Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig engedélyezett várandósa...

Meddig engedélyezett várandósan dolgozni?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 16. hétben.Gyakorlaton dolgozom,szükséges a szakmámhoz,amit már 4 éve tanulok eladóként,viszont jövőre nem lehet pályázni már rá,ezért nem kértem halasztást.Nem kell emelgetnem a munkahelyemen(mezőgazdasági vasbolt),viszont egész napos állómunka,a fél órai szünetet kivéve(8 órát dolgozom).

Úgy hallottam,hogy a 6. hónapig ajánlatos csak dolgozni.Én elképzeléseim szerint,szeretnék a 7. hónapig dolgozni,hogy meglegyen az éves óraszámom,ugyanis ha nem lesz meg,nem fog sikerülni az év.Köszönöm előre a válaszokat :)

20L


2012. szept. 11. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs megszabva

Ha azt akarod,a munkahelyről visz a mentő a korházba szülni (kolléganőnk 1 héttel szülés előttig dolgozott)

2012. szept. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a szülés előtt 1 nappal még dolgoztam. Nem volt semmi problémám emiatt.
2012. szept. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
én viszont már az 5. héten nem dolgoztam. a munkahelyen sok veszélyes anyaggal dolgoztunk, így nem kockáztattam!
2012. szept. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs megszabva, van, aki munkahelyről megy szülni. Minden terhesség más, sajnos nem lehet előre tervezni. Szerintem érezni fogod, ha már nem bírod.
2012. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem megterhelő, ha nincs eü-i ok, akkor lényegében a terhesség végéig.

Én 3 héttel szülés előtt jöttem el.


Beszélj az orvosoddal, de ha nincs gond, akkor dolgozhatsz.

2012. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te fogod magad erzni, hogy meddig jo neked. Mennyire vagy faradt es megterhelt. En addig dolgoztam amig menni tudtam, a 36. heten adtam be a kulcsot.
2012. szept. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én veszélyeztetett terhes lettem a 18. héten. 2 hónap múlva a 26. héten levettek róla és visszamentem dolgozni. a 37. héten jöttem el táppénzre mert még nem alakítottam át a lakást, muszáj volt megcsinálni, kifestettem, bevásároltam, átrendeztem, mindezt egyedül :)
2012. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!