Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom 6 hónapos. Gyakorlat...

Kislányom 6 hónapos. Gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy semmiféle napirendje nincs és ez már nagyon aggaszt és bosszant is egyben. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelenség kialakítani bármit is, mert reggel teljesen random kel (van hogy fel hétkor, de van hogy nyolckor), napközben is változó, mikorra fárad el, van hogy negyven percet alszik, de van hogy két órát, így enni is össze-vissza eszünk, sokszor egy káosz minden. Van hogy pár napig látok valami rendszert, de aztán megint felborul minden. Min tudnék változtatni? Így programot is olyan nehéz szervezni, mert kiszámíthatatlan, mikor mit fog éppen csinálni :(
2022. júl. 1. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Adj ennek még időt,kicsi még. Néhány hónap múlva úgy is átáll 2, majd 1 alvásra és akkor már tudsz rendes napirendet kialakítani. Addig meg ne idegeskedj ezen, majd alakul. :) (3 gyerek után mondom ezt)
2022. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Mi sem tudtunk, hiába próbáltuk aztán mégis normális maradt/lett! :)


Szóval szerintem nem kell harakirit elkövetni azért, mert a gyerek nem áll be a sorba, ő neki lehet, más az igénye, mint amit a tankönyv előír.


Szóval szerintem nem kell aggódni azon, ha nem úgy megy vmi, mint ahogyan "kellene". Persze, jó dolog a rendszeresség, de azért nem minden áron.

2022. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincs úgy napirend hogy fixen meglett volna h mikor kelnek, esznek alszanak.

Egyedül a vacsi fürdés alvás volt és van. De ennél is fél óra eltérés simán megesik.

Soha nem is fogod tudni kiszámítani h a programra mikor menjetek.

Mert vagy a mozg fejl miatt nem úgy alszik vagy a foga fáj, vagy front van......

Vagy éppen átáll a 3-2-1 alvásra

2022. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csinálsz rosszul. Megpróbálhatsz erőltetni valamiféle napirendet, aztán kiderül, hogy ezzel vagy enélkül kényelmesebb. Az enyém 10 hós, és most kezdem úgy érezni, talán... de annyit nem ér, hogy fölébresszem, ha tovább aludna, így semmi nem lesz belőle.
2022. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Tudom, tudom, nem leszek népszerű, de… nem a gyerek alakítja a napirendet, hanem a szülő.

Nyilván van a gyereknek egy saját bioritmusa, de a szülő itt-ott belenyúlhat a dologba. Biztos nem betegszik bele a pici, ha nem hagyod minden alkalommal addig aludni, ahogy éppen gondolja, mert ebből lesz a káosz, ami két gyereknél már őrület (van ilyen a családban). Azért borul fel, mert te nem tudod egyben tartani. Két gyerekem van, mindegyiknek ugyanúgy volt a napirendje hónapokon keresztül. Ha valami nem volt jó egy ideje, pl nehezen aludt el, akkor változtattam rajta, mert mondjuk már eggyel kevesebb alvás kellett neki.


Minden nap ugyanakkor keltek, feküdtek, ettek (persze nem óramű pontossággal!), mert én gondoskodtam arról, hogy így legyen.

Napirend már hónapok óta a kisebbnél: 7-kor kel, 9-10:15 között alszik, 13-15 között alszik, 19 után fürdés és esti alvás. Emellett mindig tudok tervezni, programot intézni, mert ezt szokta meg, a 15 hónap alatt ritkán volt gond az alvással. Amikor a kisebb megszületett, a nagyobbik lányom napirendje rengeteget segített, ehhez építettem hozzá a kicsiét.


Biztos van, akinél ezt nehezebben lehet kivitelezni, de én csak személyes tapasztalatra tudok hivatkozni, és nálunk sikerült.

2022. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek :)

Adok ennek akkor még egy kis időt, hátha alakul :) most épp kezd a nappali két alvasra atszokni, hátha az már fog hozni valami rendszert, ha sikerül átállni :)

Felébreszteni nincs szívem, akkor szoktam csak amikor már látom hogy délután nagyon eltolodik a dolog és az ejszakai alvás rovására menne :)

Köszönöm még egyszer, megnyugtató volt olvasni hogy nem csak nálunk van ez a helyzet :)

2022. júl. 3. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!