Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miskolcon van olyan orvos aki...

Miskolcon van olyan orvos aki vallal tervezett csaszart?

Figyelt kérdés

Panikbeteg vagyok, stressz helyzetben nagyon faj a mellkasom nem tudok levegot sem venni es csak ulok az agyon, en ott halnek meg a szuloszoban ha szulnom kene. Csaszart akarok majd, de nem tudom van e olyan orvos Miskolcon aki vallal ilyet.

Szulni semmikepp nem akarok, es amig nem talalok orvost, teherbe sem akarok esni.


ápr. 19. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Vagy szerezz orvosi papírt, hogy nem ajánlott neked a hüvelyi szülés vagy pedig magában választhatsz. Orvost nem lehet választani, felkérni.
ápr. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekem tervezett császárom volt farfekvés miatt. Nem vagyok pánikbeteg, mindig is szimpatikusabb szülés forma volt a császár, mint a természetes, de a műtét alatt pánikrohamom lett.
ápr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
Én pánikbeteg voltam. 11 óra vajúdás után császár lett. A műtét alatt semmi bajom se voltm
ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus tud adni papírt, hogy császárt javasol
ápr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Tehát stresszhekyzetben pánikolsz? És úgy gondolod jó ötlet a gyerek?... Inkább kezelni kéne téged pszichiáternek mert így több okból is veszélyeztetni fogod a gyereked. Ha baja lesz beoanikolsz ahelyett, hogy cselekednel? Bármi történik rád nem számíthat mert mentálisan instabil vagy?
ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a császáros alatt pánikoltam be, ijedtem meg. Pedig nem vagyok félős sem soha, ráadásul többször voltam már császáron bent a másik oldalon, tudtam mi zajlik majd. Egyszerűen amikor letakartak és készülődtek felvágni és érzed, hogy matatnak… próbáltak nyugtatni, mert elszállt a pulzusom, minden. Hüvelyi szülésre készültünk amúgy. Azt gondolom, ha pánikolni szoktál akkor simán lehet, hogy a császár fogja kihozni nálad is. :/

Vagy kérsz szakvéleményt vagy magánkórház.

ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi, nem Cs*sztetni akarlak, de ne gondold, hogy az olyan hu de happy, meg megnyugtató, hogy élve boncolnak, miközben deréktól lefelé béna vagy :/ nekem szörnyű élmény volt a császár ezek miatt. De a gyerekem miatt persze minden megérte. :) na de ha ilyen gondod van, nem rosszindulatból, de tényleg előbb torekedj arra, hogy valamennyire legalább rendbe tedd a lelkivilagod pszichológussal, pszichiáterrel, mert igen, valójában mindkét szulesforma tok ijesztő, de ha gyereket akarsz, megéri. Hidd el, nagyon sok mindent kibír az ember :)
ápr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Amit itt kiírsz, illegális dolog. Tehát ha itt bárki megnevezne egy ottani orvost, azt bűncselekménnyel vádolnák. Egyrészt nincs orvosválasztás államiban.

Ha császárral akarsz ok nélkül szülni, menj magánklinikára! Ott megteheted legálisan.

ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem voltam pánikolós, de a császár alatt teljesen kibuktam. Már a gerincközeli beadásakor is rándult össze mindenem, annyira féltem, úgy fogtak le. Utána leesett a vérnyomásom, végig olyan tüneteket produkáltam, aminek a gépeken semmi jele sem volt, pl azt éreztem, hogy zakatol a szívem, mintha ütnék a mellkasom belülről...


Úgyhogy ez se garancia.


Viszont pszichiáter tud neked papírt kiállítani, hogy nem ajánlott a hüvelyi szülés neked.

ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Igyekszem szépen, nem bántóan, mégis érthetően megfogalmazni.

A gyereknevelés során nagyon sok stressz helyzettel fogod szembetalálni magad. Ha neked nincs stressztűrő képességed, akkor hogyan fogod kivitelezni ezt az egészet? A szülés egy dolog. Gyerek bent, repülő fent még nem maradt, tehát valahogy biztosan kijön majd a gyerek. De mihez kezdesz utána? Amíg a pici ordít, de még nem lövellt be a tejed? Hogy fogod kezelni a csecsemősök bunkó beszólásait? Mihez fogsz kezdeni, amikor egyedül leszel otthon a babával és egyedül a te feladatod lesz életben tartani? Az alváshiány mennyire fogja rontani a tüneteidet?

Hogy fogod viselni, amikor elkezd a gyerek önállóan közlekedni, és felmászik majd MINDENHOVA? De ezt most tényleg úgy képzeld el, hogy mindenhova... Lesz elég hidegvéred leszedni a gyereket a gardrób tetejéről, vagy ott fogsz pánikrohamot kapni?

Hogyan fogod viselni, ha elkezdi próbàlgatni a határait, és FOLYAMATOSAN ellenkezik majd? Akkor is, amikor neked mondjuk időre be kell érni dolgozni.

Pszichésen instabil szülőnek nagyon pici eséllyel lesz nyugis babája. Mielőtt belevágsz a gyermekvállalásba, szervezz magad köré nagyon sűrű segítő hálót.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: Magyarországon a szülészeti ellátás kicsit foghíjas. Már az tiszta szerencse, ha épp akkor indul meg a szülés, amikor nyitva tart a szülészet. A szabad orvosválasztás megszűnt. Állami kórházban nem fogadhatsz fel orvost. Ez tilos, törvénytelen. Ha mégis megkísérled megvesztegetni az orvost, ő meg elfogadja, akkor A dokival kézenfogva mentek a börtönbe.

ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!