Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy legyen a keresztszuloseg?

Hogy legyen a keresztszuloseg?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves , neki a sógorom és a felesége lesznek a keresztszülei, ez az elejétől egyértelmű volt. Imádják egymást a lanyunkkal, nagyon jóban vagyunk, segítjük egymást stb.

Márciusban születik a 2.kislanyunk és nyáron szeretnénk egy közös keresztelot tartani.

Még az első lányom szuletese előtt egyértelműnek gondoltam, hogy a nővérem lesz a gyerekem keresztanyja, de azóta rajottem, hogy hiába mondogatja mennyire számíthatok rá, a mai napig 2-3 nap mire megnézi mit írtam neki, ha hívom, elvétve veszi fel a telefont. Én pedig mindkét kislanyunknak olyan keresztszuloket szeretnék, akikre tényleg számíthat, de ez egyedül a sogorom és a felesége.

A férjem családjában fontos az egész, ott a keresztszuloket keresztanyanak keresztapanak szólítják, nem a nevükön, és biztos tuldimenzionalom, de mindkét lanyomnak olyan embereket szeretnék én is, akikkel valóban közeli a kapcsolatunk.

Gondoltam arra, hogy mindkettojuknek ugyanazok lesznek, persze a nővérem vérig sertodne, de lassan már nem érdekel.

Ti hogy dontenetek?



febr. 23. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Én biztos nem választanék olyat, aki le se szarja a gyereket. Minek? Hogy elmondhassa, hogy ő a keresztszülő, de orrát nem dugja oda?

Legyen inkább mindkét lányotoknak ugyan az, ha ők tényleg odateszik magukat, törődnek vele. A nővéred meg majd túlteszi magát ezen.

febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

"2-3 nap mire megnézi mit írtam neki, ha hívom, elvétve veszi fel a telefont"


Mondjuk lehet, hogy ő dolgozik és nem egész nap a te üzeneteidet és hívásaidat várja?


Van hogy én is tartok offline napokat amikor napokig SENKI üzenetére nem reagálok. Ha emiatt azt mondják nem számíthatnak rám és nem lennék jó keresztszülők akkor egészségükre. Válasszanak olyat akikkel a gyerek is együtt nyomhatja a telefont egész nap.

febr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Mindkettőnek a sógort és a feleségét választanám a helyedben, a leírtak alapján. Nem kell túl gondolni. Sértődjön meg aki akar. Én is dolgozom, mégis heti 2x (de néha 3x) előbb eljövök a melóból (másnap le kell dolgoznom) , hogy elmenjek tesómmal meg az unokahúgommal sétálni/kávézni stb. Ezen kívül szinte minden hétvégén van egy nap amit együtt töltünk családostul. A férjem is oda van érte meg vissza. Igaz , nekem még nincs gyerekem így szabadabb vagyok és tény , hogy közel lakunk. Egyszerüen imádom őt , most kell kihasználni az időt amíg kicsi. Én húgom anyósàt sem értem. Nyugdíjas, de jó ha heti 1* eljön egy órára. Szüleim 200km-ről jönnek fel de alig várják, hogy láthassák. Nem kell, hogy mindenki ilyen odaadó nagybácsi/nagynéni legyen , de nem is kell azért keresztanyànak , keresztapànak lenniük, hogy elmondhassàk, hogy azok, meg villogjanak a Facebookon. A nővéremnek megmondanâm, hogy azért nem őt választottam, mert bár szeretem, de nincs jelen a gyerek életében annyira mint a másik pár. Se több, se kevesebb.
febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Én meg tuti nem választanám ugyan azokat.
febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

És még azt mondják, a keresztelés nem teher, macera és magamutogatás.

Mi lenne, ha hagynád azt a gyereket felnőve vallást választani, amit ő akar?

Belekényszeríted egy nézetbe, hülye rokonokat kényszerítesz rá és magatokra, felesleges pénzkidobás ráadásul az is le van tojva, hogy a gyerek miben akar felnőttként hinni.

febr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Én hülyeségnek tartom a keresztelést, de nem ez a kérdés. Nem szokás ugyanazt választani. Itt most nem a nővér kontra sógorod a kérdés. Ha az egyik gyerekednek őket kéred fel a másiknak mást szokás. Ha a nővéredet nem tartod jónak akkor legyen egy másik ember.
febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

na hát mi épp ezért nem rokont kértünk fel.

Mind a 2 gyerekünknek 1-1 baráti házaspár a fogadott keresztszülője.

Olyan barátok, akikkel szinte mindennapos a kapcsolattartás.

Fiamnak férjem legjobb barátja és felesége, lányomnak barátnőm és férje.


pedig nekem is és férjemnek is 3-3 tesónk van.

febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nálunk az volt, hogy férjem nővére kijelentette, hogy ő lesz és kész, mert már minden barátnőjének van keresztgyereke, csak neki nincs. Ez meg nekem nem érv. Semennyire sem vallásos, bunkó és szó szerint utálja a gyerekeket. Nem is mondtuk neki, mikor lesz a keresztelő, mert csak balhézott volna. Így két jó barátunkat választottuk, akik imádják a gyermekünket.
febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Akinek fontos a vallás, nem két és fél évesen kereszteltet. Innentől kezdve meg mindegy
febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%
Mi az , hogy nem szokás ugyanazt? Ki mondta ezt a baromságot?
febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!