Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyed alatt megszűnik a...

Ha gyed alatt megszűnik a munkahelyem mi történik?

Figyelt kérdés
A második gyerekünket gyes alatt szeretném szülni, de miből fogják akkor kiszámolni a második után a gyedet (vagy nem is kapok)?
2010. okt. 26. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a baba a gyes alatt születik és nincs munkahelyed akkor gyest fogsz kapni 3 évig.Az ugyanis alanyi jogon jár mindenkinek.De csak tudd a kicsire kapod akkor már,mert ha megszületik akkor csak egyik gyerekre jár.De próbáld meg kérdezd meg a munkaügyön,ha esetleg elmennél álláskeresési járadékra lehet hogy tgyást is kapsz,de ebben nem vagyok biztos.Érdeklődj utána a munkaügyön!
2010. okt. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de milyen munkaügyön? mert a cég ahol dolgoztam már rég sehol:-(
2010. okt. 29. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Munkaügyi Központra gondol a válaszoló. Így, hogy az első gyerek gyede alatt szűnt meg a munkahelyed csak passzív jogon vagy jogosult gyedre. A passzív jogot nem lehet tovább örökíteni a következő babára. Bizonyos feltételek esetén a munkanélküli ellátás is jogosíthat tgyásra illetve gyedre is, csak ahhoz az kell, hogy az ellátásra való jogosultságod kitartson a szülés napjáig illetve maradjon is még valamennyi nap. (tgyás lejártakor nem gyedet kell ilyenkor igényelni, hanem vissza kell jelentkezni a munkaügyi központba és csak utána igényelni gyedet.)
2010. okt. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ne haragudj a munkaügyi központra gondoltam.Ott részletesen tájékoztatnak hogy mik a lehetőségeid.Még egyszer bocs!
2010. okt. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!