Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ettől rossz anya lennék? Vagy...

Ettől rossz anya lennék? Vagy az irigység beszél belőle?

Figyelt kérdés

Van egy diplomám, de sajnos nem piacképes, így szeretném képezni magam. Lányom 5 hónapos. Sógornőm a fejemhez vágta, azért akarok tanulni, mert nem akarok a picurral foglalkozni. Sok időt elvesz a tanulás a mindennapokból (ahogy ő fogalmazott, addig se kell a gyerek körül ugrálnom) és mikor pedig az egyetemen vagyok akkor lepasszolom a lányom. Ő már csak tudja,mert akkor vállalkozó volt, mikor megszületett a fia. Éjjel is dolgozott, nappal magánbölcsibe adta a gyereket. (1 hónapig, mert nem tudta fizetni tovább) Amúgy senki sem erőltette neki,hogy dolgoznia kellene. (Sőt nagyon is jól élnek...)

Azóta pedig bűntudat mar... Sőt most már ő is mondta, hogy lehet ő is jelentkezik,mert többet kereshetne...


febr. 24. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Jaj ne már. Annyira átlátszó, hogy azt akarod, hogy szidjuk a sógornődet.

Ha felelősségteljes anyja vagy a gyerekednek, akkor tudod, mi a jó neked es a csaladodnak. Ennyi.

febr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Engedd el a füled mellett a sógornőd megjegyzéseit. Ennyi. Kit érdekel mit gondol. Ha te úgy gondolod meg tudod oldani mellette a tanulást stb akkor csináld.
febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Sok ember csak beszél agy nélkül, sok esetben mégcsak nem is azért mert meg akar valakit sérteni, hanem mert egyszerűen végig se gondolja ,hogy mit mond, hogy a másiknak hogy esik.Ha amúgy jó a kapcsolat köztetek akkor nem biztos ,hogy az irigység szól belőle.

Csak egy példa.Az én lányok kb 1,5éve logopédushoz jár. Kint a játszótéren először elegyedtem szóba egy másik anyukával.Beszéltünk minden féléről, mert egykorúak a gyerekeink, mi hogy stb..stb. Az enyém beszédében van azért még pár betű amit javítani kell, erre megszólal az anyuka, hogy nem tudja, hogy ő most ennyivel jobban nevelte a gyerekét, mert az ő gyereke nem jár logopédushoz, szépen beszél. Talán többet kellett volna foglalkozni a gyerekkel. Egy pillanatig úgy hallgattam, aztán elengedtem, mert amúgy meg tökre próbált normálisan ismerkedni csak ő ilyen agyatlan módon.:D:D Mondtam neki, hogy hát igen, mondja a logopédusunk is hogy sok gyerek szorul fejlesztésre, de én speciel tudom magamról hogy rengeteget beszéltem a gyerekkel, foglalkoztam, játszottam vele 2 éves koráig nem nézett tv se, ezer meg egy könyvet olvastunk ki az elmúlt x év alatt aztán mégis ilyen. Hallásértési problémája van, úgyhogy ez van. Ezzel téma lezárva és azóta is beszélünk.

Pedig tökre megsértődhettem volna, mert tulajdonképpen azt mondta én leszartam a gyerekem, biztos azért beszél így :D:D

febr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Milyen irigység? Mire kellene irigynek lennie?


Szerintem ha az miatt is akarnál tovább tanulni mert nem szeretnéd nevelni a gyereket, ahhoz sem lenne senkinek semmi köze.


Hogy mi a jó neked/ nektek azt csak is te tudhatod, nem más.

febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bárki tanulhat, aki szeretne, így szerintem az irigység nem annyira játszhat. Te tudod nektek mi fér bele, hogyha megtudjátok oldani, akkor tanulj és kész. Kit érdekel más mit szól hozzá?
febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem a sógornőd vagy a szomszéd Teri néni vagy bármilyen random ember fogja megítélni, hanem akinek joga van hozzá az egyedül majd a gyereked, mikor felnő.
febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
"Azóta pedig bűntudat mar" Akkor elértél, amit akar. Egy "Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű." közmondással és a gúnyosan a pofájába röhögéssel oldanám meg helyetted a problémát.
febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát és téged érdekel mit gondol? De őszintén. Mert engem a sogornőm nagyon hidegen hagy. Egyetemet végeztem én is gyerek mellett, igen addig a mama vigyázott rá, mert lepasszoltam. Azért, hogy jobb munkát kaphassak, mikor visszamegyek dolgozni. Munkahelyen a tanulást semmilyen szinten nem támogatják, pláne ha még gyerked is van és lelépsz amúgy ha menned kell, mert beteg. Így maradt a tanulásra az első 2 év. Jó volt, mert elszakadtam a kakis-pisis pelenkáktól néha. Sógornőm megpukkadt az irigysegtől mert neki nem volt segítsége. Én meg élveztem, hogy van.

Hogy érdekelt-e a véleménye? Nem.

febr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Nekem olyan munkahelyem van ahol támogatják, hogy egyetemre járok, mert olyan pozícióra vették fel, ahova kell a felső fokú, azzal, hogy 5 éven belül el kell vegeznem. De amíg otthon voltam vele, elvegeztem egy képzést és egy emelt érettségit tettem. Igaz én nem passzoltam le, bár lett volna rá lehetőség. Nem a csaladimtol akartam elvenni az időt. Alvás időben állva ringatozva hordozóban is fogtam a könyvet. Meg este, miután ő elaludt és a férjemmel is tudtam lenni. Nem lettem volna nélküle csak azért mert én most kitalálta, hogy közben tanulok.

(az előző kommentre reagálva :egy hét tanulmányi szabim van amit akkor veszek ki vizsgaidőszakba amikor akarok, minden órára, vizsgára elengednek szabi nélkül mert el kell engedniuk.)

febr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tanultál nyuszifül.

Matematikat és programozást nem fogsz hordozás és szoptatás közben tanulni. Egy hét tanulmányi szabi kinek elég?? Valami nagyon büfé szakon végezhettél akkor, gondolom azt is milyen jegyekkel.

Én lepasszoltam a gyereket, mert a szüleim nyugdíjasok lettek akkor és ők is vágytak az unokázásra (heti 2 nap adtam csak oda. Jó volt, élveztem.

febr. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!