Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A teszen és a vaterán miért...

A teszen és a vaterán miért nem lehet utánvéttel fizetni az eladónak?

Figyelt kérdés
Egy csomó mindent vásárolnék, de az utalás miatt nem tudok.
2010. okt. 29. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
miért nem tudsz utalni? Rózsaszín csekken is el tudod juttatni a pénzt.
2010. okt. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nehézkes postára, főleg bankba eljutnom.

Könnyebb lenne a postásnak, futárnak fizetni.

Az eladó pedig ugyanúgy megkapná a pénzt, elvégre aki az árut hozza, az a fizetésig nem adja át nekem.

2010. okt. 29. 13:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert sokan közben meggondolják magukat és nem veszik át az árut.Sok eladó így járt és ezt a lehetőséget nem engedi meg ezentúl.Egyébként csináltass netbankot és otthonról intézheted az ilyeneket.
2010. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet utánvétellel vásárolni, mert akkor az eladó saját költségén adja postára. Ha a vevő mégse veszi át, mert meggondolta magát, akkor ott van, hogy nem adta el a terméket, de a postaköltséget bukta. Ezt a legtöbben nem kockáztatják meg.

Az én bankomnál telefonon keresztül is lehet utalni. Kérdezd meg, hátha a te bankodnál is van ilyen lehetőség. De tényleg a neten keresztül a legpraktikusabb.

2010. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így most már megértem az eladókat, csak bosszant, hogy van egy játék, ami olyan ritkán van eladó, és most megvehetném.........na mindegy.
2010. okt. 29. 14:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Ott van még az is, hogy ha utánvéttel kéred akkor jóval többe kerül.

Például egy sima csomag amit feladnál kerül 990-be, utánvéttel ugyanez a csomag 2500. Szerintem nem mindegy.

Interneten nem tudsz utalni? Kérhetsz a bankodtól hozzáférést.

2010. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van.......nem mindegy :-)

Nincs egyik bankkal sem kapcsolatom, mert a fizumat kézbe kaptam, a gyedet a postás hozza.

a Férjemnek pedig csak céges folyószámlája van.

Mindegy, csak mondom megkérdezem miért nincs ilyen lehetőség, de így már értem.

köszönöm a válaszokat

2010. okt. 29. 16:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez esetben kérdezd meg az eladótól, hogy rózsaszín csekken elfogadja-e a fizetést. Valószínűleg elfogadja, neki az a lényeg, hogy így is előre megkapja a pénzt. Ennek az a hátulütője, hogy neked fog 3-400 Ft-tal többe kerülni az utalás.
2010. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én elfogadom a rózsaszín csekket, de sokan nem.

Utalhattok a férjed számlájáról is, a megjegyzésbe beírod a neved és a termék megnevezését, itt a bank levonja az utalás költségét.

Esetleg az eladó bankjába bemész (már, ha van ilyen a közeletekben, mert vannak huszadrangúak is) és közvetlenül a megadott számlaszámára fizetsz be, ez díjmentes.

2010. okt. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!