Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elkapott a nevetés egy faceboo...

Elkapott a nevetés egy facebookos csoportban, miszerint az az anyuka gyermekbántalmazó, aki többszöri felszólitás után hogy az 5 évese szedje össze a legót, felpórszívózta azt. Tényleg itt tart a világ?

Figyelt kérdés
Nem pártolom a gyermek bántalmazást, de ez már komolyan annak számít? Mert akkor én nagyon rossz anya vagyok, mert volt hogy a fenekére csaptam a fiamnak, sőt egyszer mikor lilult a hisztitől, egy kis vízzel is lespricckoltam. Tényleg itt tartunk hogy az hogy a legót felpórszívózta az anyuka már egy szemét ember? Valaki mondja meg hogy akkor hogyan lehet a kicsiket jobb belátásra bírni, és rávenni dolgokra anélkül, hogy könyörögni kelljen neki, mert én úgy gondolom hogy nem ők a főnök. 🤔

ápr. 23. 11:38
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
93%

"Valaki mondja meg hogy akkor hogyan lehet a kicsiket jobb belátásra bírni..."


Ne errefelé keresd a megoldást, hanem lépj ki abból a FB-csoportból. Idióták közé nem kell keveredni.

ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Igazad van🤣
ápr. 23. 11:48
 3/49 anonim ***** válasza:
13%

Ha a fèrjed kidobnà a ruhàid/cipőid/bàrmidet, mert szerinte nem rendben tartod, szerinted bantalmazàs lenne?!

Az. Bàntalmazàs. A lego felporszìvòzàsa is az.

A szòban forgò gyerek nem volt kèsz összeszedni a legòt. A szülő felelőssège, hogy erre megtanìtsa, de nem bantalmazàssal, megfèlemlìtèssel.

Megfelő mòdszerek: együtt összeszedni. Jatèkosan összeszedni (pl zenère), tàrolàst egyszerűsìteni (pl lepedőben, összehùzhatò zsàkban) , figyelni, hogy a gyerek ,,megfelelő" àllapotban legyen a feladathoz (nem tùl èhes, fàradt) előre szòlni, hogy mikor kell abbahagynia a jàtèkot, odafigyelni arra, ha èppen ,,self regulation"-ra hasznàlja a jàtèkot (nem tudom a magyar nevèt) ès akkor nem megzavarni.

A bàntalmazàs nem helyettesìti a gyereknevelèst.

ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
31%

Nekem könyörgéssel sosem sikerül összeszedetni a legót. Érződik amikor együtműködő és csinálja, és van amikor trükközök. A legtöbbször az a trükk válik be, amikor én elkezdem és hangosan mondom, hogy "én milyen sokat fogok bepakolni a kosárba, szerintem többet mint te" - erre gőzerővel nekiáll ő is pakolni.

Kérdés, hogy ha erővel nyomod le mindig abból mit vesz ki a későbbiekre, mi épül be neki. Mi a pozitív fegyelmezés eszköztárát követjük. És az nekünk, köszönjük, nagyon bevált. Nem mondom, hogy nincs hiszti - és NEM is ez a cél. Sőt, legyen hiszti, mert tudom, hogy az egy szelep a gyereknek. Nekem kellett két dolgot megtanulnom; hogy nem kötelező megakadályoznom a hisztit és nem is feladatom, valamint hogyan tudok támogatólag mellette lenni és empatikus maradni, akkor amikor nem a legszerethetőbb arcát mutatja és biztosítani róla, hogy nem vele van a baj, hanem mondjuk a viselkedésével, közben meg gyengéden, de határozottan határt szabni. Van amikor meg csak - mint a fenti példában is - nem beleállni. A szülők többsége hatalmi harcot képzel mindenbe és lúzerpontnak élik meg, ha a gyerek nem teljesíti a parancsot, és életben nem nyúlnának olyan trükkhöz mint a fenti, mert azzal azt éreznék, hogy sérül a tekintélyük.

