Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nincsenek a szünetekben...

Miért nincsenek a szünetekben tanárok az iskolákban?

Figyelt kérdés
Mennyire normális felügyelet nélkül hagyni egy osztálynyi gyereket, akik közül több "papíros" is szinte mindenhol? Nincs erre valami jogszabály? Hogy lehetne megoldani?
febr. 10. 01:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerinted a szünetekben minden tanár elhagyja az épületet?


Szokott lenni folyosófelügyelet, de kíváncsi vagyok, mennyire tetszik majd, ha szünetben nem mehetnek be a termekbe a gyerekek.


Ha meg a gyereknek olyan zavara van, hogy külön kell rá figyelni, el kell vinni speciális iskolába.

febr. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Mikor én voltam általános iskolás, időről időre kitalálták, hogy ki kell menni a folyosóra szünetben, mert a termekben nincs tanár. Szerencsére sosem tartott ki sokáig ez a szabály.
febr. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Ügyeletes tanár van.

Elvileg az iskolások nem értelmi fogyatékosok, ergo 10 percet képesek el lenni úgy, hogy egy tanár van a folyosón

febr. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetnének 10 percet egyedül a teremben? Ügyeletes tanár szokott lenni nálunk is folyosónként, plusz mostmár az iskolaőr mászkál (szeptemberben jött), felmegy az emeletre majd vissza a földszintre, sétálgat stb de az emeleten van a tanári is, a titkárság, aminek nyitva az ajtaja. A földszinten vannak az alsósok, fent a felsősök. Az udvar is ketté van osztva. Szünetben ha kint vannak kimegy az alsósokkal egy, egy a felsősökkel. Nekik ez kötelező mert ügyeletesek és hozzájuk csatlakozik valaki ha épp nincs más dolga vagy kimegy beszélhetni, akár diákkal akár az ügyeletes tanárral. Ez már iskola, egy iskolaérett gyerek ennyit kikell bírjon.

A "papíros" meg tág fogalom 🤷🏼‍♀️. Az is "papíros" aki diszlexia, diszgráfia stb veszélyeztetett vagy diszes. Azok akiknek bármilyen tanulási nehézsége van mind sni vagy btmn. Egy diszes semmivel sem viselkedik másként, "csak" (azért csak, mert nekik nagy probléma, de mást nem érint) nehezített neki az olvasás, írás vagy a matek.

febr. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Általánosítás.

Nálunk vannak. A folyosón és az udvaron is van tanár. Figyelnek is a gyerekekre.

De ez már megint a kamugyáros, aki most arra van ráizgulva, hogy a "papíros", "szefós" (mikor hogy hívja őket) gyerekek ellen hangoljon.

febr. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk kötelező volt elhagyni a termet szünetekben. Mindig ki kellett menni az udvarra, még -10 fokban is vagy +40 fokban, egyedül csak akkor nem, ha esett az eső, akkor a folyosón kellett várakozni. Így akarták megakadályozni a lopásokat, de a kabátjainkat soha nem vihettük be a terembe, mert mi lesz, ha tűz lesz, így előszeretettel ellopták a kabátokat, köztük az én új kabátomat, ami fél napot volt rajtam.
febr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és mindig volt ügyeletes tanár.
febr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy a felső évfolyamokból volt kiválasztva mindig két "önkéntes" osztályonként aki vigyázott a kicsikre szünetben.
febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van ügyeletes, minden folyosón egy. Kérdező, nálatok nincs?
febr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla, mert senki sem megy a terembe a gyerekem szerint szünetkben, bármi van, de ha van is, nem sokat ér.. minden rossz szünetekben történik a felügyelet hiánya miatt. Udvar nyugis, ott nincs sok gyerek összezárva egy kis teremben, hatalmas a tér és nincs semmi probléma, a focizók szoktak csak szemétkedni egymással, de az engem/minket nem érint.


Egy sima adhds, egy érzelmi zavaros, és egy enyhe auti is lehet problémás, de én leginkább a btmn gyerekekre gondolok, mert nálunk ők a "nehezebbek", és egy papír nélküli kissrác. Illetve egy adhds. Nem egymibe valóak, csak hangosabbak, kötekszenek néha, elveszik más holmiját.

febr. 11. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!