Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik támogatjàtok azt, hogy...

Akik támogatjàtok azt, hogy egy kiskorú lány, gyermeket szüljön 15 évesen, akkor az is elfogadhatò számotokra, hogy vannak, akik mèly szegénységbe 5-6 gyereket vállalnak és alig tudják őket etetni?

Figyelt kérdés

márc. 14. 05:57
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Azért álljunk meg egy szóra.

A masik kérdés alatt anyukák véleménye volt, hogy ők mit tennének, ha lányuk lenne terhes 15 évesen.

Itt meg mélyszegénységről beszélsz...A kettő nem ugyanaz


Az, hogy mi van a lányommal, az én dolgom , nekem kell támogatnom.

De az, hogy a Pirike már szült hat gyereket, az nem az én gondom, oldja meg magának a gondjait.


Tehát a kérdésedre az a válasz, hogy mindenki csináljon amit akar, ő bajuk, majd megtudjak ha elviszi a gyerekeket a gyamugy.

márc. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen, hiszen a szülés Isten ajándéka és szomorú, ha valaki nem így látja, hogy micsoda csoda, amikor döngölt földre, anorexiásra fogyva szüli oda a fűtetlen, omladozó vályogházba a 4. purdét a 17 éves cigánylány, hogy aztán kiemeljék a gyerekeket és pénzéhes félanalfabéta tahók, mint nevelőszülők között keringjen szerencsétlen. Ennél nagyobb csoda nem létezik, szerintem mindenki szüljön 5-öt!
márc. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
De hogy jön a saját lányomhoz a mélyszegénységben élők 6. gyereke? El tudod magyarázni kérdező?
márc. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

3 ezt írtam én is

Teljesen más a két téma, nem értem mi az összefüggés

#1

márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem támogatja, hogy egy 15 éves szüljön. A kérdés arról szólt, ki mit tenne, ha a 15 éves lánya terhes lenne.


Amúgy olyan mindegy, hogy nekem, meg másoknak mi az elfogadható, a szülés egyéni döntés. A 15 évesnek pl joga van a gyamhivatalhoz fordulnia, ha nem ért egyet a szülei döntésével a terhesseggel kapcsolatban.

A mélyszegénységben élő meg többnyire nem azért vállal 5-6 gyereket, mert annyit akar, hanem mert nem tud vedekezni: nincs rá anyagi fedezet, plusz a partnert sokszor nem érdekli a nemleges válasz, akkor is ramaszik

márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz.Nem,nem támogatom,de nem tudok ellene tenni.Ha a saját gyerekem terhes lenne fiatalon, akkor nem a mélystegénységbe szülne,és nem is a 6.gyereket.Nagyvalószínűséggel tanulna is az esetből.Az,hogy a saját családomban segítenék,nem jelenti azt,hogy helyesen is,hogy fiatalon felelőtlen volt,csak azt,hogy az ő teste felett ő dönthet,és a lelkét sem tiprom még pluszban. Ez természetesen azt jelenti,hogy anyagilag is megtehetem,hogy támogatom,akár a gyereke felnevelésével is.Tehát sem mi,sem ők nem élnek abszolút nem lehet egy kalap alá venni a két dolgot,mert az egyik esetben azt mondom,hogy drága gyermekem,hülye voltál,de segítek,bármi lesz is megoldjuk,a másik esetben még pont,hogy sz@rok bele,hogy mi van.A legtöbb kislány szerintem amúgy az abortuszhoz kérne inkább segítséget,ha merne,de az sem elítélendő,ha szeretné megtartani a babát,ha van rá lehetőség,és ha kap szülői segítséget, akkor van rá.
márc. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges egy lapra tenni a két dolgot.

Ha a lányom 15 évesen úgy döntene, hogy megtartja az égvilágon semmit nemtudnék csinálni csak annyit, hogy támogatom anyagiakban és ottlennék mellette, vigyáznék az unokámra amég befejezi az iskolát.

A mélyszegénységben meg szűlnek ha kell ha nem és a segélyekből élnek. Ott a család anyagiakban sem tud segiteni, mert álltalában ők is ebből élnek. Én ezt a fajta életet igenis elitélem.

Kár is ezt a témát veszegetni.

márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

"Akik támogatjàtok azt, hogy egy kiskorú lány, gyermeket szüljön 15 évesen..."


Ostoba vagy, kérdező.


Ilyet senki nem támogat.

Viszont ha már egyszer teherbe esett a lány 15 évesen, akkor vagy megszüli vagy abortuszra megy. Ezt remélem föl bírod fogni.

Ez két rossz megoldás, melyek közül az egyiket választani kell. Esetleg megszüli és azonnal örökbe adja, még ez lehet a harmadik.

Azon pedig valóban lehet értelmes vitát folytatni, hogy az adott helyzetben melyik a kisebb rossz. Ha konkrétan az én lányomról lenne szó, én inkább felvállalnám, hogy nálunk lakjon, anyagilag évekig segítségünkre szoruljon, minthogy egy életre szóló testi-lelki traumát szenvedjen el az abortusztól vagy az én unokámat örökbe adja és sose lássuk többé. Egyébként meg a végső döntés nyilván az övé, de én nem biztatnám az abortuszra, sem az örökbe adásra, hanem azt mondanám, hogy ha megszüli és megtartja, segíteni fogjuk felnevelni.

Arról nem is beszélve, hogy némiképp magamat is felelősnek érezném, hogy nem tanítottam meg neki a felelős nemi életet és a védekezés fontosságát.

márc. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam az előző kérdésnél is, hogy én támogatnam a lányomat, BARHOGY is döntene a gyerek kapcsán.Ez nem azt jelenti, hogy azt mondom neki, hogy kedves lányom ess nyugodtan teherbe, támogatlak ebben, hiszen milyen jó 15 évesen szülni.

Nem, nem örülnek ha terhes maradna, de ha már így lenne, akkor számíthatna rám, és a segítségemre.


De ahhoz nem tudom mi köze van ennek, hogy a Putris Ilona megszülte a 7.gyerekét.🤷

márc. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Az előző kérdésnél sem írta senki,hogy támogatja,hogy valaki 15 évesen teherbe Essen.Azt írtuk,hogy a saját gyerekünket támogatnánk a saját döntésében.És igen,ha már megtörtént a baj, akkor két rossz döntés közül kell választani.Ezt a döntést pedig az hozhatja meg,akinek a testét,a lelkét érinti a dolog.A vaskalapos tiltás,parancsolás pedig ezer éve sem működött.Aki csak lekiabalná a gyereke fejét,és megpróbálná bármire kényszeríteni,az számoljon azzal,hogy az ő gyereke lesz az,aki ilyen helyzetben nem szól időben,és nem is lesz min elgondolkodni.
márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!