Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig kell (kötelező) gyerekt...

Meddig kell (kötelező) gyerektartást fizetnem? A fiam elmúlt 18 és még tanul.

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezesetben amig nappalin tanul. Ha vele együtt élnél, akkor is el kelene tartanod, tehát ezen nem változtat, hogy külön élsz.
2010. okt. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom, hogy addig, amíg nappalin tanul
2010. okt. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem addig amíg a gyerek tanul.Apám is fizeti még az öcsém után.Pedig már 19 éves,de tanul még!
2010. okt. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem meg nem kötelező már. Úgy értem, elvileg elvárhatja a tartásdíjat, hiszen az anyjának is ugyan úgy költsége továbbra is, de igazából a nagykorú gyerekének az együttélő szülő is mondhatja, hogy nem tartja el a továbbiakban.

De szerintem érdemes lenne ezt inkább egy jogásztól megkérdezni, ő biztosat tudna mondani, mert ez igazából kicsit bonyolult nagykorú gyerek esetében.

2010. okt. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A válási szerződésekben elvileg minden nem kirívó esetben úgy szabják meg a tartásdíjat, hogy 18 éves koráig vagy nappali tagozatos tanulmányainak végéig, de legfeljebb 25 éves koráig.
2010. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még ezután jön a fősuli. Gondolom ez is pénz :)
2010. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16.57-nek: pont ezért irtam, hogy ha együtt lennének, akkor is el kellene tartania, mivel a jog szerint a szülő köteles a nagykorú, de tanuló gyerekét eltartani.
2010. okt. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!