Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg mindenkinek a saját...

Tényleg mindenkinek a saját gyereke a legszebb, legjobb, legtökéletesebb?

Figyelt kérdés

Úgy értve, hogy amikor ott vannak mellette más gyerekek, akik potenciálisan valamiben jobbak, szebbek, cukibbak, akármi, akkor is úgy látja, hogy márpedig az enyém a legjobb mindenben?

Két kicsi lányom van, a nagy ovis, de a csoportjában láttam a kislányokat, és tudom, hogy gonosz dolog, de akkor is úgy látom, hogy márpedig az enyém a leggyönyörűbb mindközül. Látom, hogy van, aki magasabb, hosszabb a haja, mittudomén, de a korosztályában ettől függetlenül úgy látom, hogy bizony ő a legszebb a csoportban. A kicsinél ugyanez, játszótéren látok más ~1,5 éves gyereket, és azt látom, hogy az enyémnek nagyobb a szeme, kerekebb az arca, arányosabb a teste, akármi, szóval nem azért, merthogy jajj, mennyire gyönyörű, de tényleg azt látom, hogy ő a legszebb 1,5 éves kislány a környéken. És felmerült bennem, hogy vajon más szülő ugyanezt tapasztalja a saját gyerekeivel? Hogy látja a különbségeket, de ennek ellenére is ránéz a sajátjára, és azt látja, hogy márpedig hiába ugrik nagyobbat a másik, rakja a kirakóst ügyesebben a másik, göndörebb a haja, nagyobb vagy kékebb a szeme, bármi, attól még az övé a létező legyügyesebb, legszebb, leg... az összes hasonló korú közül?

Most nem azért, látok más cuki és szép és ügyes és aranyos hasonló korú gyerekeket a környéken, de mindig az van bennem, hogy "de az enyém bezzeg..". Másnak is pontosan ugyanez az élmény lehet, amikor az én gyerekeimre néz? :D


Nyilván ilyet élőben nem kérdez senki, szóval anonim érdekel, hogy tényleg ennyire "vakok" vagyunk szülőként?


ápr. 7. 16:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésedben írt állítás csak a primitívebb szülökre jellemzö, akik nem képesek reálisab látni a saját gyereküket, és ezzel nagyon hátráltatják a fejlödését.

Az rendben, hogy mindenki a saját gyerekét szereti a legjobban, de ettöl még nem kell vaknak lenni

ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem meg tök rendben van hogy minden szülőnek a saját gyereke a legnagyobb szerelme ezáltal a legszebb. Akár legjobb. Ennek ellenére szerintem nem jó ezt hangoztatni a gyereknek is, mert akkor elszáll magától, ami nem jó, akár lenéz másokat.
ápr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam a balett csoportban a bemutató órán hogy a lányom finoman szólva nem a legügyesebb.

Egy idő után erre ő is rájött és kerestünk neki más mozgásformát, aminan viszont nagyon jó.

ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem mindenki ennyire elfogult, de nem is egészséges ennyire nem reálisan látni a gyerekeidet. Biztos vagyok benne, hogy objektíve semmi extra nincs a tieidben sem a többihez képest.
ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

A húgom pl mindig azt mondta, hogy az én lányom sokkal szebb, mint az övé (egyidősek).

Na,ilyenkor mi van?


Amúgy tényleg szebb, de akkor is.. Nekem fura volt,amikor mondta.

Lereagálni se tudtam. Most erre mit mondjak??

ápr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az se jó ha egy szülő nem látja a gyereke hiányosságait. Olyan nincs hogy egy gyerek mindenben is a legjobb. Legszebb, legügyesebb, legokosabb..... Stb

Én pl tudom hogy korához képest okos a fiam. Magasabb szinten van a gondolkodása. Viszont azt is látom hogy a finommotorikája meg eléggé el van maradva. Ezt próbálom is fejleszteni. Ritmus érzéke kb 0. 😅 De a logikája verhetetlen és gyönyörűen szaval.

ápr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőm mondogatta, hogy a második gyereke (2 kislány) mennyivel szebb, mint az első. Nekem ez is fura, én nem tudnám megmondani, melyik lányom a szebb vagy a jobb vagy bármi. Nekem ez is olyan furcsa, hogy lehet ilyet mondani? Persze úgy mondta ezt, hogy egyik gyerek se hallotta, de akkor is.
ápr. 7. 17:24
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A mi baráti társaságunkban a többiek elmondása szerint is a kisfiam a legszebb, mindig dicsérik. Azonban viselkedésileg katasztrófa, iszonyatosan érzékeny, igazi primadonna (már ha lehet ilyet mondani egy fiúra), mindent nagyon a lelkére vesz és az egész családnak egy kész fejtörő hogy a szituációkat hogyan kezeljük vele. Pedihg van egy nagylányom is és vele semmi ilyen probléma nem volt.
ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

2-es: "minden szülőnek a saját gyereke a legnagyobb szerelme "


Aki a gyerekébe SZERELMES, az rettentö beteg, pedofil állat!

Szerelmesnek a párodba lehetsz, a gyereket legfeljebb szeretheted, de a szerelmesség teljesen más kategória!

ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Minket egyszer megállított egy idegen néni a boltban és a 2 éves kislányomra azt mondta elámulva, hogy ő ilyen szép gyereket még soha nem látott. Még a férjét is odahívta, hogy nézze meg ő is a lányomat. Aztán elkezdett nekem az unokáiról beszélni 😅

Vicces volt, mert azért a nagyszülők általában elfogultak az unokákkal szemben, de úgy tűnik vannak kivételek.

ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!