Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A születendő gyerekeimnek 2...

A születendő gyerekeimnek 2 keresztnevet szeretnék adni, jó ötlet lehet ez?

Figyelt kérdés
Én annyira nem szerettem gyerekkoromba a nevemet,hogy ha lett volna még egy nevem,biztos azt használtam volna.És akkor határoztam el ,hogy az én gyerekeimnek megadomezt a lehetőséget!
2010. nov. 1. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
ezt sosem értettem,hogy hogy lehet az,hogy kiskorban valahogy hívnak valakit aztán mikor megnő...ő hirtelen azt mondja mostantól hívjatok xy-nak...szerintem ilyen nincs...és jól hangzik a két név..csak tök felesleges..az vagyok aki nem a nevem határoz meg engem..
2010. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első kisfiamnak két nevet adtunk, de nem azért, hogy válogasson, hanem a párom keresztnevét adtuk másodiknak. Ilyen hagyomány-féle, nem is tudom megmagyarázni.

Egyik nagynéném Rozália (mindenki Rozinak hívta kb. 20 éves koráig), később úgy döntött, hogy ő inkább Kati akar lenni... Azóta mindenki Katinak hívja, kivéve az én apámat. :D Ő direkt Rozinak hívja most is, mert annak idején így nevezték el, tehát ez a neve és kész.

2010. nov. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Lányomnak két neve van, mert mindkettő annyira tetszett hogy nem tudtunk választani. Nem azért hogy tudjon választani majd nagykorában, mert pl nekem semmi bajom nincs a nevemmel, tehát nem tudom milyen az ha valaki nem szereti a nevét.
2010. nov. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nagyon jo otlet!Nekem is 2 nevem van es az altalanos suliban a masodik nevemet hasznaltak,mert a "hulye" gyerekek nem tudtak kimondani az elso nevemet,mert az nem egy szokvanyos nev.Amikor kezdtem a gimit,akkor mar ugy mutatkoztam be,ami az elso nevem,de akkor mar mindenkinek termeszetes is volt,hogy az elso nevemet hasznaljam.Persze a tanarok is a diakok elso nevet szoktak hasznalni,ugyhogy arra figyelj oda,hogy az elso neve mi legyen.Szoval,siman lehet hasznalni egy ido utan a masik nevet,mert egy ido utan mindenki azt szokja meg!:-)))Eppen ezert a lanyomnak is 2 nevet adtunk!
2010. nov. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9:38 valaszolo vagyok.Egyebkent kifejezetten utaltam a masodik nevemet!
2010. nov. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sszia nekem 2 kisfiam van de mind 2 két nevet kapot vhogy apával nem tudtunk kiegyezni a nevvekben.Bár az első fiam az édesapja után kapta a nevét de arrol a párom csak akor tudta meg mikor elöször meglátta a anyakönyvi kivonatot azt én csak egy szép gesztusként adtam neki !
2010. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahogy erzed. Ha neked ez fontos, vagy praktikus, akkor adj ket nevet.

Nalunk csak az elso fiu kapott ket nevet, mert megvolt, hogy mi mit adunk neki, masodoik keresztnevnek megkapta az apjaet. De a 2. gyerek es a kovetkezo gyermekeink (ha lesznek) szinten csak egy nevet fognak kapni.

2010. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is 2 nevet adunk neki, de nem azért, hogy majd választhasson. Nálunk sok azonos nevű van a családban, de azt akarjuk h ő is tovább vigye. Így kap még egyet és azon fogjuk szólítani.
2010. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem adnék, az tuti. Egyrészt hosszú a vezetéknevünk, másrészt van néhány ismerős, akinek kettő van, és csak a baja van belőle. Ha valamilyen hivatalos iraton nem tűntetik fel, akkor már meg is van a keveredés. Meg annyira összenő az ember a nevével, ha kettő van, akkor melyikkel azonosul? Ahogy a szülei hívták, vagy amelyik neki jobban tetszik?

De szerintem már úgyis eldöntötted, szíved joga.

2010. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem szülő vagyok, de én is 2 nevet kaptam. Úgy kezdődött, hogy úgy volt, hogy én kapom a Boróka nevet, de anya testvérének 8 hónappal előbb született egy kislánya és "elkérte" a nevet, akkor apa kitalálta, hogy én legyek Maya, viszont nem tudom miért berakták a Borókát is, de senki se hív úgy, valahogyan nem illik hozzám.
2010. nov. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!