Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket sem hagy aludni a...

Titeket sem hagy aludni a párotok?

Figyelt kérdés

Egész héten én kelek éjszaka a picihez, mert a párom dolgozik és hagyom, hogy tudjon pihenni. Viszont hétvégén amikor egy picit tudnék pihenni én is, direkt úgy csinálja a dolgokat, hogy felkeljek. Pl.: direkt hangosan sóhajtozik, addig amíg fel nem ébredek rá, ha pl be kakilt a gyerek és utána közli, hogy segítsek már neki tisztába tenni, mert ő inkább vissza feküdne; vagy ha már látja a kicsin, hogy nem akar vissza aludni, akkor szintén addig sóhajtozik, zörög amíg fel nem ébredek és utána szól, hogy már nem akar aludni a kicsi átveszem -e mert ő szeretne aludni, vagy föl kelt akkor is ha éppen orrot kell szívni neki.

Titeket sem hagy direkt aludni, vagy csak én vagyok ilyen “mázlista”?



#alvás #baba #apa #Nemhagyaludni
márc. 23. 06:43
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Hétköznap is, amikor hazajön a munkából, alig bírom rávenni, hogy egy picit fogja meg a gyereket, mert ő ahogy hazaér, leveszi a munkás ruhát és megy aludni mert “fáradt”. És amikor mondom neki, hogy én is fáradt vagyok én is szeretnék egy picit pihenni, akkor azt mondja, hogy én itthon vagyok egésznap és nem csinálok semmit, ő pedig dolgozik
márc. 23. 06:48
 2/42 anonim ***** válasza:
90%
Az én férjem mindig felkelt a gyerekekhez, ha ő ébredt fel elsőnek. Sőt a mai napig van, hogy kimegy a nappaliba a gyerekekhez, a háló ajtót meg becsukja, hogy tudjak pihenni. A te férjed el lusta dög, akinek egyszerűbb a munkát áttestálni rád.
márc. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
96%
Ez majd akkor lesz vicces, ha te is visszamész dolgozni. Apám pont ilyen volt. Anyu ért haza előbb mindig, megfőzött, kitakarított. Apa megjött, megfürdött, evett, belekötött anyuba, majd befeküdt a tv elé, ahonnan anyu keltette fel, hogy menjen lefeküdni. Velünk sosem foglalkozott.
márc. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
94%
Gratulálok, kifogtál egy gyökeret. Alapjáraton nálunk is én kelek éjszaka, nálam könnyebben vissza is alszik, de ha pl rengetegszer keltem és hulla vagyok, akkor reggel szó nélkül fogja és elmegy vele játszani a másik szobába, hogy én még tudjak aludni. A munkából hazaérve is segít, ilyet meg egyszer kellene csak kiejtenie a száján, hogy ő dolgozik, én meg csak itthon vagyok.
márc. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Hát akkor úgy látszik, hogy én vagyok a “mázlista”…

#4

De jó neked…nekem otthon sem segít a háztartásban semmit…arra azt a választ szoktam kapni, hogy “az a nők dolga” és nem azért vett feleségül, hogy ő csinálja ezeket a dolgokat, hanem, látta régen, hogy én mindent meg tudok csinálni és azért választott engem….(csak az a helyzet, hogy ami egy férfi dolga lenne pl: 1000éves kiságy összerakása útmutató nélkül,új bútor össze szerelés, eldugult mosogató alól kiszedni a lefolyó csövet és vissza rakni, villanykörtét kicserélni, leszakadt szekrény ajtót vissza rakni stb…na ezeket is mind én csinálom mert ő “nem tudja/nincs kedve/fáradt”…)

Ha mondom neki, hogy tulajdonképpen a “férfi” feladatokat is nekem kell megcsinálni akkor az a válasz hogy “tudom drágám és nagyon ügyes vagy, én biztos nem tudnék ennyi mindent csinálni mint te” na most akkor ilyenkor mit tudok mondani, azon kívül, hogy kapja be és amúgy sem kellene olyannak lenni, hogy férfi meg női feladat, hanem 50-50be kellene megoldanunk mindent

márc. 23. 07:04
 6/42 anonim ***** válasza:
97%
Állj a sarkadra és ha nem változik meg válj el! Mondd meg neki, FERJ-et választottal (volna), nem egy óriáscsecsemot. Amúgy a válást ilyen esetben teljesen komolyan gondolom. Sokkal könnyebb lenne egyedül meg gyérekkel is, mint egy kolonccal a nyakadban.
márc. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
98%

"És amikor mondom neki, hogy én is fáradt vagyok én is szeretnék egy picit pihenni, akkor azt mondja, hogy én itthon vagyok egésznap és nem csinálok semmit, ő pedig dolgozik"


Oké, Jani, akkor jövő hónaptól te leszel itthon semmit tenni a Pistikével és én megyek vissza dolgozni. Legalább ki tudod magad pihenni

márc. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
12%

Ahány ház, annyi szokás. Ahogy mamám mondaná.


Nálunk is én keltem csak a gyerekekhez, ha nem keltem férjem keltett.

Éjjel pl hiába kelt volna, csak cicin aludtak vissza, lassuk be, férjemnek ez nem ment volna.

Reggel pedig hiába ment ki hozzájuk, csak ordítottak az apjuk kezébe.

Így kba 3.alkalom után elengedtük ezt mind2x.

Nekem soha nem volt ebből problémám. Hisz tudtam, mikor gyereket vállaltam, hogy lemondásokkal jár. Pl a sokáig alvással.


Ő is hulla volt ahogy hazaesett, vacsora,fürdés és esett is be az ágyba.

Ezzel sem volt sosem bajom.


Most 2.5 és 5 évesek a gyerekek. Ma is sokszor van olyan, hogy az apjuk elöbb elalszik mint a gyerekek.


Én dologozom már 4 hónapja. Amióta dolgozom, jobban kiveszi a részét, szóval ez sem feltétlen igaz, hogy "olyan marad".


Jöhet a lepontozás 🤣

márc. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
A párom korán elalvós és korán kelős, én fordítva, így az éjszaka elején én intéztem a gyerekeket, a második felében meg ő.
márc. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
92%

Az én exem ritka bunkó ember, megcsalt, megalázott stb. Viszont amikor kicsi volt a fiúnk és ő másnap nem dolgozott, felkelt hozzá éjjel, megetette, tisztába tette, hogy pihenni tudjak.

Ebből azt próbálom kihozni, hogy attól függetlenül hogy engem nem tisztelt, imádta a gyereket, tudta hogy közösen vállaltuk és foglalkozott vele.A mai napig hozza-viszi, pedig 5éve elváltunk.

Na most a te párod, se téged nem tisztel, se a gyerek nem érdekli. Minek vagy vele?

márc. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!