Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit írnál vissza üzenő füzetbe...

Mit írnál vissza üzenő füzetbe, ha nem értesz egyet a tartalmával?

Figyelt kérdés

Van egy iskolai dolgozó, aki ebédeltet, vele nem jön ki a gyerekem. Nem figyel eléggé, hogy mi történik és ki van élezve a gyerekemre. Több ilyen mikroagressziót tapasztalt a gyerekem és én is(pl nem köszön vissza többször “véletlen”, több gyerek kaphat főzelék nélkül húst, az enyém nem, az enyémet kiküldi beszélgetésért a másikat, aki beszéltette nem, másik oldalt konfliktusnál nem hallgatja meg, de ezeket csendben tudomásul vesszük, belefér, max kicsit puffog a gyerekem). Nem tanár, a tanárok, és a diákok kétharmada is kedveli a gyerekem, egy tanárnak meg semleges. Most kaptam egy olyan üzenetet, ami jogos(az én gyerekem is hibázott, meg én is) eset miatt lenne, de erősen el van túlozva valótlanságokkal és őszintén felháborít, ahogy ezt kezelte.


Konkrétan azt állítja, hogy a gyerekem tiszteletlen a tanárokkal és a társaival rendszeresen. Ez nem igaz, az ofője szerint sem, meg hát làtom/hallom, hogy alapvetően kedvelik a tanárok, megsimogatják a fejét, megdicsérik, mosolyognak rá, rendszeresen jelentkezik és szólítják, a gyerekem csupa jó óráról számol be, nem írnak be neki, nem küldik ki, nem kiabálnak vele, másokat meg kiküldenek és beírnak nekik és kiabálnak velük. Mindig nyüzsög a gyerekem körül 8-10 gyerek, mindig van párja, választják csapatba, hívják játszani, öltözni, stb, és bőven van vaj a többiek füle mögött is, simán besimul az enyém, még enyhe is.


Tudom, hogy tök jogosan szidták volna le, de ez a nő aránytalanul rászállva bünteti és felnagyítja, nevetséges 50x leíratni valamit, majd 100x(nyilván egyiket sem tette a gyerekem)majd az igazgatóval fenyegetni egy síró gyereket meghurcolva és random mesélve másoknak a folyósón, úgy, hogy a gyerek még 2 órával később is sírt.. nulla emberség. A fiúk ezt a nőt nem nagyon kedvelik egyébként, csak a lányok, mondták a folyosón egymásközt. Nem ő a mumus a suliban, hanem a napközis, neki “csak” az én gyerekemmel van baja.


Te mit írnál válasznak? Ez az első, hogy üzenőt kell kezelnem és az ofő szerint nyugodtan írjam le, amit gondolok, de nem hiszem, hogy az célravezető lenne. Szeretném, ha leszállna a gyerekemről és korrekt lenne, mint a többi felnőtt, de ha leírom, amit ide, nem lesz az. Már az első találkozásnál látszott/érezni lehetett, hogy nem korrekt. Semmivel sem rosszabb a gyerekem a többinél(sőt, magatartásra és tanulmányi eredményekre is jobb sokaknál, nyugiban van, aktív az órákon és szünetekben), csak hevesebben védi magát néha szóban, de mindig akkor, ha sérelem éri, pl most szétszedték, amit épített és a srác direkt csinálta, mikor kérte az enyém, nem hagyta abba..Nyilván akkor sem szólhat be neki az enyém, de mentségére szóljon, hogy az ő régi játékát vittem be közösnek és a sajátjának érezte, amit épített.. de ha nem így lenne akkor is 5 percig meghagyhatta volna a másik gyerek, mikor van kb 2000db másik olyan.


Tanácstalan vagyok, reggelre valamit ki kell találnom válasznak. Egy problémásabb kisfiúra kiabàlt rá az enyèm egyèbkènt, aki többször hátracsavarja gyerekek karját játékból és erőszakosabb, de neki is nehéz, nagyon rossz tanuló, nagyon duci fiú, a gyerekem nem kedveli, ezért is vehette tőle jobban zokon az építményének szétszedését.


Mindegy, soktényezős, minden oldalról átgondoltam.. mit írjak erre a nem valós dolgokat tartalmazó üzenetre, amivel elérem, hogy leszálljon a gyerekemről a nő? Értem, hogy mérges, talán frusztrált és bizonyítani akar, mert nem tanár..de nem tanár, nem arányosan büntet(azt se tudom büntethetne e egyáltalán így), megalázza a gyereket és hát nem hallgatja meg a másik oldalt(ezért nem kedvelik a fiúk és az én gyerekem sem). Naponta van ebéd, nem tudjuk kikerülni, meg kell oldanom a dolgot, és kezdeményezte a kapcsolatfelvételt a füzetben, reagálnom kellene..


márc. 13. 22:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, itt tényleg az a megoldás, hogy előbb vele beszélsz, és ha nem jutsz vele dűlőre, irány az igazgató.
márc. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
20%
Megvárnám az iskola után és szolidan beverném a pofáját.
márc. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

Értem, tehát a gyereked nem csinálta meg a büntetést, és mikor ezt szóvá tették sírva fakadt?

