Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha törvényes úton örökbe adsz...

Ha törvényes úton örökbe adsz egy újszülöttet, az hogy működik?

Figyelt kérdés

Rögtön az elejétől.Megállapítják a terhességet.Utána védőnő,majd gyámügy?vagy kihez fordulsz?És a terhességet ők is végig kísérik?Köteleznek valamire?És a szüléskor ott vannak egyből?És kap a vér szerinti anya valami "pénzt" azért mert "eladja" a gyermekét?


pusztán elméleti a kérdés!!!


2010. okt. 27. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bevallom, fogalmam sincs erről, de szerintem szüléskor rögtön nincsenek ott a babáért :)

Azért azt a picit meg kell figyelni pár napig, addig /gondolom/ aláírják a papírokat.


De ezt tényleg nem tudom. A pénz meg szerintem megállapodás kérdése. Nem hiszem, hogy kötelező lenne adni/kérni.


Bocsi, nem tudok semmi hasznosat mondani, de talán jön valaki, aki segít!

2010. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
azt nem tudom hogy megy, de pénzt biztos nem forog, mert nem eladja a gyereket, hanem örökbe adja, ez nem emberkereskedelem, szerintem pénzt kérni törvénytelen
2010. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősünk alapítványon keresztül fogadott örökbe egy kislányt. A szülőanya már a terhessége alatt megkereste az alapítványt, hogy örökbe szeretné adni a kisbabát megbízható házaspárnak, segítsenek neki. Összehozták őket az alapítvány munkatársai, majd a szülés után 10 nappal hazahozhatták a kislányt. Természetesen mindenféle lemondó nyilatkozat, stb. aláírása szükséges.


És nem, nem kap pénzt az, aki örökbe adja gyermekét, miért is kellene, hogy kapjon???

2010. okt. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Miért ne kapjon?

A kutyatenyésztő is kap pénzt ha eladja a kiskutyát...

És ha már megszenvedi a terhességet és a szülést miért ne?

2010. okt. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Gusztustalan hozzáállás... és sajnos el tudom képzelni, hogy lennének is szép számmal Magyarországon, akik azért szülnének csak, hogy eladhassák a gyereket...
2010. okt. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
nem gusztustalan a hozzáállásom. Nem azt mndtam, hogy legyen emberkereskedelem, de ha valaki nem tudja felnevelni legalább könnyítene az anyagi helyzetén. SZerintem valami olyan szerződéssel meg lehetne oldani amiben kikötik, h az aki kihordja ne mondhassa el h pénzt kapott, így nem lenne "divat".
2010. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
de ha törvényesen pénzt lehetne érte kérni, akkor az jogszabályba lenne foglalva, nem pedig egyedi szerződésekben, így aztán mindenki tudna róla, és megindulna kishazánkban az emberkereskedelem, szülne boldog boldogtalan a lóvéért
2010. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már akit a lelkiismerete hagyja szülni.. :(


Szerintem is kaphat érte pénzt, aki kér. Csak legyen, aki vevő rá.

2010. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szépen lepontoztatok :)

Egyébként hozzátenném, hogy az a gusztustalan, aki képes örökbe adni a saját babáját. Fel nem foghatom, hogy tehet valaki ilyesmit.

2010. okt. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!