Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mászó, tipegő gyerekek anyukái...

Mászó, tipegő gyerekek anyukái milyen tippek vannak ehhez az időszakhoz?

Figyelt kérdés

Most tölti a 9 hót kislányom.Rosszul alvó baba.

Mire számíthatok a következő időszakban, hogy állandóan maszik, feláll, és hogy kehet jól managelni a teendőket: főzés, takarítás legalább?

Engedjem ki magam melle a konyhába?0


Van egy karám de tízórainál reggel türelmetlen már a székben, és a játszóján a karámban is ha én kint a konyhában vagyok ő meg bent. Persze szoktam ide, majd oda tenni hogy addig is le legyen kötve..


De most hogy majd mászik, kiengedni a konyhában, alaposan felmosni és szétnézni elotte ne talajon semmi olyat, uj helyzet lesz. A küszöböt nyalja amint kire a szobából..


Ti hogy szoktatok “előkészíteni a terepet, pl fel írni este vagy kora reggel?


Igazából csak tapasztalatot próbálok gyűjteni mert most kezdődik és esik-kel azóta, gondolkodom engedjem e ki a csempere ha megunja a karamot, higy szoktatok váltogatni neki a dolgokat?


Ja és “apró” részlet: rossz alvó baba, este is 2 órát altatom, vagyis elalszik hamar de nem tudok eljönni mellőle előbb, nem tudom letenni nappal se.


Normális esetben az lenne, hogy mikor alszik, tudnék haladni a főzés/mosogatas/tajaritassal, tehát az ilyen válaszokkal nem tudok mit tenni. Kipróbáltam mindent már, és időnként újra próbálkozok, de ő ilyen baba.


Mindegy sz alvás külön téma, most sz aktív idő érdekelne és a teendők intézése, ha valakinek bevált valami és megosztja azt megköszönöm.



#baba #Aktív idő
máj. 21. 11:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs az elütésekért, fel kézzel mobilról írok
máj. 21. 11:23
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt hordozókendőben magamra kötöttem, és úgy intéztem azokat a dolgokat, amiket nem lehetett volna úgy, hogy közben a lábam alatt mászkál. Főzés, wc-pucolás, ilyesmi.

Másrészt elengedtem ezt a tisztaság kérdést, minden este körbement a robotporszívó, aztán ennyi, alapvetően azért nincsenek olyan dolgok egy átlagos háztartásban, ami veszélyes lenne egy ekkora gyerekre. Nálunk is van macska, idősebb testvér, de a nem-babakompatibilis játékokat amúgy is elpakoltuk, a macskát meg már előbb megkóstolta, mint hogy a hozzátáplálást megkezdtük volna, szóval nem sok vizet zavar az a pár szál cicaszőr a földön.


Szóval igen, alapvetően hagytam, hogy felfedezzen, másszon-felálljon ahol szeretne. Gyakorolja, fejlődjön szabadon. Nincs karámunk, nem is volt soha, néha jól jött volna, de egyik gyerekem sem maradt volna el szívesen 1-2 percnél tovább, ha lett is volna, szóval tökmindegy.

Amíg főztem, addig hagytam, hogy az egyik-másik szekrényt, fiókot pakolja, nyitogassa mellettem. Dobozok, szatyrok, ilyesmik.

Takarítást azt alapvetően akkorra időzítettem, amikor volt itthon segítségem, vagy ugye az említett hordozókendő, abban amúgy is jól aludt viszonylag sokáig mindkét gyerkőc (már a kicsi is 1,5 éves, még néha alszik benne, de már azért elég ritkán használjunk, inkább túrázni megyünk már hurcival, a mindennapokban nem hiányzik).

Az első gyerek amúgy előbb állt fel, minthogy ülni tudott volna, szóval ő általában amíg meg nem tanult állásból leülni, általában eldőlt, mint egy zsák krumpli, szóval miatta habtapival borítottam be minden padlószakaszt, ahol kapaszkodva felállhatott és sétálgathatott a bútorok mellett, mert eldőlve mindig a fejét ütötte be, és azért na, mégse már a fára buccanjon a buksija. Ez kicsit segített, de azért örültem, amikor már nem volt rá szükség :D

máj. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Hat az enyem mar 16 honapos de mar 1 honaposan is a konyhakore tettem a jatszoszonyeget es azon fekudt par percet amig valamit megcsinaltam. Mikor kuszni kezdett sem valtoztattunk semmin, azon kivul hogy mindent felfurtunk es raktunk konnektordugot es sarokvedoket. Szuletese ota szabadon mozog a lakasban, soha nem volt karam, jaroka vagy pihenoszek, 10 honaposan mar floorbeden aludt szoval meg racsos agy sem, hogy abba tegyem. Ha olyan dolgom volt magamra kotottem. A takaritast pedig pontosan ugyanugy vegeztem, mint elotte, naponta megy a robotporszivo es amikor idom van felmosok. Ezen kivul heti 2x porszivozok a nagy porszivoval. Ilyen idos korara en mar reg jatszoterre hordtam, turta a homokot, maszott a fuben, a betonon, neha meg is kostolt ezt-azt. Nem kell tulgondolni es tulfelteni a gyereket.
máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Oszinten, elengedtem a tokeletes tisztasagot, nem nagyon keszitek elo semmit. Napi egyszer felporszivozok meg heti egyszer felmosok, csokolom. Illetve a ferjem, mert atadtam neki ezt a feladatot :D

Persze ami kiborul,lecsoppen, meg kaja utan az adott teruletet feltorlom a foldon, de ennyi.

