Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig lehet dolgozni várandósan?

Meddig lehet dolgozni várandósan?

Figyelt kérdés
Főnököm mondta, hogy a pénz amit amíg otthon vagyok a babával, nagyba fogja befolyásolni, hogy mennyit dolgozok várandósan. Nem találtam erről cikket, ezért kérdezem itt. Ha esetleg linket tudtok nekem csatolni, azt is nagyon megköszönném.

febr. 24. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

[link]


A főnököd csak azt akarja, hogy minél tovább dolgozz.

febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Ez ennél összetettebb. Ha veszélyeztetett terhes vagy, bármikor elmehetsz táppénzre. A táppénz nem befolyásolja a későbbi ellátasokat.

Abban az esetben éri meg minél tovább dolgozni, ha várható esetleg fizetésemelés.

Az ellátások számításánál,

a jogosultságot megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 nap átlagkeresetét veszik alapul. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy ha pl májusban születik a baba, akkor kb 2023 augusztus - 2024 februárjában megszerzett jövedelmet átlagolják. Ha mondjuk februárban már valaki táppénzen van (egész hónapban), akkor az a hónap kimarad és januártól számolják a 180 napot, tehát nem augusztusig, hanem Júliusig mennek vissza.

Megpróbáltam érthetően fogalmazni, remélem sikerült.

febr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Addid dolgozz ameddig te és a baba jól vagytok. Befolyásolja a pénzt, hogy meddig dolgozol.

Csed, gyed majd gyes van. Csed fél évig gyed a gyerek 2 éves koráig majd a gyes 3 éves korig.


Ha volt egybefüggő munkaviszonyod akkor a csedre való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától vissza szám9lva 180 naptári napi jövedelem alapján számolnak. Tehát ha az elején elmész táppénzre akkor a táppénz ami ugye kevesebb jóval mint a fizetés beleesik. A gyedet szintén ebből számítják ami még maximalizálva is van. Nyilván, ha veszélyben van anya baba kell a táppénz, de ha valaki bírja érdemes dolgozni. Én a 8 hónap elejéig dolgoztam.


[link]

febr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
#3, ellátás alapja nem lehet ellátás, tehát a táppénz nem számít bele.
febr. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Az sem mindegy mit dolgozol. Nem mindegy, hogy egy fűtött irodában ülsz vagy egy hűtőházban rakodsz.
febr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Az a lényeg, hogy a legtöbb támogatáshoz a szülést megelőző 3. hónaptól számolnak vissza 180 napot, és abból számolnak átlagot.

Minden hivatalos jövedelem beleszámít, az év végi bónusz és hasonlók is (cafeteria nyilván nem). Tehát ha az elejétől táppénzen vagy, és az kevesebb pénzzel jár, mint amit kapnál, ha dolgoznál, akkor természetesen igaza van a főnöködnek.

febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok igen bocs a táppénz nem számit bele.rosszul emlékeztem. De amit írtam tartom. Addig dolgozz ameddig tudsz akarsz. És a link is jó. Én emelést kaptam így kibekkeltem, mert így 100 ezerrel több lett a csed.
febr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Én a 12. Hétig dolgoztam. Onnantól napi 20 hányás és ájulás volt a terhesség végéig.
febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Ok, hogy a CSED-be nem számít bele a táppénz, de nem mindegy, hogy a terhesség 7-8 hónapjában a fél fizetésed kapod csak meg. Nyilván, ha muszáj mert az anya vagy a baba veszélyben van akkor kell a táppénz. De sok olyan anyukát ismerek akik a pozitív teszt után mentek táppénzre mert már nem volt kedvük dolgozni. Aztán később meg panaszkodtak milyen keveset kapnak. Én úgy voltam vele, hogy amíg bírtam és nem volt baj dolgoztam.
febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármeddig, nincs rá szabály

Én szerdáig dolgoztam, pénteken szültem.

febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!