Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért azt mondják az anyukák,...

Miért azt mondják az anyukák, hogy a gyerekem pl "24 hónapos" ahelyett hogy azt mondaná 2 éves...?

Figyelt kérdés
Olyan idegesítő azt visszaszámolgatni, ennek van valami különösebb oka?
febr. 18. 19:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Nincs oka. Ügyeleten dolgoztam,ahogy kiértek az orvos mindig fogta a fejét,hogy mi a fenéért kell még hónapokba mondani. Szerintem is baromság. És van,aki még utána is így mondja. Orvosilag 0 jelentősége ennek.
febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Ilyet, hogy 12 vagy 24 hónapos, sehol sem láttam még. Akkor simán 1 vagy 2 évet mondanak/írnak.


De mondjuk egy 16 hónaposra nem helytálló az 1 sem, a 2 sem. (Másfél sem)

Főleg akkor nem mindegy, ha olyasmit kérdez a gyerek fejlődése szempontjából, ahol a pontos kor lényeges szempont. Most pl. azt kérdi, baj-e, hogy nem jár az 1 éves gyereke? Ha az 1 éves 12 hónapost takar, nem, ha meg 23 hónapos (aki szintén még csak lesz 2, de még csak 1 éves), akkor talán mást tanácsolnak.

febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Múltkor láttam egy insta posztot róla.


Ott az anyuka azt mondta, hogy azért, mert nagyon eltérő fejlettségű az egy éves meg a másfél éves gyerek.

febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Sokan 2 év felett is így mondják,sajnos.
febr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
A 24 honapos durva, de ha vedononel vagy gyerekorvosnál vagyunk honapokat kell mpndani és gondolom megszokják az anyukák, ezért mondhatják később is. Szuper hogy ilyen empatikus orvosok vannak mint amit az 1es írt..😒arra nem gondolnak hogy hirtrlen pont azert hogy minel pontosabb legyen a tajekoztatas honapokat mondanak? A jatszoteren valszeg ravagta volna hogy 2 eves..megszokja az ember ..regen en sem értettem, de ha a gyerek 8 honapos akkpr 8..nem feléves meg nem 1. Fel éves koraban amikor mentunk a doktornohoz kerdezte mennyi idos..mondom fel eves..de pontosan mennyi..mpndom tegnap volt pont feleves nem kerekitettem🙂
febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Anyukakánt írom, hogy másfél éves korig teljesen indokolt a hónapok használata, utána én azt mondtam, hogy májusban tölti a kettőt, utána pedig a fél évek elegendőek.
febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvosi vagy eü okból fontos, hogy pontosan hány hónapos, akkor használják az "x hónapos" kifejezést 36 hónapos korig (ahogy a 2-es írta). De a hétköznapi sztorikban tök mindegy, a 16 hónapost nyugodtan mondhatod 1,5 évesnek.
febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves koráig hónapokban mondtam, most mar simán az évet mondom.

Két éves lesz, így mondom.

febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
5#-ös. Igen,de amikor bejön a gyerek köhögéssel aki másfél éves,felesleges 18 hónapot mondani,mivel teljesen irreleváns orvosilag. Odabent nem fognak azzal foglalkozni,hogy jár-e,vagy mit csinál,mit tud,mit nem. Nem érdekli őket bent ez. Oké,hogy a védőnőnél a státusznál fontos,ez tök oké. De mondjuk ismerősnek is tök felesleges mondani hónapba. De mondjuk inkább arra céloztam az 1-es hozzászólásommal,amikor bejönnek és 35 hónapos a gyermek,vagy 24 hónapos. Ez nagyon gyakori.
febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak az orvosoknak, védőnek van jelentősége.

Ha kimegyek a játszótérre, megkerdezi valaki hogyennyi idős, mondjuk mert ügyesen mászik vagy épp sokat vagy semennyit sem beszél, akkor ha 1.5 eveset mondasz, és a másik is, ott még simán lehet köztük 3-4 hónap is. És úgy már érthető hogy mondjuk az egyik 17 hónaposan még nem megy a mászófalon. A másik 21 hónaposan meg igen. Mégis mindketten 1.5 évesek. Vagy ugyanez beszéddel.

De Mari néni ha megkérdezi az utcán mennyi idős már, azt mondom, januárban múlt 1.5, vagy júniusban lesz 2.

febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!