Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen hasznos ajándékot...

Milyen hasznos ajándékot lehet adni 5-6 hónapos babának? Neked milyen ajándék volt a leghasznosabb?

Figyelt kérdés
Vendégségbe megyünk, ahol 5 és fél hónapos baba van. A szülőket hiába kérdezem mi az, aminek örülnek, mindig az a válasz, hogy nem kell semmi, mert már van minden. Üres kézzel mégsem mehetünk oda, de legutóbb is olyat vittünk, ami már van nekik (vízes, halacskás játszószőnyeg). A barátom unokaöccse egyébként a baba szóval akár magasabb ár is lehet, csak tényleg hasznos legyen vagy praktikus. Arra gondoltam, hogy mivel járnak úszni vennénk neki nagyobb úszónadrágot (ami a következő mérete lesz majd) vagy magát az úszóbérletet, de nem tudom ennek egyáltalán örülnének-e. Olyan ajándék ötlet is jó lenne, ami egyedi, de csak kis sapka jutott eszembe a nevével, aztán eszembe jutott, hogy lehet nem akarnák, hogy a "homlokára legyen írva a neve". Nektek szülőként mi volt a legjobb ajándék, amit kaptatok másoktól? Illetve leírnátok azt is, hogy mi volt a legrosszabb/legfeleslegesebb, hogy olyat semmiképp se vegyünk.
márc. 12. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ilyenkor a pelenka a legjobb ötlet. Fürdető amit hasznàlnak, popsi törlő. Az mindig kell. Csak kérdezd meg melyik márkát szeretik, meg a méretet nehogy rosszat vegyél.
márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Ajándékutalvány. Drogériába vagy könyvesboltba, játékboltba.


1. Ötlete azért felejtős, mert nem tudod, melyik vált be nekik, miből táraztak be, méretváltásban vannak-e, stb.

márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

2

Azért írtam hogy kérdezze meg és akkor nem fog mellé lőni.

márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Libero Touchot használtak, eddig vettünk is mindig mikor mentünk, de pont nem rég panaszkodtak, hogy próbálnak másikat keresni, de még nem találták meg az igazit. Illetve olyan ajándékot is szeretünk adni, ami megmarad emlékbe, és később majd a gyereknek eszébe juthat, hogy kitől kapta :)
márc. 12. 11:50
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Könyvet. Babáknak való kemény táblásat.
márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az úszás bérlet és egyéb tevékenységre szóló bérlet csak kötöttséget jelent. Ha épp nem akkor akarnák felhasználni, vagy akadálya van, mint amikorra érvényes, akkor füstbe ment a rá szánt összeg. A névvel jelzett dolgoknál jól érzed, kevesen akarják kiírni a gyerekre a nevét, hogy ha benéz bárki a babakocsiba, rögtön tudja, hogy Jancsikának hívják.

A fejlesztő, érdekes dolgokon az anyuka agya állandóan kattog, így valószínűleg szinte minden, általa jónak gondolt eszközt és játékot beszerzett a babának, ami a korának megfelelő.

A helyedben törlőkendőt vinnék és drogéria utalványt valamilyen fogyóeszközzel. Én sem raktam ki a szívecskés képkeretet, amit kaptunk, hogy majd azon nézegetheti magát, ha nagyobb lesz. Vannak kontrasztos babakönyvek, szőnyegek, ami ilyen korban le szokta kötni a babákat, abból nem baj, ha eggyel több van. Nekünk ez volt értelmes ajándék a DM ajándékkártyán kívül (abból pelenkát vettem).

márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Ajándékkártya jó ötlet én speciel mindig annak örültem a legjobban. Vettem belőle pelenkát, cumisüveget stb.

Illetve én a pelenkának örültem, de tőlünk megkérdezték milyet vegyenek így olyat vettek. De nálatok ez nem játszik.

Ami számomra felesleges volt az a ruha. Volt elég és mérettel is sokszor mellélőttek. Pl 68 hordott 62-t hoztak.

Amiket én kifejezetten utáltam babanapló, én nem írok magam se naplót és a babának se akartam. Aki szereti annak oké, de rólam ezt tudták mégis azt hoztak. Tizedik előke, cumi (utalja a gyerek a cumit kaptunk vagy nyolcat), szívecskés képkeret. (Lehet egy boltba vették a hatossal :D)

márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
De miért kellene mindig vinni valamit? Nem értem. Feltételezem, nem évi 2-szer találkoztok, ha már máskor is vittetek ajándékot, én nem várom el senkitől, hogy hozzon valamit a gyereknek, nálunk nem is szokás, max. egy kis édességet, ha már nagyobb, de nem kell mindig ajándék, minek?
márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy észrevételem van. Ne az 5 hónaposnak akarj olyat adni, amire ő emlékezni fog, hogy a drága nagybátyjától van. Inkább pár évesen törekedj erre. Addig azt vidd, amit a szülő mond, mert a gyerekben nem ez kelt kellemes emléket, hanem az, ha vele zörgeted a fél literes kólás üvegbe rakott alufólia golyót. Ez többet ér neki és a szülő is örül, hogy nem kell játékboltot nyitnia.
márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Babakocka pl, csorog, zorog, lehet nevet es egyeb adatokat (pl szuletesi suly, stb) kerni ra. Meskan sok ilyet arulnak.

Illetve pl epitokockabol is lehet nevre szolot csinaltatni, szerintem az is buli, mi is kaptunk egy ilyet, bar 5-6 hosan meg nem fogja hasznalni, de kesobb tuti.

Nem tudom mar a mienk honnan van, de talaltam egy ilyen oldalt, ok graviroznak nevet a jatekokra:


[link]


Illetve ezeken kivul utalvany a brendonba, nekem az volt a leghasznosabb. Azert oda, mert ott van mindenfele, nem csak sima drogeria.

márc. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!