Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek semmi segítség nincs...

Akiknek semmi segítség nincs a gyerekek/ háztartás körül,ti ezt hogy élitek meg?

Figyelt kérdés
Nem szoktatok besokalni?Nekem ijesztő néha belegondolni,hogy csak én,mindig mindent csak én.Nincs aki levegye a "terhet" a vállamról legalább 5 percre!
ápr. 10. 06:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Egyedülálló anya voltam és app ezért volt bebiszitterem már a kezdetektől
ápr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon nehezen. Sajnos sokszor a gyerekeken csattan. Mindenki mindennel hozzám jön, reggel első vagyok, este utolsó, minden nap, nincs hétvége, nincs ünnepnap. Pedig van férjem is, segít is, de akkor is rám hárul a nagyja. Más segítség nincs. Ijesztő nagyon, minden időpontot, orvost stb én tudok és nekem kell menedzselni, a férjem csak csinálja, amit mondok neki, küldeni kell, megmondani, mit vegyen holtban, patikában. Ha elcseszem, a gyerekek egészsége, jólléte a tét. Iszonyat stresszes. Múltkor 2 hét nemalvás után (betegek voltak) rossz heteket momdtam a dokinak, hogy mikorra adja az igazolást. Pedig még a naptárat is néztem. De mintha szétfolyna az agyam. Nagyon nehéz így nulla kikapcsolással nyomni folyamatosan.
ápr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 babyboom567 ***** válasza:
21%

2-es válaszoló,legyél egy picit hálás ,hogy a férjed legalább csinálja ha mondod.

Az enyém direkt keresztbe szervez,és simán bármire azt mondja,hogy nem csinálja és még ő van felháborodva mindenen.Kéréseket nem fogad el,de igényei azok lennének.(zárójelbe megjegyzem, hogy pár hete,a legutolsó nagy veszekedés óta nincsenek nagy viták,nem tesz keresztbe,mert kiadtam az útját,de segíteni nem segít most sem)

Teljesen egyedül vagyok egy sni-s+diabéteszes+cöliákiás gyerekkel.Lélekromboló,hogy mennyire elszigetelődik az ember,és bedarálják a hétköznapok.

ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

#2 Nekünk egy megosztott családi naptár van az okostelefonon a férjemmel, minden idôpontot és elfoglaltságot abba írunk, külön színnel a sajátot, külön a gyerekét. Minden különóra, kirándulás, fogadónap benne van. Így mindig mindenki rögtön látja a napi-heti-havi teendôket. Így nem kell egy embernek mindent észben tartani. Még azt is beírom elôre, mikor járnak le az útlevelek, mikor esedékesek oltások.

Ha nincs nektek ilyen megosztott naptáratok, csak ajánlani tudom.

Van egy megosztott bevásárlólistánk is a telefonon, oda írunk minden vásárolnivalót, kajától az írószerig. Aztán ha valaki elôbb jut el a boltba, az megnyitja a listát, és megveszi amit tud. Amit megvett, kitörli a listáról. Ez is szuper.

ápr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Amíg nem volt segítségünk, addig azt hittem begolyózok, aztán megtanultam kérni. Lett egy pótnagyink, aki rendszeresen betud segíteni, plusz ha nagyon "elegem van", akkor megyünk vidékre a szüleimhez. A gyerekek lógnak rajtuk, ők meg ezt imádják, akkor nekem van két nap pihenőm, hiszen fizikailag én is ott vagyok, csak a gyerekek tojnak a fejemre, háztartási melót meg nem tudok csinálni, mert nem itthon vagyok. Max főzni szoktam. :D

A férjem vagy jön velünk, vagy itthon marad és tömbösítve megcsinálja azokat a dolgokat, amiket gyerekek mellett sokkal nehezebb, így ezzel egy kicsit utol tudjuk érni magunkat. A szüleim azt sem bánnák, ha minden hétvégén ott lennének, amióta rájöttem, hogy ez nekem pihenő, illetve amióta van helyben is fizetett segítségünk, azóta sokkal sokkal könnyebb az élet.

ápr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
3-as jol ídod,lélekromboló.Nagyon el vagyok keseredve.Nem tudok feltöltődni és ennek a gyerekek isszák meg a levét sajnos😭Mert bár próbálok türelmes lenni ,de egyszerűen ez az egész napos nyígás,egymás nyúzasa az idegeimre megy.Ráadásulmrájuk szólok,csak azért is.Addig nem hagyják abba amíg nem üvöltök.És mindezért a férjem hibáztatom,mert nem veszi észre,illetve nem érdekli,hogy lassan az elmebaj szélén leszek.Reggel óvoda ,elmegyünk érte,haza jovunk és minden kiba...ott nap ugyan az.Ezer éve nem voltunk sehol.Már az sem hat meg ha barátnőmék átjonnek ,mert akkor is a kicsi után rohangálok.Annyira elegem van az egész ki...aszott életből.
ápr. 10. 15:20
 7/16 A kérdező kommentje:
#1 csak épp én nem bíznám egy idegenre a gyerekem.A másik meg az,hogy anyagilag sem úgy állunk,hogy én még fozessek is azért mert vogyáz valaki a gyerekekre.
ápr. 10. 15:22
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

"...csak épp én nem bíznám egy idegenre a gyerekem"


A bébiszitter értelmes embereknél nem idegen. Az enyémmel pl már terhesség alatt ossze ismerkedtem és a gyerek szuletesetol kezdve 12 éves koráig rendszeresen vigyázott rá. Anyagilag meg nekem megérte, hogy nem "sokaltam be" és "valaki levette a vallamrol a terhet 5 percre".

ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
Nekem van segitsegem, de a legtobb nap egyedul vagyok a 4 hónapos babammal es otthonrol dolgozom. Haztartasban nem segit be a férjem, a gyerekre se vigyaz egyedul max 1-2 orat. Anyosom es a szuleim segitenek neha. Nagyon kegyetlen...
ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyedül nem vállalok gyereket - ergo olyan "férfinek" sem, akiről tudom, hogy szrban hagyna.


Amúgy HA egyedül maradnék, mert pl meghal a férjem, akkor bébiszitterrel.

ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!