Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jó/nem jó az őszi-téli...

Mi a jó/nem jó az őszi-téli és a tavaszi-nyári születésben, illetve az ehez kapcsolódó időszakra eső terhességben?

Figyelt kérdés

Úgyértem,miért jó és nem jó ha egy baba télen születik és ezzel együtt mi a jó és a rosz abban ha nyáron vagy terhes?


Ugyanez fordítva:

Miért jó ha egy baba tavasszal v. nyáron születik és a terhességed nagy része télre esik?



Neked ez fontos volt,amikor babát terveztél?


2010. okt. 29. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy terveztem, hogy tavasszal szüljek, a fiam 2008 áprilisi születésű. Nekem az volt a szempont, hogy erős terhesen ne kelljen nagy melegekben lennem, mint mondjuk egy augusztusban vagy szeptemberben született babával és azt szerettem volna, hogy hamar ki tudjam vinni, amikor megszületik ezért szerintem az április és a május ebből a szempontból a legjobb. Ha lesz második babám, azt megpróbálom májusra időzíteni. :)
2010. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom nincsen, de anyukám a bátyámat nyáron, engem pedig télen szült. Mesélte, hogy a nyári szülés borzasztó rossz volt, mert majd megdöglött a melegben, fájdalmai voltak a vajúdás miatt is és vizet sem kaphatott mert ugye szülés előtt állt. A téli szülés meg se kottyant neki, még a vajúdás is enyhébbnek tűnt, mert nem volt akkora hőség.
2010. okt. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyik lányom szeptember végi, a másik augusztus végi. Nekem ez a legjobb időzítés volt.

Én alapból a meleget kedvelem, tehát engem terhesen sem zavart, még a kánikula sem.

Nekem az volt jó, hogy nem kellett öltözködni sokat, nem kellet cipőt húzni, csak be a kényelmes papucsba és indulás! A vége felé 20 percenként jártam WC-re, el nem tudnám képzelni, hogy mindezt harisnyával, terhes gatyával kellett volna... :o)

És főleg második gyerkőccel nem kellett az alig két évest öltöztetni nagy pocakkal.


Nem utolsó sorban átadták nekem a helyet a buszban, mert látszott a pocim, míg télikabátban szerintem szülés előtt is ácsoroghattam volna... :o)


Én harmadjára is nyáron szeretnék szülni (bár ezt még csak tervezgetjük), és mivel férjem tanár, ezért lehetőleg júliusban, hogy még legyen egy közös hónapunk 5-ösben. :-D

2010. okt. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok, egy kis komment a 2-hez:


Szerintem az is rengeteget számít abban, hogy könnyebbnek tűnik egy szülés, hogy nem az első. Illetve manapság már nincs ilyen macera, hogy nem lehet inni, mindkét szülésem alatt ittam vizet (26 óra alatt meg is haltam volna, ha nem iszom), továbbá szerintem szülés közben az ember izzad, akár tél van, akár nyár, nekem zoknit is kellett húznom (sokszor kihűl a kismamák lába szülés közben).


Persze nem akarom mások szubjektív élményét csorbítani, csak ez még rögtön eszembe jutott... :o)

2010. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia, én nyáron akartam szülni, főleg azért, mert télen nálunk macerásabb, ugyanis cserépkályhánk van, nem tudsz egyenletes meleget tartani, ha kinyitod az ajtót, jön be a hideg,stb. Viszont elvetéltem. A fiam végül januárban született meg. A legjobb az egészben az volt, hogy észre sem vettem, hogy tél volt, pedig mindenki sopánkodott. A kórházban huszonsok fok volt, utána anyukáméknál ültem egy hetet, ott is meleg volt, végül itthon pedig annyira lefoglalt a pici és minden újdonság, ami körülötte volt, hogy azt a pár percet, fél órát, órát, amit sétáltunk néha (-10 fokban nem nagyon mertem minden nap hosszú időre kivinni), nem úgy éltem meg, mint a vacogó hideget, hanem végre ki tudtam menni kicsit a levegőre. MIkor márciusban 2 hónapos oltásra mentünk, már olyan jó idő volt, hogy csak néztem, hova lett a tél:)

Nyáron tizenpár hetesen szär volt a nagy meleg, egyszer rosszul is lettem az utcán, de szerintem a 2. vagy 3. trimeszter bármelyik időszakában rossz lehet a nagy meleg, főleg, ha dolgozol közben.

2010. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van egy nyári babám,aug.közepén született.Az útólsó hónap kánikulában nehéz volt,a melegtől dagadt a lábam.Most egy hét múlva szülök,most meg inkább az öltözködés okoz gondot,nem férek a kabátomba,zokni,cipő felvevés kész "kín".Ezek csak apró kellemetlenségek,minden időszaknak megvan a hátránya és előnye is.Abszolút nem figyeltünk erre babatervezés idején.A novembert kifejezetten utálatos hónapnak tartottam.....EDDIG :)
2010. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Mindig visszanézek,úgyhogy várom mások tapasztalatait is,ha van még valakinek elmesélendője :-))


Kedves utolsó,könnyű és szép szülést kívánok,és boldog babázást!

2010. okt. 29. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia én július közepén szültem, nem cserélném semmire:-) szeretem a meleget, bírom is és olyan nagyon bedagadt a lábam a 9. hónapban, hogy az ujjbedugós papucson kívül semmi sem jött fel...ha tél lett volna...hát nem tudom mit húzok a lábamra? Megúsztam a nyári kismamaruhákat jó bő szoknyákkal, és trikókkal:-) szerintem olcsóbb mint a kismamafarmer és a nagykabát.

A babát egy kis body-ban vittük haza pelussal betakarva:-)

2010. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!