Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Támogatjátok, hogy 18 év...

Támogatjátok, hogy 18 év alattiakat bekeresztelnek különböző vallásokba?

Figyelt kérdés

2023. jún. 17. 16:02
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
68%
Ha a szülők beleegyeznek akkor igen támogatom a 18 év alattiak megkeresztelését.
2023. jún. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Én nem támogatom, mert ez egy életre szóló dolog.
2023. jún. 17. 16:07
 3/37 anonim ***** válasza:
40%

Több Bem vallásos vagy akár ateista ismerősöm van, akit anno megkereszteltek. Semmiben nem befolyásolja ez az életüket, nem érdekli őket, bármikor megkérdezheted őket.

Ez csak neked okoz ilyen komoly pszichés problémát, hogy ennyire nem tudsz ezen túllépni.

2023. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

*nem vallásos

Bocsi.

2023. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%

Alapvetően nem. Szerintem mindenki felnőtt fejjel döntse el, hogy milyen valláshoz akar tartozni és mennyire akar szerves részese lenni.

Amit a #3-as írt az rám is igaz. Én is megvagyok keresztelve, mégsem tartom magam vallásosnak. De én ilyen szempontból szerencsés vagyok, mert a szüleim sem azok. Tehát nem volt kötelező temploma járás, nem jártam egyházi iskolába stb...

De akiknél a vallás erőltetve volt 18 év alatt (kötelező templom látogatás, egyházi iskola, ünnepek stb) szinte mind rosszul élte meg. Az egyiket a tanárai szó szerint lelkileg terrorizálták és anorexiás lett az iskola miatt, a másik elkezdett drogozni és lázadt a szigorú keresztény nevelés ellen, a harmadik már súrolja a prostitúció határait (őt úgy nevelték, hogy házasságig várjon a szexel), a negyedik kiközösítve érzi magát mert nem tartják a karácsonyt és a téli szünet után nem nagyon tud mit mesélni.


Valaki vallásos akar lenni legyen. Nem zavar. Tegye ezt felnőtt fejjel, alaposan utána járva a vallásoknak és válassza ki azt és olyan mértékben, ami a legjobban illik az ő életéhez, filozófiájához.

2023. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Az ha egy gyerek vallásos nincs vele gond. DE! csak akkor ha ezt ő akarja.
2023. jún. 17. 18:12
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Én nem. A gyerekkori keresztség sok esetben a szülők döntése inkább de nem annak kéne lennie.


Szerintem ezért kéne felhagyni vele.

2023. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban mindenki megvan keresztelve de egyikünk sem vallásos. Nem vagyunk se keresztények, se ateistak se semmi, nem járunk templomba. Alapvetően semmiben nem befolyásolta az életünket, csak mivel ez úgymond végig ment a családon én és a tesóm is meg lettünk keresztelve, de ha egyszer gyerekem lesz nem fogom ezt erőltetni.
2023. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
12%

Most komolyan azon vagytok ennyire kiakadva, hogy a gyereket egy kis vízzel meglögybölték? Na és akkor mi van?


Az bezzeg nem zavar benneteket, hogy már csecsemő korában kirakják a képeit a facebookra.

Vagy hogy már néhány éves korában fülbevalót aggatnak rá a szülei.

2023. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
95%
A vallásosak szerint a keresztség nem csak jó, de rendkívül szükséges dolog is, egy ateista számára pedig semmit se jelent az a pár csepp víz. Szóval épeszű ember ebben nem nagyon láthat gondot.
2023. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!