, ha frissen van elkeszítve és meleg. Amikor nagyon kihül nem eszi meg. Ez van mi figyelembe vesszük. Anyóst megkértem vigyázzon rá. Megcsináltam a kaját odaadtam ő meg mint késöbb kiderült lehűtötte. Pedig tudta hogy eszik a baba elmondtam. A baba nem ette meg ordított az éhségtől mire hazaértem. Ne vegyem fel sokat a babát kézhez szokik. Egy sátán vagyok mert cumit mertem adni neki. Nem jól altatom/öltöztetem..És még sorolhatnám. A férjem múltkor úgy összeveszett vele. Akkor két hétig csend volt.

Anyukámék nem ilyenek. Anyukám mikor segített megkérdezte hogy és mint segítsen mit szoktunk csinálni a babával stb. Amikor a növekedési ugrása volt, akkor még ő is hordozta, mert csak kézben volt el. Sosem éreztette vagy mondta azt, hogy szarul csinálom. Szóval lehet így is, így a választ nem tudom a kérdésedre, de én is megszenvedek anyóssal.

febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem anyukámmal még szorosabb lett a kapcsolatunk, ő mindig segített mindenben, és elfogadta az én elveimet. Amikor kicsit nagyobb lett, és rendszeresen vigyázott rá, akkor meg én fogadtam el, hogy a mamánál van csokizás és tévézés, mivel ez úgysem mindennapos.


Anyósóm kicsit nehezebb eset, mert ő 5 gyereket nevelt fel, és mindent jobban tud, de mivel ritkán voltunk náluk, és akkor vendégek voltunk, bizonyos keretek között inkább csak vettem egy mély levegőt. Ha nincs hatással a hétköznapi életünkre, akkor minek vitatkozzak rajta?


Ha valami olyat csinálnak, amit ellenzek, akkor szólok. De a beszólogatások kit érdekelnek?


Egyébként gyerekkoromban szerettem, mikor a mamák "elkényeztettek" minket, ott olyan dolgot is lehetett, amit otthon nem.

febr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Már az elején lefektettem egy alapszabályt és a saját anyámmal, anyósommal is szembementem vele: Ha nem kérek tanácsot, nem kell osztogatni. Hamar megtanulták, hol a helyük, én biztos nem hagyom, hogy méltóságomban eltapossanak. Én felelek a gyermekemért, én mondom meg, hogyan csinálom.

Ha valaki kéretlenül belepofázik, az a megalázás egyik legaljasabb fajtája.

febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez a helyzet. Szerintük mindent rosszul csinálok a gyerekkel, soha nem dicsértek meg. Egy idő után meguntam az állandó rosszindulatot és most már alig beszélünk egymással.
febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 1* megmutattam anyámnak az ajtót az első gyerekemnél.

A második gyereknél közöltem, aki vezetgetni meri eltöröm a kezét.

És úgy alapjában, senkitől nem fogadok el kéretlen tanácsot, nem is tudnak mit, újat főleg, én maximum közlöm a száraz tényeket.

Soha semmilyen formában nem engedtem ,

febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült idő előtt elküldeni.


Szóval soha semmiben nem engedtem, hogy bele szóljanak. Amikor meg anyám rá kezdett mit , hogyan kellene szerinte mert az úgy volt.. hogy közöltem, azóta nagyot váltott a világ és ideje lenne lépést tartani..

A "felneveltem 2 gyereket " is lecsapom annyival, hogy én meg 3 nevelek.. 🤷

febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hasonló volt,de nálunk más probléma is van. Sose volt olyan nagy felhőtlen a kapcsolatunk,de úgy elvoltunk egymással. Mikor az elsővel terhes lettem már akkor éreztem,hogy elég volt belőle,a hülyeségeiből,már akkor kezdte ezeket pedig még csak terhes voltam. De ezeket helyén kezeltem volna,de valamiért azóta is belül azt érzem,hogy ha normális is elég,ellenszenves lett. Ha van rendes pillanata is menekülnék. Nekünk nagyon megromlott a kapcsolat. Sokat gondolkoztam az okán,két gyerek között kicsit jobb lett,majd most a második terhességnél ugyanezt érzem,hogy legszívesebben beszélni se beszélnénk. A terhességek alatt a legrosszabb,úgy érzem. Én sokszor gondolkoztam,hogy elmegyek egy pszichológushoz,hátha a felszínre lehet hozni mi váltja ezt ki belőlem tőle és csak tőle,mert biztos van valami oka. Ameddig nem voltam kismama-nem lettem anya nem voltam ilyen vele szemben. De az is tény,hogy ő sem volt ennyire okoskodó. Nálunk most is mennek ilyenek,hogy 1-2 ételből kevesebbet eszik a lányom és megkaptam,hogy "most kéne kinevelni ezt belőle". Mondom mit szeretnél,nem szereti a spenótot akkor tömjem le a torkán? Ezeket viszont jól kezelem amúgy,mert ha valami nem tetszik,ott az ajtó és lehet menni. Nem tűröm el a hülyeséget. A gyerekeimet meg majd mi neveljük,nekik is megvolt a lehetőség. Nálunk is volt,hogy vezetgessem,ültessem,tegyem kompba,2 hónaposan adjak pörköltet és társai,6 hónaposan csokit,7 hónaposan haribo gumicukrot hozott,a tejallergiásnak tejeset mert hülyeség az allergia szerinte,én tejcukor érzékeny vagyok de gyerekként ugyanúgy adta,hiába fájt a hasam,ment,puffadt és a diagnózis is megvolt. Vannak apás meg anyás időszakai,ezt is neveljük ki belőle ez így nem lesz jó,ha mamás lenne nyilván jó lenne,az lehet :) ,verseng a másik mamával miközben ő soha nem csinál ilyeneket,felül akar mindenkit múlni. Ebéd helyett csokival eteti,mert jó az úgy. 10 hónaposan próbálgatta a hangját a lányom,gagyogott hangosan,azt is neveljem ki,apám szerint "mi ezt nem mertük volna tesómmal". Hú,napestig tudnám sorolni mik voltak. Úgyhogy nekünk megromlott az amúgy is rossz kapcsolat,kötelező körökbe találkozunk. Sajnos. Anyósom sokkal normálisabb,sosem mondott hasonlót,mindent meg tudunk beszélni,kikéri a véleményem.
febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7# Én erre azt szoktam,hogy az szuper,de a szomszéd meg 7-et,akkor tőle kérek tanácsot,ha ez a mennyiségtől függ,hogy ki hogy csinálja jól vagy nem jól. 8# voltam.
febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos romlott. Terhesen voltak a " minek olvasok mindennek utána ,ne gondolkodjak azon akarok e gyereket mert akkor elvetélek,miért olvasok utána tüneteimnek bezzeg amikor ő volt terhes" ,aztán nem örült hogy lány lett( de nem mondta ki), utána miért így szoptatok,miért így altatok,miért nem viszem folyton sétálni,miért így táplálok hozzá,miért így ringatok,miért nem teszem járókába-miért nem veszem ki belőle.

Aztán glutén allergiája lett,na nem tesz keresztbe csak nem hiszi el hogy az a baja...


Végül elküldtem a fenébe,hogy kB mindenki gyereke jobban érdekli és őket nem szólja le és elegem van belőle. Kibékültünk de a jó anya lánya kapcsolatunk tönkre ment. Ja tesóm meg a főnöke nevelési módszerével példálódzik( tesómnak nincs gyereke) rohadt idegesítő a családom és fáj mert nem így képzeltem el.

febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!