Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » HSG után kinek sikerült a...

HSG után kinek sikerült a baba? Véleményeket és tapasztalatokat szívesen olvasok. Többi lent….

Figyelt kérdés

Ma. 2024.03.18 volt HSG vizsgálatom. Rettegtem tőlle mert sokat olvastam róla. Annyira nem volt vészes. két szisszenéssel kibírtam :)

3 alkalommal is benyomták a kontraszt anyagot utánna annyit mondott az orvos, hogy a jobb oldali teljesen zárt. a bal oldali 3/4 ig volt az de az átjárható lett. 1 éve próbálkozunk. nekem van 2 gyermek férjemnek nincs még.

Kicsit sokkot kaptam hogy két gyermek után ez van, és kicsit aggódok is.

Mikor lehet együtt lenni a párommal? 5-6 nap múlva esedékes a peteérésem. ,,egy,, petevezetékkel lehet még esélyem normális úton teherbe esni?

(Orvosom késésben jött és a sokk hatásától is elfelejtettem megkérdezni tőle)

köszönöm ha elolvasod és válaszolsz. :)



márc. 18. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom nincs, mert nekem pont átjárhatósági előtt sikerült 2x. Így elmaradt😂

Szerintem 5-6 nap múlva már simán próbálkozhattok, de persze nem biztos, hogy sikerül. Én úgy tudom, hogy gyakran egy idő után, ha az egyik oldalon probléma van, a másik átveszi a működést és mindig ott lesz ovu. De mivel neked eddig mindkettő el volt záródva, valószínűleg ez nem történt meg. Szóval, ha a zárt oldalon van most, akkor esélytelen, de nem tudhatod, ha nem próbálod meg.

márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
HSG után kb másfél évvel,de én átjárható voltam, más oka volt.
márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves első! Akkor te hála istennek nagyon jól jártál :).

sokat olvastam és sokat halottam, hogy HSG után esélyesebb a teherbeesés főleg ha elvolt zárodva és megnyitották.

második: páromnak hál istennek jobb eredménye van mint egy 20 évesnek és ezen a jobb oldali elzáródáson kívül eddig velem is minden rendben van :) még van hátra két vérvétel, de remélem, hogy mostmár sikerül :)

márc. 18. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:

2# vagyok. Nálam nem találtak okot sehol, férjemnél se. De végül 2,5 év után spontán jött. :D A tesó meg két hónap alatt. Több nálunk nem lesz.

Szorítok kérdező!

márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2. örülök neki, akkor lehet hogy csak nállunk se jött még el a megfelelő idő. de pozitív vagyok és bizakodó. :) nagyon remélém hogy a közeljövöben már sikertörténettel jövök :)
márc. 18. 14:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem nem a HSG hanem a Hycosy volt. Azonnal sikerült utána. :)
márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a te esetedben nem fogja a bal petefészek átvenni, mivel a szervezet hormonszinten nem érzi az elzáródást. Ugyanúgy megtörténik a jobb petefészekben is a peteérés, kialakul a sárgatest, termelődnek a hormonok.


De egy petevezetővel simán teherbe eshetsz, csak átlagban dupla annyi ideig tart, mivel minden második ciklus kiesik. Könnyen lehet, hogy eddig az elzáródás miatt nem ment, amit most megoldottak.

márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönömszépen. ebbe így még nem gondoltam bele csak abba, hogy ha mindkettő zárt volt akkor ezért nem sikerült.

1 honap mulva meglesz mindkét vérvétel és utánna majd mondja az orvos, hogy mi a következő lépés. De reménykedem benne, hogy mire inszemre jutna a sor addigra pozitívat tesztelek :)

márc. 18. 15:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#3! Részben. Sajnos, az első vetélés lett😢De az átjárhatóságitól megmentett. Remélem, most a másodikkal minden rendben lesz.

Igen, én is azt mondom, még ha nem is veszi át, kéthavonta mostmár akkor is van esélyed. Eddig nem volt annyi. Drukkolok neked, hogy mielőbb sikerüljön!🤞

#1

márc. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!