Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kapok majd GYES-t, GYED-et,...

Kapok majd GYES-t, GYED-et, vagy TGYÁST, ha még sosem volt bejelentett munkahelyem, de mindig is fizettem magam után a TB-t?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy működik ez? Melyik hivatalhoz kell elmenni személyesen, hogy bejelentsd, hogy gyereked lesz és szeretnéd megigényelni a GYES-t? Vagy ezt az állam megtudja valahonnan és egyszer csak kiküldik postán??? Amúgy hány hónapon keresztül kapom majd a GYES-t? A Tudom, hogy a TB-t sem kell fizetni magamnak akkortól, amikortól megszületik a baba, de szólnom kell az Apeh-nak, vagy csak szó nélkül ne fizessem?

És mivel én fizettem magam után mindig is TB-t, így kapok majd GYED-et is, vagy ez csak a bejelentett munkavállalóknak jár? (Amúgy nem vagyok naplopó, munkám mindig volt, csak sosem jelentettek be.) A válaszokat előre is köszönöm! Egy 6 hónapos kismama. :)


2011. febr. 7. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Ingyenélő vagy,te jó ég:D A családiból akarsz megélni?
2011. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak gyes-t fogsz kapni ami 27e valamennyi + a családi pótlék ami 12e összesen levonással 37e amit kapsz majd.

Ha a baba +születik akkor kapsz 1x anyasági segélyt ami 60e.

Ha meglett a baba akkor tudod igényelni a születési anyakönyvi kivonatával a gyest és a családit a magyar államkincstártól.

2011. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

inenn letudsz majd mindent tölteni 2. voltam.

2011. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hasznosabb válaszra gondoltam. :) Miért lennék ingyen élő, ha kíváncsi vagyok, hogy mi jár nekem? Te nem szeretnéd tudni? Ha már kimaradok a munkából egy időre, jól jön egy kis segítség. Arról nem én tehetek, hogy nem jelentenek be a munkahelyemen! Sajnos nagyon sokan vagyunk így. :(
2011. febr. 7. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra a havi 4950 (idén 5100) forintra gondolsz, hogy fizetted, mint TBt, az nem Tb, hanem egészségügyi szolgáltatási járulék, és csak a természetbeni eü.ellátásokra jogosít, a pénzbeliekre nem.

GYESt állampolgári jogon kapsz, meg kell igényelned a baba születése után. A baba 3 éves koráig jár. Az APEHnak jelezned kell, hogy ekkor és ekkor szültél. (ugyanaz a nyomtatvány, mint amin be kell jelentkezni z eü.hj.fizetésre, csak más rovatokat kell kitölteni) Majd küldenek határozatot, amiben törlik a fizetési kötelezettséged.

2011. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kapsz majd gyedet meg családit.

A tgyás és a gyed biztosítotti jogviszonyhoz kötött ellátások, a magad után fizetett tb alapján meg csak az egészségügyi ellátások ingyenes igénybevételére vagy jogosult, de biztosítotti státuszt ez nem jelent.

Majd ha megszületik a babád, akkor igényelned kell a gyest is és a családi pótlékot is, egyiket sem küldi az állam autmatikusan.

A gyerek 3 éves koráig jár a gyes, de kizárólag onantól, hogy megszületett, hamarabb nem.

Ha megszületik, mondd le a magad után fizetett tb-t a NAV-nál.

A nem bejelentett munka gyed szempontjából egyenlő a naplopással. Vagyis ha nem látszik, hogy dolgozol, akkor nem dolgozol. Ennyi.

2011. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM MÁSODIK VÁLASZADÓ! :)
2011. febr. 7. 12:47
 8/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm a többieknek is a részletes választ! :) Sokat segített!
2011. febr. 7. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!