Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szinta vagy Szintia név szebb...

Szinta vagy Szintia név szebb szerintetek?

Figyelt kérdés
febr. 11. 13:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%
5: ez mekkora hülyeség 😅
febr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
30%
Hát lehet, hogy ősi magyar név a Szinta, de nem hangzik jól. Hinta vagy szita, én ilyenekre asszociálok róla. A Cintia meg angol név. Túlságosan angol. Nekem egyik se tetszik, de ha csak ezek közül lehet választani, inkább a Cintia. De nem lesz vele különleges a kislány, mert elég sok Cintia van már, én is ismerek egyet kettőt. Akkor már inkább Szilvia, abból manapság kevesebb is van.
febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%
Szintát csak meg kell szokni. Mivel én ismerek egyet, így már egyáltalán nem asszociálok semmire. Btw a Zita inkább szita. De intelligens ember nem csúfol senkit a neve miatt. 😏
febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
55%
Intelligens ember nem csúfol, de a kislány iskolába is fog járni. Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam.
febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%

Szinta idétlenül hangzik, az lenne az első benyomásom, ha meglátnám valami dokumentumon, mintha elírták volna szitát. Vezetéknévnek cool, keresztnévnek szerintem gáz.


Cintiát/Szintiát adnék én is. Vagy pl Szimonetta is jó.

febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
36%

*vagy még a szinta nekem arra is hasonlít,mintha valaki nem bírná kimondani, és a szó felénél abba is hagyná a cintányért.


Mintha egy kisbaba gügyögne,most tanulna beszélni, és szintának hívná a cintányért.

febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
*Remélem jót/jól írtam; bocsi,ha nem.
febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%

*Ja és a Cintiát/Szintiát Tia-nak becézném.

Szinti szerintem nem_hangzik annyira jól,meg az egyébként is a szintetizátor. Mint a s/Szandi meg a szandál.


Cintia-egykori osztálytársnőm - mindig összerázkódott,amikor valaki el kezdte azt mondani,hogy "szintén". mindig azt hitte hirtelen, hogy ő csinált valami rosszat. Neki amúgy C-vel írtuk,Sz-szel ejtettük a nevét, és néha poénból hívtuk C-vel,és a 2. i-t kihagyva, Cintának. :D


[Szintia Sz-szel írva szerintem csak pár éve jött be,pár éve lett szerintem csak kérvébyezve, kb 4-5 szerintem.]


Amúgy, a Szinti megszólítás az ő "szintén"-es sztorijától függetlenül sem klassz becenév, nem elég nőies. Tia viszont cool.

febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

8as, ez igaz, mégsem életszerű,sajnos a magyar írásmóddal írt neveket is előszeretettel külföldiessé erőltetik.


Van egy ismerősöm, Jonatán, még a szülei is Dzsonetennek hívják és fel voltak háborodva mikor én Jonatánoztam, hogy nem úgy van az:-D

febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
74%
Jézusom Szinta? Ne szúrj ki vele
febr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!