Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 hónaposnak milyen a normál...

16 hónaposnak milyen a normál állagú széklete?

Figyelt kérdés
Ez azért kérdem, mert a kisfiamnak ilyen krémszerű szokott lenni. Ritkán van, hogy keményebb “felnőtt” kaka kinézetű… most nem tudom, hogy ez még normális vagy add okot bármire is. Napi 2-3 kaki van szépen fejlődik, nem fáj a hasa sem.

márc. 6. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

És mégis mire adna okot?

Ha fejlődik, nem fáj a hasa, nem véres a széklet akkor mégis miért aggodsz?

márc. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam ugyan csak 12 hónapos, de valószínűleg kb. ugyanilyen lesz 16 hónapos korban is az étrendje. Neki is krémes.

Felnőtt kaka kinézetű már azért sem lehet, mert pelenkába nyomja, nem bilibe/wc-be.

márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lányomnak most őrlőfogai jönnek és beteg is volt, szóval az utóbbi napokban anyatejes a végtermék, mint kb 2 hónapos korában :D Egyébként jobb napokon inkább gyurmaszerű, nem folyós, de azért még nem is olyan szilárd. Szerintem amíg nincs panasz, fájdalom, vér, stb, addig nagy baj nem lehet, az állag függ a megevett szilárd kajától és a folyadékbeviteltől is.
márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szopik még? Lehet a sok anyatejtől és akkor normális.


Az én fiamnál a napi 2-3 krémes kaki, ami különösen büdös is volt, másképp, mint a normál felnőtt széklet, a tejallergia visszatérésének első jele volt.

márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiammal ugyanez a helyzet, ő most másfél éves lesz.

Én is kérdeztem a dokinkat, hogy baj-e, de azt mondta, hogy amíg nem megy a hasa (márpedig annyira nem folyik, hogy beszívja a pelus), addig ne aggódjunk szerinte.

Nagyon ritkán neki is gyurma állagú, de inkább krémes... Piciként is sok napi kaka volt (nem ritkán 4-5 is akár), viszont hozzátáplálás kezdésekor meg pont az ellenkezője indult, annyira erőlködött, hogy azt hittem, az lesz a baj. Azóta szerencsére már elkezdett normális mennyiségű vizet is inni, meg azóta is minimum napi kétszer gyümölcsöt is kap, a gyerekorvos szerint ez is lehet a lazább széklet oka.

Én is nehezebben nyugodtam meg, hogy nincs gond, de mivel azt a fél éves kor körüli minimális székrekedéses időszakot leszámítva neki mindig ilyesmi volt az emésztése, így reménykedek, hogy ha bármi probléma lenne, akkor az már kibukott volna.

Majd azért írhatsz, kérdező, hogy hogy alakul, kíváncsi vagyok! 🙂

márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, picit megnyugodtam akkor valószínűleg normális😊


Nem szopizik és tápszeres. Neki mindig sok kaki volt kicsiként is valamint a fogzást már letudtuk egy ideig kb 1 éves korára 16 foga volt már. A maradék 4 elméletileg majd 2-3 éves kor között jön. Természetesen amiatt aggódom, hogy nem esetleg étel intolerancia amit nem veszek észre és megbújik valamilyen formában. Azt eszi amit mi, de kicsivel több mint fél liter vizet is megiszik. Reggel tejitalt, este pedig elalváshoz még kap tápszert. Egyébként sose volt kaki gondunk, talán akkor gyurmás állagú mikor banánt eszik, de akkor se mindig.

márc. 6. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!