Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha taxival visszük haza az...

Ha taxival visszük haza az újszülöttet, nem kötelező az autósülés? Mózeskosárban vagy ölben legyen a baba? Hogy szabályos? Hogy jó? Kb.10-20 perces út.

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 17:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Taxiban nem kötelező gyerekülést használni.
2010. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

De miért?

Az nem ugyanolyan autó?Az totál balesetmentes?Egyszerűen nem értem...

Bocsi az off-ért.

2010. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Persze igazad van, taxi is karambolozhat, de úgy tudom, a kresz nem írja elő a gyerekülés használatát.

Szinte biztos, hogy taxival fogunk hazajönni, de ha nem ülésben, akkor hogy lesz a baba???

2010. jan. 15. 19:19
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól,h nem kötelező,ti vihetitek hordozóban a babát,amit bekötsz hátul,és melléülsz.
2010. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is hordozóban kellene hazahozni a babád, mert a taxi is autó.

Szomorú dolognak tartom, hogy sokan csak azért használják a biztonsági felszereléseket (hordozó, gyerekülés, magasító, BIZTONSÁGI ÖV),mert kötelező, és tartanak tőle hogy a rendőr megbünteti őket!

2010. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az elöttem válaszolóval.
2010. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem mindenkinek van autója,és ha nincs neki,akkor nem mindenki teheti meg hogy hordozót vegyen mert fél évben egyszer autózna a gyerekkel.és tegyük fel nem tud kölcsönkérni sem)

én ugy kaptam a babakocsimat,hordozóval,ha nem igy lett volna,én se vettem volna külön,bár én valahogy megoldottam volna hogy mig hazajövünk,legyen hordozó.

Viszont van hogy taxizunk,és mivel nincs gyerekülésünk(mert autónk se)nélkül ülünk be a kocsiba.Nem tudok ülésre több tízezret kiadni,számomra ez felesleges,és a taxis se vihet magával gyerekülést a csomagtartójában.

2010. jan. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valóban gyerekülés nélkül utaznak a gyerekek a taxiban. Szerintem ez nem helyes, de nincs mit tenni ezellen, hiszen valóban nem hordozhat az anyuka egy nehéz és méregdrága ülést a hátán, és a taxis sem kötelezhető ennek a beszerzésére. Bár szerintem beleférne a taxik alapfelszerelésébe egy ülésmagasító.

Mindenesetre én a helyedben beszereznék egy hordozót, manapság már lehet kapni olcsóbban is, vagy használtan egész jó minőségűt. Egy újszülött kisbaba nagyon védtelen, sérülékeny, az öledben nagy veszélyben lenne. Egy komolyabb fékezés, és akár a te ösztönös szorításodtól is megsérülhet. A hordozónak később is hasznát veheted, előfordulhat az első néhány hónapban hogy autóztok valahová.

2010. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Apukám taxis és nem kell gyerekülés a taxiba.

Viszont ha vele megyünk valahova, akkor szépen beteszem az ülést és azzal megyünk, mert bármi történhet és inkább 3 perc, amíg bekötöm az ülést, mint utána 30 év sírás.

Ha nincs autótok és nem vennétek hordozót, akkor kérj arra a pár percre kölcsön egyet, vagy ha lehet kölcsönözzetek, szerintem megéri.

A hordozót jobbnak tartom, a mózeskosarat én nem használnám.

Saját autóban pedig kötelező az ülés vagy hordozó, büntet is a rendőr.

2010. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Autónk nincs, ezért ülést sem veszünk, csak a hazahozatal miatt nem adunk ki több ezer Ft-ot. Kölcsön sem tudunk kérni, nincs kitől.

Kölcsönzési lehetőségről pedig nem tudok :(

Nem tudom, hogy fogjuk hazahozni a babát.

2010. jan. 16. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!