Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akarok 1db gyereket és belátha...

Akarok 1db gyereket és belátható időn belül lesz esedékes, hogy elkezdjünk próbálkozni. Sokat olvastam ugyanakkor depis szülőktől, akik keményen megbánták a gyerekvállalást. Lehet bármi módon előre megsejteni, hogy ki fogja megbánni, ki nem?

Figyelt kérdés
Azt látom, nagyobb eséllyel megbánja, aki sose akart, csak hagyták rábeszélni. De akik akarták, azok közül is kerülnek ki olyanok, akiket mélyre tol a keserűség amit éreznek, és nem tudnak felébredni a rémálomból, élniük kell döntésük következményével.
márc. 21. 13:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

“1db”

⁉️

márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk ha 2 db lesz véletlenül? :D
márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Aki darabra méri a gyereket?! Akinek nem életprogram?!
márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Ez kiszámíthatatlan. Nekünk 8 év után sikerült, lombikkal. Szóval nem lehet mondani, hogy nem akartuk.

Azt így sem mondom, hogy megbántuk, csak hogy iszonyat nehéz mentálisan ez a 0-24 üzemmód, a kapcsolatunk is próbára van rendesen téve. Ráadásul nem is beszélhet róla az ember, mert a környezet elvárja, hogy rózsaszín köd legyen, hisz mi mennyit küzdöttünk érte. "Ezt akartátok, nem?" és hasonló okosságok...

De vissza nem csinálnám. És abban bízom, ha a fiam bölcsibe megy, jobb lesz, mivel végre kiszakadok a 4 fal közül. Ezt sem gondoltam pl. hogy ez nekem ilyen nehéz lesz, mert introvertált vagyok és otthonülő típus. Azt hittem, nekem komfortos lesz itthon. Nem. Sőt. Ilyenkor előny, ha valaki társasági ember, mert szerintem az megoldja, hogy mindig menjen valahova a gyerekkel, rugalmasabb, mint én.

márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Semmilyen módon nem lehet előre sejteni.


A leginkább úgy tudnám leírni a változást, hogy abban a pillanatban, ahogy megszületett a gyerek, a szülei addigi élete véget ér. Soha nem lesz ugyanolyan semmi. Anya és apa lesznek elsősorban, és csak másodsorban lesznek nő és férfi. Főleg az első években. Hiszen egy életért lesznek felelősek. MINDEN, ami a gyerekkel történik, kezdve attól, hogy életben kell tartani egy magatehetetlen csecsemőt, az a szülőkön múlik. Mit hogyan tesznek.


Ez olyan horderejű, mindenre kiható változás, mint semmi más az életben. Ezért sem vállalják be sokan. És nem tudhatod, hogy a te személyiségedre hogyan fog hatni egy ekkora változás. És azt sem tudja senki megmondani, hogy milyen gyereket fog dobni a gép.


Ezért mondják, hogy óriási felelősség a gyerekvállalás.

márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Aki darabra méri, annak valóban nem kell gyerek. Amúgy meg átlagban nem kell ennyire tulgondolni, szerencsére én zömében csak itt gyakorin olvasok ennyi gyerek miatt panaszkodó embert, én imádom a gyereknevelést, és a gyerekes ismerőseim többsége is.:)
márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
2 db lett, maradhat?
márc. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez amúgy nagyon sok mindenen múlik. Pl mennyire lesz segítséged (pl nagyszülők), ugyanis ha azért jut időd magadra, magatokra kevésbé bánod meg. Mellette azon is milyen babát fogsz ki, illetve mennyire vagy empatikus, önfeláldozó típus
márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Ha darabban számolod a gyereket, akkor szerintem neked nem kell egy darab sem...
márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha hajlamos vagy a depresszióra vagy más mentális zavarokra, akkor jobban beüthet az a korszak. De segítséggel megoldható.
márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!