Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan tudtatok hogy mindent...

Honnan tudtatok hogy mindent meg tudtok majd venni a születendö babanak?

Figyelt kérdés
mindenki bistos anyagiak köze vallalt babat?
2010. okt. 24. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Én szerencsére viszonylag jól kerestem, a férjem szintén, tehát akkor ez annyira nem olt kérdés. Maximum gyedet kapok, még mindent meg tudunk venni, ami neki kell, de ez a gyessel már nem működne, vissza kell majd mennem dolgozni mindenképpen.
2010. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Mi igen, biztos anyagiak közé vállaltuk őket.
2010. okt. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Mi csak bíztunk benne. Az albérletből visszaköltöztünk a szülői házba egy időre, enélkül nem jönnénk ki anyagilag. Én gyesen vagyok, párom szerencsére egész jól keres, bár alig látjuk egész héten, annyit dolgozik.

Szinte semmit nem kaptunk rokonságból, ismeretségi körből, sehol nincsenek babák, magunk vettünk babakocsit, kiságyat, szekrényt, minden nagy kiadás minket várt, s az aprók is.

Sok dolgot a teszveszen vásároltam, s mikor már nem volt szükség rá, eladtam. Így nagyon jól jártunk. Szerencsére tudunk spórolni, legalábbis jó áron veszünk mindent, s így nagyon szépen élünk, szépen öltözünk mindannyian. Nincsen hiányunk.

2010. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Mi is jó stabil anyagi háttérrel vágtunk bele, 1,5 év együttélés után. Párom biztos, jól fizető melója van és én is Gyed-et kapok.

Ha nem lenne biztos háttér, akkor tutira nem jött volna ilyen hamar a Babó.

2010. okt. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi az öszinte válaszokat
2010. okt. 24. 18:18
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Akkor ezek szerint csak mi állunk nem túl fényesen.

Saját házam az megvan,autónk is van,de csak nekem volt munkám eddig,most táppénzen vagyok.Páromnak nincs jelenleg melója(jön a tél,ezért is),bár így is szépen megvagyunk,nem mondom,hogy nem.Bár lehetne jobb is,de örülök,hogy már nincs hitelem.Ezért is mertünk bele vágni a "babaprojektbe"

2010. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
mindkettönknek van munkája ettöl nem félek,átlagkeresök vagyunk(minimálbér),de mégis félek hogy mindent meg tudjunk neki adni...
2010. okt. 24. 18:56
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Én csak a lakáshitel miatt félek egy picit. :-( mert egyébként dolgozunk mindketten, illetve én most táppénzen vagyok. az induláshoz megvan már mindene és tudom, hitel nélkül lakásunk sem lehetne, de ha nem lenne az a fránya hitel, ami egy az egyben felemészti a táppénzemet, és a rezsi még ebben nincs benne, szóval akkor szépen, legalábbis szebben éldegélnénk és nem kellene kicentizni ennyire mindent. a kiadások meg csak nőni fognak, de természetesen úgyis a baba az első :-) egy hónapon belül megismerkedhetünk vele végre :-)
2010. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
nekünk sincs túl jó anyagi helyzetünk,de mégis szeretnénk kisbabát...eddig csak párom keresett,ő minimálbért kapott,és ez mellett albérletben lakunk,de most szeptembertől én egyetemre járok,és nekem is van jövedelmem,így már könnyebb lesz,ha úgy dönt a pici,hogy már szeretne ő is jönni :)
2010. okt. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

mi nagyon nehezen jövünk ki a pénzből, az a fránya krízis nagyon utólért minket 2008-ban. Előtte 2 hét alatt megkerestük a külföldi egyhetes nyaralás árát. Úgy vállaltunk babát 2009-ben, hogy van egy félkész házunk, egy kocsink (mindkettőn hitel), mindketten keresünk, bár a férjem cége a pénz nagy részét elviszi. Fenn kell tartsuk a céget, míg kilábal a krízisből.

Szóval nem tudom, mire gondolsz azzal a „mindennel”. A babakelengye textíl részét (ruhák, törölkőzők, plédek)időben beszereztük. A kiságyat, matracot, ágyneműt akkor vette meg a párom, míg a kórházban voltunk. Anyukám varrt hálózsákot, a keresztszülőktől babakocsit kaptunk ajándékba. Hordozónk nem volt, 5 hónaposan kapott a kicsi autósülést. Régi mérleget használtunk mérésre, légzésfigyelőnk, babaőrünk nem volt, előbbit nélkülőzhetőnek tartottam, utóbbit majd a köv. babánál veszünk, ha külön szobában fog aludni. Bébikompot feleslegesnek tartom, hintát vagy pihenőszéket vettem volna ha lett volna pénzünk, a kövi babánál majd veszünk is. Idővel sok babaruhát kaptunk, kimenős cuccokat angol turiban vettem, etetőszéket most fog kapni a kicsi, most 9 hónapos. A fiam pamperst és Nivea baby termékeket használ és olcsó popsitörlőt. A cuccait fedeles gyékénykosarakban tartom.

Lényeg a lényeg: nem kell mindent egyszerre megvenni, kicsit túlzásnak tartom azt, aki már a baba érkezése előtt megvesz olyan dolgokat, amiket csak hónapok múlva fog használni. A fiamnak mindene megvan, amire szüksége lehet, igaz, hogy most karácsony közeledtével alaposan meg kell gondoljuk, hogy mit hozzon a jézuska, aminek örülni is fog, és sokáig tudja használni is.

2010. okt. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!