Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek a szülők kb hány...

Szerintetek a szülők kb hány százaléka bánta meg, hogy gyereket vállalt? Sok olyat ismertek aki ha tehetné visszaforgatná az idő kerekét és nem vállalna gyereket?

Figyelt kérdés

márc. 29. 10:58
1 2
 1/15 anonim válasza:
60%
Nem tudom de sok alkalmatlan önző szülő van aki csak a saját érdekeit tartja fontosnak.
márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Egyet se, csak itt a gyakorin.

Egyet ismerek, aki egy szörnyű buta nő és anyának is alkalmatlan. A második gyereket nem is akarta, csak nem vette észre, hogy terhes.

Még ő is azt mondta, hogyha újra kezdhetné, nem tudja, hogy vállalna-e gyereket. Nem biztos, hogy nem, de bizonytalan. Van az anyaságban jó is rossz is.

Még ő is így látja, pedig látszólag utálja a gyerekeit.

márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nagyon kevesen. Személyesen nem ismerek olyat, akiről ezt tudnám.
márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz megítélni, mert tabu erről beszélni, ha valaki így érez.
márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyat ismerek aki bevállalja, hogy vannak nagyon rossz időszakok amikor egy kicsit "menekülne", viszont ennek ellenére sem mondana le a gyerekeiről, imádja őket
márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat, aki nyíltan vállalta, hogy bánja, nem ismerek, csak többet, akin látom, hogy szrik az egészbe. A megbánt gyerekek sokszor nem feltétlenül azok, akiket ütnek vágnak, meg ordítanak velük. Sok van, akire minden rá van hagyva, minden meg van engedve, minden meg van véve, csak hagyja békén őket. Nemtom hányszor látom az ovi környékén, hogy anyuka csacsog valakivel, a 3-4 éves meg vagy kifut az autók elé vagy nem... és le se tojja. Na ebből azért sok van, de nem az összes szülő ilyen. Szerintem az újabb szülők között több a lelkiismeretes, mint mondjuk szüleink idején, ahol 20-25 évesen mindenki szült, gondolkozás nélkül.
márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel a jelenséggel csak itt a Gyakorin találkoztam. Minden barátomnak, ismerősnek, munkatársaknak van gyereke, soha senkitől nem hallottam még hasonlót sem. Tudatos gyermektelent sem ismerek saját magamon kívül.
márc. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Statisztikailag szerintem alig mérhető, olyan kevesen.

Az én ismeretségi körömben senki nincs.


Viszont olyat ismerek, akinek nőgyógyászati betegsége miatt nem lehetett. Az illető jómódban él (budaörsi családi ház, Mercedes személyautó, sok utazgatás), emellett elismerésre méltó tudományos karriert futott be, de egyszer négyszemközt megmondta nekem, hogy mindezt szívesen odaadná, ha lehetne gyereke.

márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%
kb 20 százalék aki nem való szülőnek mégis szaporodik
márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

Nem ismerek ilyet. Olyat igen, aki saját bevállása szerint (és a házaspár egyetért benne) mostmár azt mondja bár később vállaltak volna gyereket, még kicsit "éltek volna" csak úgy kettesben bele a vakvilágba.

Barátaink, mi pont annyival később vállaltunk gyereket, amit ők ideálisnak gondoltak volna fejben, mi meg azt mondjuk bár összejött volna korábban... XD Ők már rég kettesben fognak nyaralgatni, amikor mi még ezerrel nyakig leszünk a dolgokban. :D

Szóval faramuci a helyzet ugye.

Olyat, aki tényleg megbánta, csak itt láttam. Illetve egyszer olvastam egy cikket egy anyukával, akinek erősen fogyatékos gyermeke született. Őt mondjuk nagyon megértem, mégha nem is tehet róla senki. Bátorság kell felvállalni és kimondani egy beteg gyerek mellett is, hogy "nem kellett volna".

márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!