Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a mai fiatalok egyre nagyobb része nem akar gyereket, családot? Tudom, hogy Magyarországon az anyagiakra lehet fogni, de ugyanez a helyzet a jóléti országokban is, ahol elvileg minden adott a családalapításhoz.

Figyelt kérdés

Ha ez így folytatódik, lassan összeomlik a civilizációnk, és átveszik a helyünket a harmadik világbeli országok zömmel muszlim bevándorlói, mint ahogy az nyugaton már egyre jobban megfigyelhető, a keresztény vallás vezető szerepét át fogja venni a muszlim, a nemzetállamokból multikulti lesz stb... Ez a jövőkép engem kimondottan aggaszt és bosszant.


25/f


febr. 11. 12:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Èn arra szeretnèk törekedni hogy legyek boldog öreg koromra nem arra hogy pènzem legyen.
febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljes mértékben mindenkinek a magánügye, hogy vállal-e gyereket vagy nem. De ha ennyire érdekel, az én válaszom az, hogy szimplán nem akarok. Vannak dolgok az életben, amelyek sokkal nagyobb boldogságot és örömöt okoznak, mint a gyerekvállalás. Nem kell mindent megmagyarázni. Nem akarunk, és kész.


29/N

febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nézz kevesebb propagandát...

A pénz csak egy dolog, van még pár millió szempont, amit figyelembe kell venni.

febr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Több olyan idősebb ismerősöm volt-van, akinek nincs vagy nem volt gyereke. Depresszívek voltak sokszor mert nem volt aki rájuk nyissa az ajtót. Ha a keresztgyerek jött 1-hétre nyaralni nyáron angliából, repkedett. De aztán megint totál magány. Mert eljön az-az idő amikor már nem lesznek barátok, mert kihalnak vagy a családjukkal lesznek. Amíg a másik utat választó gyertyát gyújthat egyedül karácsony este és szomorkodhat. Tudom vannak családok akik nem járnak össze mert van a régmúltban egy hülyeségen alapuló sérelem, de ott még mindíg rendbe lehet hozni a kapcsolatokat. Ahol nincs család, ott kapcsolat sincs.
tegnapelőtt 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14: na pont ez a leggusztustalanabb cel; gyereket vallalni csak azert, hogy oregkorukra rajuk nyissak az ajtot. Rengeteg idos ember szopta ezt be, akiknek van gyerekuk de a minimumot sem teljesitettek, most meg hoborognek, hogy maganyosan fognak meghalni. A felnott gyerek nem ok nelkul szarik a szulei fejere, valoszinu nyomos oka van ra, miert nem kivancsi apjara-anyjara.
tegnap 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#14: Nem inkább a magára maradó ember kritikája kellene legyen, hogy miért nem nyitja rá senki az ajtót? Miért kellene csak azért gyereket csinálni, hogy hátha pont őt nem lehet eléggé elmarni maga mellől?
tegnap 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!