Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen időközönként porszívózt...

Milyen időközönként porszívóztok, port töröltök, felmostok, ablakot pucoltok, cseréltek ágyneműt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Porszívózni 2-3 naponta, felmosni rögtön utána. Port hetente egyszer törlök, ablakot évente kétszer(ősz-tavasz) mosok, ágyneműt pedig maximum egy hónapig használjuk ugyanazt.
2010. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Porszivozas, portorles, felmosas hetente ketszer. Agynemu csere havonta, ablakpucolast nem viszem tulzasba, belulrol letisztitom ha koszos, teljesen max. evente ketszer.

Ket gyerekes anyuka vagyok, dolgozom 8 oraban.

2010. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Porszívózás minden nap. Felmosás 2 naponta. Por törlés 2-3 naponta. ablakmosás és ágynemű csere 2-4 hetente.
2010. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szia


mi porszívózni hetente 2-3szor, akkor port is törlünk. (nálunk pl az ebédlőben sötét bútorok vannak és szinte rögtön poros:S) felmosni, az ebédlőben, és a konyhában porszívózás után.


ablak pucolást egybe kötjük a nagy takarítással, mikor mindent kipakolunk, a szekrényekből is stb.. ez nálunk évente 4szer van. tavasz eleje, nyár eleje, ősz eleje, és a karácsonyi nagytakarítás.


Ágyneműt olyan 3 hetente cserélünk!


22/L

2010. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Porszívózás 2 naponta (de váltásban tehát egyik nap csak lent másik nap csak az emeleten) ezután fel is mosok, van hogy naponta (fürdőt wc-t és ahol sokat vannak a nappali ez átalában) Mondjuk egyéves és 2és fél éveseim vannak akik azért sokat csúsznak másznak, az 1 évesem most kezdett el még csak járni szóval így jóval többet mosok fel mint alapesetben.

Ablakot húsvét előtt, nyáron kb.2szer és karácsony előtt mosok.

Portörlés hát az úgy hétvégi nagytakarításnál van csak, szóval hetente -2 hetente kb.

Ágyneműcsere 2-3hetente.

Fua mert én magamnál csak pedánsabbakat ismertem eddig:) (jó a napi felmosást leszámítva ami szerintem kicsit is túlzás)

2010. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Porszívózás kétnaponta, portörlés, felmosás hetente, ablakpucolás évente kétszer (húsvét-karácsony). Ágyneműt havonta cserélek.
2010. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Porszívózni ritkán szoktam, mert parketta van, szőnyeg nincs. Napi egyszer, néha kétszer felsöprök, mert kutya van. Kétnaponta felmosok. Port naponta-kétnaponta törlök, mert a legtöbb bútor fekete, azon azonnal minden kis por meglátszik. Havi egyszer nagy portörlés, kütyüket leszedem, és minden sarkot áttörlök. Ablakpucolás évente kétszer, ágyneműcsere 2-3 hetente.
2010. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Porszivozni, felmosni naponta szoktam az egesz foldszinten (nappali, konyha, mosdo, eloter), illetve az emeletre vezeto lepcsot, mert forgalmas ut mellett van a haz, 2 gyerek van itthon, igy minden reggel annyi por es morzsa van, mintha egy honapja nem takaritottam volna.

A portorles hetente egyszer van a nappaliban, mert azt utalom, de van, hogy ket hetig is elmarad, a konyhapultot annyiszor torlom vegig, ahanyszor ugykodom rajta, azaz naponta akar tobbszor is.

Az emeleten hetente porszivozok, felmosok.

Agynemu csere hetente egyszer az ev donto tobbsegeben, nyaron, vagy melegebb idoszakban ket naponta szukseg szerint, mert a ferjem es a nagyobbik fiam nagyon izzadekony, ha pedig mar nekik cserelek, akkor mindenkinek cserelek.

Ablakpucolas ritkan van. Evente ket alkalom belefer es mar ez is jonak szamit. Minel tobb a gyermekek szama, annal kevesebb az egy evre juto tiszta ablakok szama. Valamit fel kell adnom.

2010. okt. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Porszívózni hetente 1x

Felsöpörni: naponta többször, mert nálunk is parketta van

Portörlés: hetente

Felmosni: naponta

Ablak pucolás, függönymosás: évente 3x

Ágynemű csere: 2-4 hetente évszaktól függően

2010. okt. 31. 22:34
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor én vagyok itt a legtrehányabb ugyanis hetente egyszer porolok, ugyanilyen időközönként mosok fel és porszívózok is( sötét a járólap nem látszik), persze ha valami kimegy azt azonnal.Összesöpörni azt naponta mert tuti valaki mindig kiönt valamit:)

Nagytakarítás évente 4x van, akkor mosom az ablakot is:) és akkor van az a hú de nagy takarítás is:)

Ágyneműt hetente cserélek:)


Van sok dolgom a ház körül, időm nincs, amúgy sem vagyunk bent szinte csak ha alszunk és edzem is a gyereket mert a férjem is és én is asztmások vagyunk, páromnak ráadásul allergiás asztma, gyerekkorában nem egyszer majd megfulladt.

2010. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!