Hát, javasolnám hogy neveld meg a gyereket.

Meg próbáld hogy kevésbé legyen válogatós, mert megnehezíti a saját életét.

márc. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
63%
Szokásos anyuka aki rizsázik arról, hogy Bubukát direkt nem kedveli valaki az iskolából, pedig Bubuka egy angyal..
márc. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Aránytalanul nagy büntetés valakitől, aki nem tanár, ebédnél. A tanáraitól sosem kap hasonlót, ők ha van gond, megbeszélik vele, miután ràszóltak és meghallgatják mindkét felet. Mindenkinél így járnak el, ezért kedvelik őket a gyerekek egységesen.


Közben arra jutottam, hogy csak szignózom az üzenetet. Bubuka nem angyal, elismertem, meg ő is, hogy hibàzott, de hol van egy harmadikos hibàja egy felnőttéhez kèpest? Az étkezèse sulin belül nem érdekel, mivel itthon eszik rendesen, csak befizetem, mert nèha adnak jókat is, élete problémája legyen, hogy nem minden menzás étel csúszik le neki..nem fontos, hogy válogatós, több gyerek kérhetett már így “csak valamit” a menzán, nem tér el ebben sem másoktól, csak ugye nekik adtak. De mondom, ez a rész apróság, totàl elnézhető, nem érdekelt/érdekel a sulis menzádolog. És igen, a tanárok osztogatnak sírós/szomorú fejet, meg beírnak az üzenőbe(nem a miénkbe, de szokta mondani a gyerek, hogy ki mit kapott). Egyikkel se lett volna bajom, az üzenő is korrekt, ha ott az igazság szerepel, miszerint a gyerekem csúnyát mondott konfliktusnál egy társára, majd megtagadta a feladatot(amiről írja is le, hogy mi ès mikor történt), még az is korrekt beírás, ha ezért tiszteletlen volt a nővel, hisz ez történt. De nem tanàrokkal és plàne nem rendszeresen ès tényleg kedveli a gyerekek több, mint fele. Ha màr kiszabta a büntetèst, vállalja is írásban, harmadikban három nap alatt nem írnak 50 mondatot 18 tanóràn, 100at meg egy héten sem. Pláne csúnya beszédért(aminél bőven vannak rondábbak) ráadásul konfliktusnál, tehát nem is random és ugye nem is verekedett, bőven vannak “rosszabbak”. Egyszerűen rá van szállva, nem megfelelőek a módszerei, dehát nem is tanár meg nem is órát tart.

márc. 14. 07:00
 16/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha az illető atz igazgatóval fenyegetőzött, azt írnám, hogy jelezze az időpontot, mikor megy a dirihez, én is szeretnék ott lenni, ugyanis nekem is van panaszom rá.
márc. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%

A vilagon semmit nem válaszolnék rá. Láttamoznám aztán annyi. A gyereknek meg megmondanam, hogy viselkedjen normalisan, tartsa be a szabályokat. Abba se hal bele, ha kiszedi saját maga a húst a főzelékből.


Te folyamatosan írod ki a történeteket q gyerekedrol, ahogy a 14.-is látja, továbbra sem érted, hogy a hiba nem mindneki másban van, hanem a ygerekedben

márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
96%
Azt nyilván fontos volt beleírni, hogy duci a kisfiú...
márc. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Aránytalanul nagy büntetés valakitől, aki nem tanár, ebédnél.


Tök mindegy, tanár vagy nem, ebéd, sznet vagy óra, joga van hozzá, hogy fegyelmezzen, és a mérték nem attól függ, te mennyire tartod őt. Gondolom, ki lennél akadva, ha a gyereked fellocsolja kólával a folyosót és szólni mer neki a takarító, hogy nem kellett volna.

márc. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%

Már az első találkozásnál látszott/érezni lehetett, hogy nem korrekt


Érdekes, nyilván gyakran vagy ott ebédnél, igaz, hogy ennyire véleményt tdusz alkotni róla? Süt a lenézés minden mondatodból. És nem csak iránta, de a másik gyerek iránt is (duci, és?), de a gyereked a kis tökéletes. Hát, lassan vedd tudomásul, hogy nem az.

márc. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!