Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kéne rá vágynom,ha nem...

Miért kéne rá vágynom,ha nem tudom,hogy miről maradok le? Miért jönnek ezzel?

Figyelt kérdés

Nővéremmel beszélgettem,aki nem rég szülte meg a 4. gyermekét. Nekem nincs bajom más gyerekével,csak én nem akarok. :D

És valahogy szóbajött,hogy nekem mikor lesz. Én csak annyit mondtam,hogy egyáltalán nem érzem szükségét egy gyereknek.

Majd,mint akit sértegetni kezdenék,elkezdte felkapni a vizet,hogy fogalmam sincs,hogy miből maradok ki,meg hogy a gyereknél csodálatosabb dolog a világon nincs,nő vagyok és számomra ennek áldásnak kéne lennie,hiszen nem mindenkinek adatik meg,hogy saját gyermeke legyen.


Én pedig csak pislogtam,hogy ez most miért és hogyan. :D

Tény,hogy 30 éves vagyok és a legtöbb időmet munkával töltöm. De miért kéne gyereket vállalnom azért,mert miről maradok le stb. Nincs viszonyítási alapom,hogy nekem egy gyerekkel jobb vagy rosszabb lenne az életem. Kísérletezni pedig nem fogok. Nem szeretném annak a szerencsétlennek elcseszni az életét,mert mondjuk nekem mégsem "jön be" az anyaság.

Nem akarok senkit megbántani,ne értsen félre egy anya sem. Csodálatosak vagytok mind!


Csupán csak nem értem,hogy miért azzal jönnek a legtöbben,hogy nem tudod miről maradsz le és gyereket kéne vállalnod,hogy te is megértsd,amit egy anya érez.


febr. 18. 17:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Nekem sincs és ha rajtam múlik soha nem is lesz gyerekem nő létemre, de én tudom miről maradok le Pl: az évekig nem alvásról, a folytonos aggódásról, egy csomó pénz elköltéséről, egy csomó stresszről, stb... nekem ezek olyan visszatartó erőként működnek, hogy ezek mellett eltörpül az anyaság jó oldala (mert azért nyilván olyan is van)!

Hülyeség úgy gyereket vállalni, ha nem vágyik rá az ember, mert a gyerek szívja ezt meg.

Azok, akik mindig is anyák akartak lenni úgysem értik ezt meg, hiába is mondanák nekik, szóval inkább hagyd rá.

febr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Leragott csont mar ez a tema. Mindig is lesznek olyan szulok, akik halal feleslegesen nekiugranak a gyermekmenteseknek. Es ez forditva is igaz.

Ertelme nincs vitatkozni, zard rovidre a beszelgetest.

febr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%

Tehat nem akarsz gyereket, ezert vasarnap delutan jossz egy GYEREKES oldalra szidni a novered.


Csak en nem ertem ?

febr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Thunderfairy ***** válasza:
42%
Pedig nagyon aranyosak tudnak lenni.
febr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell rá vágynod. Ettől még ez a társadalmi norma, hogy szüljél, és ha eltérsz, sokan nehezen nyugodnak bele. Lehet, hogy valami személyes bekattanása is van a nővérednek


Ettől még annyiból igaza cvan, hogy valóban van, aki megbánja hogy nem vállalt gyereket, amikor már késő. De olyan is van, aki a gyerekvállalást bánja meg, csak ők nyilván kevésbé vallják be (és szerintem nem is ildomos kimondani a gyereked előtt, ha megbántad, hanem pszichológussal kell kitárgyalni).


Semmiképp ne vállalj gyereket, ha nem vágysz rá.

febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Azt érteném meg, hogy ezeket a kérdéseket az ember miért nem ott helyben teszi fel? Miért hozza ide nekünk, hogy néhányan ezen marakodjanak? Vagy szívesen olvasod itt is, hogy milyen önző vagy, vagy hogy a nővéred csak attól tartja magát valakinek, hogy szaporodik?
febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
1-es, most nem kötekedni szeretnék, de a pénz elvégre azért van, hogy elköltsük, nem? :D
febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Furi a nővéred. Nekem is vannak gyerekeim, el nem tudnám nélkülük képzelni az életem, de ez az érv hülyeség. Hogy nem tudod, miről maradsz le. A gyerek nem egy vidámpark.
febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%
7. Igen, csak egy gyerekre nem kevés pénzt kell költeni, amíg felnő és nincs mindenkinek akkora fizetése! Azt a pénzt sokkal (számomra) hasznosabb dolgokra is el lehet költeni!
febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%
Nevetséges, hogy itt azért pontoznak le mert megválaszoltam egy kérdést és elmertem mondani a véleményem!
febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!