Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos,hogy nem kel a gyerekhez...

Jogos,hogy nem kel a gyerekhez,csak mert ő dolgozik?

Figyelt kérdés

Csak pénteken és szombaton hajalndo kelni a gyerekhez,mert O dolgozik,pénzt kell valakinem keresni. Ez igaz. Viszont, 17 hónapos lesz lassan a lányom,és már régóta nem szoptatok. De mindig volt valami,ami miatt kelni kellett hozzá. Átlag öt órákat alszok,három négy részletben. Nem feltétlen emrt ennyit fent van,de sokszor elaludni se sikerül,mire felkel,utána meg nem bírok visszaaludni. Nem tudom mivel vegyem rá,hogy hétközben is felkeljen,mert én már nem bírom. Folyamatos szivritmiszavarom van, aftaim,herpeszem,minden szr bajom a nem alvastol. Ha hazajön,már nem tudok aludni,akármilyen fáradt vagyok. Annyira túl vagyok porogve,hogy nem bírok,meg már este is van. Hétvégén tudok délelőtt visszaaludni,de kevés már. Szeretnék aludni éjjel,nem csak pár órákat több részletben.

Nincs egy épkézláb nagyszülő sem,nem számíthatok senkire.

Folyamatosan elfelejtem dolgokat,elhagyók dolgokat.

Napközben is állandó foglalkozást igényel,egy tál meleg ételt nem tudok nyugiban megenni.

Ja és hiába kel péntek szombat,valahogy az ő térfelén az ágynak annyira nem lehet hallani,vagy én nem tudom,de folyton oldalba kell bokodnom,hogy menj már a gyerekhez mert ébren vaan,sír.


Bocs helyesírási hibákért,sietnem kell az írással. Tanult ember vagyok,az egyetemet munka mellett csináltam,sok nem alvás volt akkor is,de az könnyebbnek tűnt mint ez.Most úgy érzem két darab szám összeadása.kihivas.


ápr. 25. 12:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/102 A kérdező kommentje:

Várólista vagyunk egy otthonban

Remélhetőleg bekerül. Nem úgy van hogy gondolok egyet és otthon...

De áruld el nyugodt A ha tudod hol van ilyen otthon ahol nincs várólista

De igen,ha bölcsibe kerülne a gyerek,akkor nem kapnank a Gyedet,mivel én nem dolgozok

ápr. 25. 13:53
 42/102 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk én még mindig nem tudom a bölcsi miben segítség, sokszor írják itt megoldásként. Tehát vegyünk engem, kipihentebb leszek, ha ugyanúgy éjszaka nem alszok, majd letolom a 12 órát a felelősségteljes munkámba, utána elrohanok akkor anyát ápolni, majd haza gyors a gyereket intézni, és este újra nem alszok?:D Szerintem még fáradtabb lenne a kérdező. A nem alvásra nem a munka a megoldás, csak itt gyakorin.


Amúgy ha bébiszitter se opció, sok más lehetőség nincs.:( kitartást.

ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/102 anonim ***** válasza:
82%

Csak két ötlet:

-ha anyádat ápolják, mégis te kellesz, akkor ne fizess az ápolásért, mert pénzkidobás (vagyis fizess kevesebb időre, kevesebbet)

-ha anyádnak úgyis főzöl, akkor főzzél többet, akkor nektek sem kell rendelni

Amit így megspórolsz, azt költheted bébisziterre (amit persze apuka is megpótol az extraszuper melójáért járó jövedelemből és/vagy a gyedből).

ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/102 anonim ***** válasza:
49%
Fú, 44, anyukámmal 20 éve megbeszéltük az Alzheimer kóros nagyapám halála után, hogy így lesz. Kapaszkodj, nekem van egy közjegyzői nyilatkozatom, ami arról rendelkezik, hogy ha önellátásra képtelen állapotba kerülök, akkor beleegyezem az intézményi elhelyezésbe. Értem én, hogy neked fáj, ha az ember képes reálisan gondolkodni és megfelelő döntéseket hozni, de az a te magánügyed.
ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/102 anonim ***** válasza:
50%

"De igen,ha bölcsibe kerülne a gyerek,akkor nem kapnank a Gyedet,mivel én nem dolgozok"


De kapnátok. A férjed kapja a gyedet, nem te. ,ehet a gyerek bölcsibe.

ápr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/102 anonim ***** válasza:
81%

#43 De ez nem működik ilyen egyszerűen, mint ahogy te itt előadod.

Ahhoz, hogy otthonba legyen elsősorban vagy bele kell egyeznie, vagy cselekvésképtelenné kell nyilváníttatni, hogy az aláírása nélkül otthonba tudd költöztetni. Utóbbihoz vizsgálatkora kell vinni, és hogy viszel el vizsgálatokra egy együtt nem működő embert? Sehogy, vagy legalábbis elég nehezen.

Másrészt ok, otthonba megy, el lett intézve, hogy menjen, de van várólista. Van, hogy hónapok kérdése, hogy lesz hely. És akkor az se mindegy, hogy melyik otthonba, mert jót akarsz, nem adod be oda, ahol az a hír járja, hogy verik az öregeket, rohad a fal, mit tudom én, vagy mert szeretnéd látogatni és ezért nem az ország túlvégére akarod otthonba helyezni.

Egyszerűen az egy álomvilág, hogy otthonba lenne, ha fennállna a helyzet. Nem, ezt idő lebonyolítani. Ébredj fel a kis álomvilágodból, ahelyett hogy a bunkó stílusomon hisztizel.

ápr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/102 anonim ***** válasza:
6%
A bölcsi arra megoldás, hogy lesz ideje enni "Napközben is állandó foglalkozást igényel,egy tál meleg ételt nem tudok nyugiban megenni."
ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/102 anonim ***** válasza:
50%

51# Az tök jó, a meleg ételt megeszem cserébe elájulok, bár az én munkámnál van hogy csak délután 3-kor ülsz le egy tál ebédre, ha odaérsz, azt is úgy, hogy 5x felállsz, tehát még az evés se menne, se az alvás, cserébe estére elájulsz. Tényleg megéri.:D


Gondolom a kérdezőnek nincs munkahelye, így érti a bölcsit, hogy nem mehet, nem? Vagy passz.

ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/102 anonim ***** válasza:
88%
Én sem aludtam, kimerültem. Itt nekem is mindenki a bölcsit ajánlotta. Ment is, én meg vissza dolgozni. Igen ám, de azota még hullább vagyok😅 kószi a tippeket 😅
ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/102 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Aki tényleg jó szándékból,segíteni akarás sál.kommentelt,annak köszönöm. Akit nem a segíteni akarás és a jó szándék vezérelt,annak is köszönöm az idejét,amit azzal töltött,hogy ide potyogott.Mindenki döntse el maga,melyik kategóriába tartozik.

Ma már nem hiszem hogy fel tudom nézni ide,na meg sajnos nagyon el is ment a kérdésem egy teljesen más irányba.

ápr. 25. 14:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!