Jelentem, hogy eddig 2 gyerekkel tuleltuk valahogy.

Amerikai konyhas nappalink van amugy, allandoan ott boklasznak korulottem, tokmindegy merre megyek.


Annyi van fozesnel, hogy pl ha forro vizzel van dolgom, mondjuk egy tesztat kell leszurni, akkor a kicsit beultetem az etetoszekbe, a nagy meg mar megerti, hogy maradjon tavol tolem.

Illetve a sutot csak akkor szoktam hasznalni, ha a kicsi alszik, mert az enyem eleg forro kivulrol is, ha hozzaersz. De van air fryer, az kerul elo inkabb napi szinten, azt nem erik el.


Figyelni kell, de soha nem tortent nalunk meg baj, szoval nem lehetetlen.

máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mennyi hasznos dolog, köszi mindenkinek!! :))


1, eloszedem én is a mei tai-t, csak megtanulom normálisan a hátra felkötèst. A magam melletti pakolással is el lesz biztosan ő is!


2 jobban kiengedem én is már ezentúl. 1-2 dolgot át kell pakolnom, felfúrni semmit nem lehet mert ez albérlet még sajna, de nagyjából már biztosítva, kint még kell az pakolni 1-2 dolgot, de ennyi. Játszóra vittük mi is már 8 hósan, meg sokat sétálunk,

A homokozót jó hogy mondod, még azt nem próbáltuk.


Karámhoz ragaszkodtam, mert van egy Csikós mokusunk, és szereti kiszórni a magokat és a forgacsot, plusz s baba is odamászik, a móki pedig öntörvényű és harapni tud ha úgy érzi úgy nyúlnak a ketrechez… szóval esetünkben ez a nagy szobába nem volt kérdés, egy pillanatra sem hagyhatnátok ott egyedül mert már itt lenne a kezrecnél.


3 a felmondást itt is átpasszolom, úgyis a férjemnek jutott rá ideje mostanában csak. A főzés tippet is köszi, én is úgy fogok tenni. :)


Nagyon jókat írtatok, kicsit hülyén is érzem magam. Jöhet még bárkitől több is még, de így a takarítással is megnyugodtam, nálunk sem sikerül jobban soha. Köszi az eddigi válaszokat!

máj. 21. 11:58
 6/10 anonim ***** válasza:

sosem tettem "karámba", nem is volt.

Magamhoz a konyhába kivittem a játszószőnyeget, az esélyt megadva, de le se tojta. Inkább adtam neki fakanalat, lábost, simán eljátszott, elmászkált míg főztem. Vagy etetőszékbe tettem és nasit kapott.


Napi 1 söprés, heti 2-3 felmosás.


Én nem görcsöltem rá egyáltalán.

máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ami használt a takarítás alatt, hogy babakocsiba ültettem és toltam magam után oda amelyik helyiségben épp voltam, közben a kezébe adtam valami nasit: kukacot, kekszet vagy esetleg játékot. Egy darabig így tudtam lekötni. Meg folyamatosan énekeltem, mondókáztam, hogy ne üvöltse végig az egészet a szeparációs szorongás miatt. Ő a kendőt nem szerette. Most a másodikkal a kendős megoldás egyenlőre nagyon beválik, de ő még csak 5 hónapos. Illetve próbálom úgy időzíteni amikor tudom hogy többet alszik egyhuzamban és úgy kötöm magamra. Minél nagyobb lesz, annál önállóbb. Nem lesz ez mindig ilyen nehéz.
máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
3 a floorbedert külön köszi, már kinéztem én is, de azt hittem csak 1 éves korától ajánlott, és már úgy várom hogy végre meg tudjuk venni.. konnyebb lenne az altatása
máj. 21. 12:02
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Illetve mikor már ennyire mehetnékje volt akkor a konyhában a szekrényeket, fiókokat átrendeztem, hogy kipakolhassa őket. Alulra kerültek éthordók, fakanalak, műanyag dolgok, kisebb lábosok. Azokkal előszeretettel játszott amíg én a dolgomat csináltam. Ha picit nagyobb volt és tudtam rá rendesen figyelni, akkor volt hogy a pultra odaültettem és segített nekem apróságokban. Illetve készíttettem édesapámmal egy fellépőt aminek körben van egy kapaszkodója és nem tud leesni. Már 3 éves, de a mai napig hasznàlja és egy megváltás.
máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amerikai konyhánk van, egyben két előszobával, így amint képes volt helyváltoztatásra, kb. csak a csukott ajtók jelentettek akadályt. Ahol nincs ajtó, ott én sosem karámoztam, megy amerre akart. Amik veszélyesek, azokat elpakoltam, egy-egy szekrényt lezártunk, az meg mindegy, hogy a konyha kövön esik kel, vagy a nappali rész szőnyegmentes helyén (ugyanaz a kő). :)

Voltak napok, amikor tök türelmesen elmatatott a lábam alatt főzés közben és voltak időszakok, amikor letenni sem lehetett... Ez ilyen. Az ilyen időszakokban elengedtem mindent és ha hazaért a férjem, akkor takarítottunk, főztünk.

máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!