Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rögtön tudtátok, éreztétek,...

Rögtön tudtátok, éreztétek, hogy jó anyák vagytok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyira haragszom a jó anya/rossz anya kérdésekre. Soha nem gondolkodtam ezen. Anya vagyok csak és csupán és kész.


Véleményem szerint az mondhatja el magát jó anyának, akire 70 éves korára már saját családdal az oldalán még mindig rendszeresen és szeretetteljesen nyitja rá a gyereke az ajtót.


Akkor vagyok jó anya, hogyha a gyermekem tini korában elmegy bandázni és tud legalább hétköznapi hangnemben beszélni rólam. Nem gyűlölettel a hangjában, ahogy a mai tinik zöme teszi azt.


Ha bármikor, bármiért bizalommal tud majd hozzám fordulni. Ha soha nem jön haza görccsel a gyomrában, hogy anya ma vajon mibe fog belekötni, mert egyszer ebben a hónapban nem volt időm elmosogatni. Ha viszonylagos örömmel minden szó nélkül segít.


Véleményem szerint most csak alapozzuk az anyaságot. Igazán akkor derül ki, hogy ki mit csinált jól vagy rosszul, amikor már valójában késő. Amikor valóban saját akaratuk van.

2011. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én nem. De tudom, hogy nálam jobban senki nem szereti a fiamat, és neki én vagyok a lehető legjobb.


Saját magammal szemben sokkal kritikusabb vagyok, szerintem lehetnék sokkal jobb anya is, de vagyok amilyen vagyok, kibújni nem fogok tudni a bőrömből. Így is rengeteget tanultam a gyerektől, türelmet, toleranciát, és tudom, hogy amire a gyereknek szüksége van, azt igyekszem megadni: biztonság, rengeteg szeretet, következetes nevelés. Persze senki nem tökéletes, így én is rengeteget hibázom, de igyekszem tanulni a hibáimból.

2011. szept. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

még mindig első


Azt elfelejtettem, hogy az itteni kisgyermekes anyák zöme remélem néha átlátogat a családi kapcsolatok témakörbe. A tinik tisztelet a kivételnek olyan stílusban szidják a szüleiket, hogy kívülállóként is bántja a fülem. Na majd akkor leszek jó anya, ha engem állítva példának próbálja majd a lányom meggyőzni az itteni kérdezőt, hogy nem rosszak a szüleid, csak a javadat akarják.

2011. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Igazad van, teljes mértékben! Köszönöm, hogy leírtad mindezt.

Második! Neked is köszönöm! Jó volt olvasni mindhárom kommentet!

2011. szept. 19. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tartom magam se jó, se rossz anyának, csak anyának és nőnek.


Nem csak az anyaság a hátralévő életem értelme, nam tudok csak abban kiteljesedni.

Szeretem a gyerekeimet, mindent megteszek értük, de más dolgok is érdekelnek.

Egyszerűen az életem része, de nem minden.

2011. szept. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólókkal. Majd tizen-huszon év múlva fog kiderülni, ki milyen édesanya. De ha mindíg igyekszel magadból a legjobbat adni, annyira rossz úton nem haladhatsz:)
2011. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!