Mert a legszebb, hogy a legtöbb szülő egy magabiztos, önálló, magáért kiállni tudó felnőttet szeretne nevelni a gyerekéből, de közben elnyomó, megalázó, a gyerek érzéseit figyelmen kívül hagyó, ellentmondást nem tűrő eszközökkel neveli.

ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim válasza:
43%

"volt hogy a fenekére csaptam a fiamnak, sőt egyszer mikor lilult a hisztitől, egy kis vízzel is lespricckoltam"


Helyes. Apám meg is ütött ilyenkor. Jól tette.


Arról, hogy hol tart a világ, inkább nem írom le a véleményem, mert akkor kitiltanak.

ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
38%
A 3-as válaszára adott reakciók pontos lenyomata az, hogy milyen állapotban van ma a társadalom. A többség az elnyomó, parancsot osztogató rendszert szereti és ezt is alkalmazza a gyerekénél. Ha valaki másképp csinálja, "betámadják", lehülyézik stb. Közben a lelke mélyén mindenki az a kisgyerek, aki csak megértésre és nem ordibálásra és megalázásra vágyott volna, de sosem kapta meg.
ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
57%
A mai gyereknevelés lényege a nem-nevelés. Néhány válaszon csak pislogok, hogy valaki azért írja-e mert ez a “divat” manapság, vagy tényleg létezik aki így gondolkodik. 😃
ápr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
71%
" Valaki mondja meg hogy akkor hogyan lehet a kicsiket jobb belátásra bírni, és rávenni dolgokra anélkül, hogy könyörögni kelljen neki" - megmondom: játékosan. Előre felállított szabályrendszerrel. Következetességgel, példamutatással. Sosem könyörögtem még a gyerekeimnek, de mégis szófogadóak, és még csak traumatizálni se kellett őket. Egyetértek a #3-al, ha valami nem lenne oké egy szerető, elfogadó párkapcsolatban, akkor a gyerekekkel sem férne bele.
ápr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Hát nekem ez vicces. Anyám 2x megkért minket gyerekkorunkban pakoljunk el, nem csináltuk meg, bejött, és mindent is ami a.szoba tartalma volt behajigált a szoba közepére, hogy akkor hajrá. Legközelebb elég volt 1x megkérnie. Ha megkért menjünk ebédelni, hisztiztem hogy nem ízlik, mert épp olyan kedvem volt, mondta hogy akkor nem eszel. Érdekes, végül megettem. Kislány koromban "elloptam" egy marék gyöngyöt az óvodából. Másnap visszakellett vinnem és hangosan bocsánatot kérnem, hogy többet ilyet nem teszek. Ha csúnyán beszéltem vele, volt egy tockost is kaptam, és neharagudjatok, imádom a szüleimet, jó embert neveltek belőlünk, tudjuk a tiszteletet, és azt is higy mindennek következménye van. Pl ha nem teszem el a legót, a kukában köt ki. Ez van. Ha nem végzed el a munkád a munkahelyen nincs fizetés. Ha semmi következetesség nincs a szülőben csak az hogyha a gyerek nem fogad szót énekelek neki, akkor a fejére nől a szülőnek, szófogadatlan lesz, és majd ráfogják hogy szegény ADHD-s és a többi. Mert sok szülő képtelen belátni hogy nem tudta nevelni a gyereket, mert ha rossz volt elénekelte neki hogy a mókuska lábát sem gipszeli be a doktor bácsi, mert úgy is újra a fára mászik.
ápr. 23. 12:34
 10/49 anonim ***** válasza:
51%

"majd ráfogják hogy szegény ADHD-s és a többi"


Ez mondjuk nem igaz, ne haragudj. Nagyrészt igazad van, de ezt kisarkítottad, túltoltad. Aki diagnózist kap erről, annál nem anyuka találja ki kamuból.

ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!