Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az KÖTELEZŐ...

Mi a véleményetek az KÖTELEZŐ "egésznapos" általános iskoláról? Engem kiakasztott teljesen!

Figyelt kérdés
Jó,hogy van,akinek ez jól jön,de akinek nem,azzal mi lesz? Én szeretném,ha a kisiskolás gyerekem délben vagy 1-kor hazajöhetne, pihenhetne,játszhatna a testvéreivel, együtt tanulhatnánk, nem pedig 4 körül kéne elhozni az iskolából. Aztán ott vagy megtanulta,vagy nem, de nem tartom jónak, hogy a fél életét az iskolában töltse! Magunknak szültem,nem az iskolának! Vagy papíron küldjem különórára, de igazából otthontartsam? Így játsszam ki a rendszert, csak mert normális családi életet szeretnénk élni????!
2011. okt. 27. 08:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd, kiakaszt a téma engem is rendesen. Engem még személy szerint sokáig nem fog érinteni, de tesómat igen. Pont erről beszélgettünk mi is. Pl aki 2 körül megy haza munkából, az ne menjen a gyerekér akkor, hanem menjen vissza érte, még ha útba esik is neki hazafelé. Meg mi alapján kötelezik a gyerekemet arra, hogy reggeltől estig az iskolában üljön, ha lehetősége van a családjával lenni.

Amelyik gyerek h.ülye, azon nem fog segíteni az sem, ha a nap 24 órájában ott van a suliban.

Ááááááá, nem is értem, melyik idiótának az agyából pattanhatott ez már megint ki, és mire gondolt közben, hogy mire jó ez? Ő nem volt talán gyerek?

Remélem, nem vezetik be!

2011. okt. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a véleményem mint neked Azt még hozzátenném hogy szerintem az sem mindegy hogy egy gyerekre koncentrálok tanulok vele vagy a tanár 20-25 gyerekkel foglalkozik Nem véletlenül adnak fel házi feladatot ami gyakran nem elég hogy tényleg jól menjen a tananyag
2011. okt. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A keresztlányom most kezdte a sulit, és pontban 15:45 -re kell érte menni midne nap, akkorra hozzák ki őket a suli ajtóhoz, mert az épületbe a szülőknek be sem szabad menni max. csak a portáig.
2011. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

RÉMES AZ ÖTLET!


Remélem ha bevezetik, lesz valami engedmény vagy kibúvó.

Szegény ki elsősök! 4 óra is nagyon kifárasztja őket, nemhogy ilyen sok!

2011. okt. 27. 08:50
 5/21 anonim ***** válasza:
18%

szerintem meg szuper jó.


tudod miért ellenzed mert te sem voltál napközis.


és én tudod miért tartom jónak? mert én voltam.


ha magadnak szülted akkor miért nem magántanításba veszed a gyereked és a játszóra se engedd.


tudod ez a gyereknevelés nagyon önzö dolog, és tuti téged is azért akaszt ki, mert neked az érdekeid más, pl másikkal az oviból/isiböl egyszerre felvenni stb...


a gyereknek viszont nem rossz ha megfelelö oktatókkal van.

2011. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Én voltam napközik végig általánosban és utána kollégista 5 évig. Folyton "megfelelő oktatókkal" voltam körül véve és elegem volt belőle. Alig voltam a családommal.

Általánosban 5 óra után értem haza minden egyes nap, és sokszor még akkor is tanulnom kellett, mert 30-an voltunk egy csoportban és nem nagyon volt segítség a leckeírásban.

Tesóm gyerekeiért is mindennap 4-re kell menni, mert sok helyen kötelező alsó tagozatban a napközi, és minden este át kell néznie a leckét, mert nem írja meg a gyerek a napköziben, nem figyelnek rájuk kellőképpen. Akkor mégis mire jó mindez? Nem minden van ám úgy, mint régen volt. Nem beszélve arról, hogy nem a napközit akarja kormány kötelezővé tenni, hanem a tanítást elhúzni egész napra. A kettő közel sem ugyan az.

Az, hogy valaki nem akarja, hogy a gyereke egész nap suliban legyen, mert magának szülte, nem jelenti azt, hogy otthon kell taníttatnia.

Jó, hogy nem találják ki a kötelező bentlakásos iskolát 6 éves kortól, mert a gyerekeknek árt a szerető családi gondoskodás. Hagyjuk már ezt!!!!

2011. okt. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy baromság. Ha az anyuka otthon van a kisebb tesóval és el tudja hozni korábban a nagyot, minek üljön ott a gyerek? Régebben valóban jó volt a napközi, a napközis tanítónéni beszélt a délelőttös tanítónénivel, tisztában volt a lecke mennyiségével és ki is kérdezte azt. A napközi talán még alsóban működik, mert akkor még jobban fegyelmezhetőek a gyerekek. Na de felsőben???

Egész napra kihúzni az oktatást? A szülő egész napra csomagoljon kaját? A menzát sokan így sem tudják megfizetni és akkor még fizessen a szülő az uzsonnáért is, amikor otthon simán tudna enni?!

Aki meg olyan időrendben dolgozik, hogy nem tudja közvetlen tanítás után elhozni a kicsit, akkor arra van a napközi.

A felsőben pedig már nincs is napközi, egyedül járnak haza a gyerekek.

2011. okt. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
28%

Alsó tagozatban JÓ!! afiam is 1-4 ig csak 4 után jöhetett haza, ugyanaz a 2 tanár volt velük felváltva, aki tanította őket.

De csak akkor jó, ah iylen rendszer és nem napközi:

otthon soha nem kellet leckét csinálni, max gyakorolni, ha szükséges volt illetve olvasni

Hidd el a ygrekednek is jobb, hogy nem otthon kell tanulni és 4 után csak játszhat.

2011. okt. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
17%

nemértem miért kell ezen kiakadni, sokkal jobb ha azzal a 2 tanárral tanul gyerek, aki amúgy is tanítja,

dolgozikemelett mentek játszótérra vagy az udvarra, vagyis nem egész nap tanultak

Én az tartom idiótaségnak, ha valaki délben elviszi a gyerekét, mintha még mindg nem tudna elszakadni


Ráadásul a legtöbb szülő ugye dolgozik, ez semm mellékes és így laglább nem este 5-6 után kell még tanulni, házit írni

2011. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam harmadikas, de most már nem napközis, tanítás után haza jön. A napköziben a tanítók csak mennyiségileg nézik meg a házit, nem minőségileg. Csak a gyengébb tanulóknak ellenőrzik le. És bizony sok hiba volt a fiaméban. Ezért idéntől haza jön tanítás után, eszik, pihen majd együtt tanulunk. Tanítóknak nem tetszett, de én nem engedtem belőle, még az igazgatóval is beszéltem. Keresztanyám is tanító és Ő is azt javasolta hozzam haza
2011. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!