Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg szepszist okoz, ha...

Tényleg szepszist okoz, ha nincs minden nap kétszer kitisztítva míg még nem esett le a köldökcsonk körüli rész?

Figyelt kérdés
10 napja szültem és még mindig nem száradt le a köldökcsonk. A védőnő mondta azt, amit a kérdésben leírtam. Na nem mintha nem apolnam a pici köldökét, csak érdekelt, hogy tényleg így van-e.
febr. 14. 12:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egyszer kellett naponta ápolni, mindig fürdés után csináltuk. Minden rendben volt. De azért kihagyni napot szerintem gond.
febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a csecsemosok már a kórházban azt mondták, hogy minden pelusozásnál tisztitsam meg, mert szepszise lesz. Nyilván fraszban voltam, alig vártam, hogy leessen.
febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy nap egyszer kellett tisztítanom, szépen le is esett kb másfél hetes korában már

Még leesés után is kellett tisztítani neki


Valóban elfertozodhet elég komolyan ha nincs rendszeresen apolva.

febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
De ez nem úgy értendő, hogy 100% lesz, ha kihagysz egy napot, csak van egy kis kockázata. Ha többet hagysz ki, akkor nagy a kockázat. De ha kezdődik a baj, azért látszik rajta, akkor orvoshoz fordulsz. Tehát ha véletlenül kihagytál egy napot, ne dőlj a kardodba csak figyelj jobban.
febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt sebnek számít, amíg vérzik, és azon keresztül komolyan elfertőződhet. Viszont ezt inkább akkor tudnám elképzelni, ha a pisis-kakis pelus rá lenne húzva, abban pácolódna, és utána koszos kézzel matatnád. Ha tisztán, szárazon tartod és párszor lefertőtleníted, akkor nem lesz semmi baja.
febr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Nekem napi 3x mondták. Meg is mutatták. 6hét után esett le.

Itt mindenki kötelezően az octenisept sprayt nyomatja. első babásként hittem nekik. 5hét után már vérzett, gennyes volt.

Ott untam meg és hallgattam az anyai megérzésre, vettem alkoholt, az 4 nap alatt rendbetette

febr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%

Fejlett orszagban lakom, NEM szabad sem piszkalni, sem semmit rarakni.

Meg sem halt ki a Nyugat.

febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kellett fertőtleníteni, nem is mondták, hogy kellene, leesett, nem lett semmi baj.
febr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

7, Ahány ország, város, kórház annyi szokás.

Mindenki azt teszi, amit az adott helyen javasolnak neki.

febr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Jaj isten ments! Minden nap reggel és este tisztitom neki! Csak kíváncsi voltam, hogy megint a védőnő túloz, vagy tényleg igaz. Már száraz neki ,jó nagy darabot hagytak amúgy meg neki, de azért körülötte mindig áttörlöm . Először Octeniseptet fújok rá aztán a csonk körül kitörlöm fülpiszkálóval. Így mutatták a kórházban és a védőnő meg a gyermekorvos is így mutatta. Örülnék ha már leesne. Van olyan volt szobatàrsam, akinek az ötödik napon esett le. Nem tudom hogy mivel lehetne elősegíteni a gyorsabb leesést. Nagyon sajnálom szegényt, mikor csinálom neki, mert sír olyankor, biztos nem kellemes.
febr. 14. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!