Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Zsombor vagy Bence? Melyik...

Zsombor vagy Bence? Melyik név tetszik jobban?

Figyelt kérdés

A kérdésem kicsit korai, mert nem tudjuk még a baba nemét, de ez a két kedvenc fiú nevem. Nehezen tudnék választani, ha esetleg kisfiunk lesz. Tetszik még a Zalán is, de a férjemnek az egyáltalán nem. Sok idő van még hátra, nem is biztos, hogy ezekből választunk, csak nem tudok aludni, és eszembe jutott ez a kérdés.

Tisztában vagyok vele, hogy nagyon gyakori nevekről van szó, de mivel a vezetéknevünk meg elég ritka, így szerintem pont jól mennek hozzá. A ritkasága miatt nem szeretném leírni a vezetéknevünket, de i,o,á magánhangzók vannak benne (ebben a sorrendben) és r-re végződik, ha ez segít valamit. Viszont leginkább vezetéknévtől függetlenül érdekelne, hogy kinek melyik név hangzik szebben.


ápr. 13. 04:19
A kérdező szavazást indított:
Zsombor
Bence
33 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Add mind a kettőt, lehet!
ápr. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
A Bence jobban tetszik, de a Zsombor ritkább. Mindkét név vállalható.
ápr. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Mindkettőből Dunát lehetne rekeszteni.
ápr. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Én a Zsombort választanám. Ismerek Zsombort és Bencét, előbbi különlegesebb, szebb kiejteni.
ápr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Kisfiamnak (1,5 éves) is nagyon ritka, ráadásul németes eredetű vezetékneve van (szintén "r" végződéssel), ő Bence :)

A Zsombort mondjuk annyira nem is figyeltem, de nem emlékszem, hogy sokkal találkoztunk volna, másik Bencével is talán csak a gyógytornán futottunk össze, szerintem pár éve picit visszaesett, úgy tapasztalom, hogy a mostani kis- és nagykamaszok korcsoportjában volt gyakoribb.

ápr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Zsombornak vagy Csongornak szerettem volna hívni a kisfiamat, de az apja nem engedte.

Én a Zsombort választanám.

ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Zsombor inkább.
ápr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a Zsombort kicsit nehéz kimondani az r után.


Kispolgár Zsombor

Kispolgár Bence


Alapból a Zsombor jobban tetszik, de a Bencével jobban hangzik.

ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Zsombor inkább.
ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!